Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas

 (5)
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką reikia žinoti apie vežimėlių pasirinkimą? Kokie vežimėliai šiuo metu yra patogiausi ir perkamiausi? Apie tai ir dar daugiau tėvams rūpimų klausimų aptarėme tiesioginėje mūsų transliacijose TAVO VAIKO feisbuko paskyroje su parduotuvės „Babycity" konsultantu Gediminu.

Vaiką užauginti galima su 2 vežimėliais

Pasak patyrusio konsultanto, geriausia vežimėlį rinktis ne tada, kai gimsta naujagimis ir jauniems tėvams pakanka kitų rūpesčių, o iki gimdymo. „Didžioji dalis klientų renkasi vežimėlius dar iki vaiko gimimo. Patogiausias laikas – maždaug trys mėnesiai iki gimdymo. Tada iki gimdymo dar yra likę nemažai laiko, patogu patiems tėveliams. Galima jiems parodyti daugiau vežimėlių modelių, papasakoti apie jų privalumus ir trūkumus", - sako Gediminas.

Renkantis vežimėlį pirmiausia svarbu žinoti, kokiu metų laiku vaikas gims. Jeigu naujagimis gimsta šaltuoju metų laiku, renkantis vežimėlį svarbu atkreipti į jo lopšį. Jis turi būti erdvus (juk mažylis visada bus aprengtas storu kombinezonu ir šiltai užklotas), taip pat lopšiukas turi būti būti pašiltintas, neperpučiamas vėjo, tačiau būtinai su ventiliacija.

Į klausimą, kiek reikia vežimėlių vaikui užauginti, Gediminas atsako ilgai negalvojęs: „Galima išsiversti su dviem vežimėliais – lopšiniu ir sportiniu. Lopšinis vežimėlis paprastai tinkamas nuo gimimo iki šešių mėnesių. Tokio amžiaus vaikas pradeda sėdėti, todėl jam reikia kito vežimėlio. Tada jau reikėtų rinktis – arba lopšį nuimti ir įmontuoti sportinę dalį, arba rinktis atskirą sportinį vežimėlį. Sportinio vežimėlio užtektų iki 2,5 -3 metų".

Pirmasis kūdikio vežimėlis

Lopšinio vežimėlio lopšio ilgis paprastai būna iki 70- 75 cm ir jo užtenka vidutiniškai pirmuosius šešis vaiko gyvenimo mėnesius. Renkantis vežimėlį, vienas svarbiausių aspektų, į kurį reikia atkreipti dėmesį - ratų dydis. Gyvenant užmiestyje konsultantas pataria rinktis vežimėlius didesniais ratais, o jei gyvenate mieste – galima ir mažesniais ratais. Pripučiami ratai labiau reikalingi, jeigu šeima gyvena užmiestyje ir su vežimėliu važinėja nelygiu keliu. Dideli vežimėlio ratai lemia didesnį važiavimo komfortą.

Jeigu pripučiami ratai išleido orą, būtina juos pripūsti. „Atkreipkite dėmesį, koks rekomenduojamas jų pripūtimo slėgis. Degalinėje reikėtų pūsti iki 0,8 baro. Jei pūsime rankiniu būdu, tada žiūrėsime pagal ratų kietumą. Ratus reikėtų pūsti vidutiniškai kietai, kad jie nebūtų nei per minkšti, nei per kieti“, - pataria pašnekovas.

Alternatyva pripučiamiems ratams dabar yra geliniai ratai. Jų pagrindas – guma, o viduje- silikonas. Pripučiami ratai kartais gali būti praduriami, tada kelionė baigtųsi, tuo tarpu geliniai ratai niekada neprakiūra ir išlieka gana minkšti, tai puiki alternatyva pripučiamiems ratams.

Lopšinio vežimo nuimamas lopšys paprastai sveria apie 4 kilogramus, o pats vežimas sveria apie 13 kg. Lopšiniai vežimėliai, sveriantys iki 15 kilogramų, yra priskiriami vidutinio svorio lopšinių vežmėlių kategorijai, sveriantys daugiau kaip 15 kg – sunkių.

Pokalbį apie sportinius vežimėlius, jų pasirinkimo galimybes, apie madingiausias spalvas ir aksesuarus, taip pat ir kainas - žiūrėkite mūsų transliacijos vaizdo įraše:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams
Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti
Prietarų apie vaikų auginimą įvairiose kultūrose yra pačių keisčiausių. Įdomu, kad šiais, internetinių galimybių laikais, jų ne tik nemažėja, bet atsiranda ir naujų. Įvairiuose tėvų forumuose bei pokalbių svetainėse galima rasti tokių „perliukų", kurių pavydėtų net patyręs mokslinės fantastikos rašytojas.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia
Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.