Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas

 (5)
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką reikia žinoti apie vežimėlių pasirinkimą? Kokie vežimėliai šiuo metu yra patogiausi ir perkamiausi? Apie tai ir dar daugiau tėvams rūpimų klausimų aptarėme tiesioginėje mūsų transliacijose TAVO VAIKO feisbuko paskyroje su parduotuvės „Babycity" konsultantu Gediminu.

Vaiką užauginti galima su 2 vežimėliais

Pasak patyrusio konsultanto, geriausia vežimėlį rinktis ne tada, kai gimsta naujagimis ir jauniems tėvams pakanka kitų rūpesčių, o iki gimdymo. „Didžioji dalis klientų renkasi vežimėlius dar iki vaiko gimimo. Patogiausias laikas – maždaug trys mėnesiai iki gimdymo. Tada iki gimdymo dar yra likę nemažai laiko, patogu patiems tėveliams. Galima jiems parodyti daugiau vežimėlių modelių, papasakoti apie jų privalumus ir trūkumus", - sako Gediminas.

Renkantis vežimėlį pirmiausia svarbu žinoti, kokiu metų laiku vaikas gims. Jeigu naujagimis gimsta šaltuoju metų laiku, renkantis vežimėlį svarbu atkreipti į jo lopšį. Jis turi būti erdvus (juk mažylis visada bus aprengtas storu kombinezonu ir šiltai užklotas), taip pat lopšiukas turi būti būti pašiltintas, neperpučiamas vėjo, tačiau būtinai su ventiliacija.

Į klausimą, kiek reikia vežimėlių vaikui užauginti, Gediminas atsako ilgai negalvojęs: „Galima išsiversti su dviem vežimėliais – lopšiniu ir sportiniu. Lopšinis vežimėlis paprastai tinkamas nuo gimimo iki šešių mėnesių. Tokio amžiaus vaikas pradeda sėdėti, todėl jam reikia kito vežimėlio. Tada jau reikėtų rinktis – arba lopšį nuimti ir įmontuoti sportinę dalį, arba rinktis atskirą sportinį vežimėlį. Sportinio vežimėlio užtektų iki 2,5 -3 metų".

Pirmasis kūdikio vežimėlis

Lopšinio vežimėlio lopšio ilgis paprastai būna iki 70- 75 cm ir jo užtenka vidutiniškai pirmuosius šešis vaiko gyvenimo mėnesius. Renkantis vežimėlį, vienas svarbiausių aspektų, į kurį reikia atkreipti dėmesį - ratų dydis. Gyvenant užmiestyje konsultantas pataria rinktis vežimėlius didesniais ratais, o jei gyvenate mieste – galima ir mažesniais ratais. Pripučiami ratai labiau reikalingi, jeigu šeima gyvena užmiestyje ir su vežimėliu važinėja nelygiu keliu. Dideli vežimėlio ratai lemia didesnį važiavimo komfortą.

Jeigu pripučiami ratai išleido orą, būtina juos pripūsti. „Atkreipkite dėmesį, koks rekomenduojamas jų pripūtimo slėgis. Degalinėje reikėtų pūsti iki 0,8 baro. Jei pūsime rankiniu būdu, tada žiūrėsime pagal ratų kietumą. Ratus reikėtų pūsti vidutiniškai kietai, kad jie nebūtų nei per minkšti, nei per kieti“, - pataria pašnekovas.

Alternatyva pripučiamiems ratams dabar yra geliniai ratai. Jų pagrindas – guma, o viduje- silikonas. Pripučiami ratai kartais gali būti praduriami, tada kelionė baigtųsi, tuo tarpu geliniai ratai niekada neprakiūra ir išlieka gana minkšti, tai puiki alternatyva pripučiamiems ratams.

Lopšinio vežimo nuimamas lopšys paprastai sveria apie 4 kilogramus, o pats vežimas sveria apie 13 kg. Lopšiniai vežimėliai, sveriantys iki 15 kilogramų, yra priskiriami vidutinio svorio lopšinių vežmėlių kategorijai, sveriantys daugiau kaip 15 kg – sunkių.

Pokalbį apie sportinius vežimėlius, jų pasirinkimo galimybes, apie madingiausias spalvas ir aksesuarus, taip pat ir kainas - žiūrėkite mūsų transliacijos vaizdo įraše:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus (1)

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus
Kodėl vienas kūdikis nuo pirmos dienos ramus, daug miega, gerai valgo, o kitas, ką čia slėpti, varo tėvus į neviltį nuolatiniu verksmu?

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui (1)

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį
Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams
2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.