Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas

 (5)
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką reikia žinoti apie vežimėlių pasirinkimą? Kokie vežimėliai šiuo metu yra patogiausi ir perkamiausi? Apie tai ir dar daugiau tėvams rūpimų klausimų aptarėme tiesioginėje mūsų transliacijose TAVO VAIKO feisbuko paskyroje su parduotuvės „Babycity" konsultantu Gediminu.

Vaiką užauginti galima su 2 vežimėliais

Pasak patyrusio konsultanto, geriausia vežimėlį rinktis ne tada, kai gimsta naujagimis ir jauniems tėvams pakanka kitų rūpesčių, o iki gimdymo. „Didžioji dalis klientų renkasi vežimėlius dar iki vaiko gimimo. Patogiausias laikas – maždaug trys mėnesiai iki gimdymo. Tada iki gimdymo dar yra likę nemažai laiko, patogu patiems tėveliams. Galima jiems parodyti daugiau vežimėlių modelių, papasakoti apie jų privalumus ir trūkumus", - sako Gediminas.

Renkantis vežimėlį pirmiausia svarbu žinoti, kokiu metų laiku vaikas gims. Jeigu naujagimis gimsta šaltuoju metų laiku, renkantis vežimėlį svarbu atkreipti į jo lopšį. Jis turi būti erdvus (juk mažylis visada bus aprengtas storu kombinezonu ir šiltai užklotas), taip pat lopšiukas turi būti būti pašiltintas, neperpučiamas vėjo, tačiau būtinai su ventiliacija.

Į klausimą, kiek reikia vežimėlių vaikui užauginti, Gediminas atsako ilgai negalvojęs: „Galima išsiversti su dviem vežimėliais – lopšiniu ir sportiniu. Lopšinis vežimėlis paprastai tinkamas nuo gimimo iki šešių mėnesių. Tokio amžiaus vaikas pradeda sėdėti, todėl jam reikia kito vežimėlio. Tada jau reikėtų rinktis – arba lopšį nuimti ir įmontuoti sportinę dalį, arba rinktis atskirą sportinį vežimėlį. Sportinio vežimėlio užtektų iki 2,5 -3 metų".

Pirmasis kūdikio vežimėlis

Lopšinio vežimėlio lopšio ilgis paprastai būna iki 70- 75 cm ir jo užtenka vidutiniškai pirmuosius šešis vaiko gyvenimo mėnesius. Renkantis vežimėlį, vienas svarbiausių aspektų, į kurį reikia atkreipti dėmesį - ratų dydis. Gyvenant užmiestyje konsultantas pataria rinktis vežimėlius didesniais ratais, o jei gyvenate mieste – galima ir mažesniais ratais. Pripučiami ratai labiau reikalingi, jeigu šeima gyvena užmiestyje ir su vežimėliu važinėja nelygiu keliu. Dideli vežimėlio ratai lemia didesnį važiavimo komfortą.

Jeigu pripučiami ratai išleido orą, būtina juos pripūsti. „Atkreipkite dėmesį, koks rekomenduojamas jų pripūtimo slėgis. Degalinėje reikėtų pūsti iki 0,8 baro. Jei pūsime rankiniu būdu, tada žiūrėsime pagal ratų kietumą. Ratus reikėtų pūsti vidutiniškai kietai, kad jie nebūtų nei per minkšti, nei per kieti“, - pataria pašnekovas.

Alternatyva pripučiamiems ratams dabar yra geliniai ratai. Jų pagrindas – guma, o viduje- silikonas. Pripučiami ratai kartais gali būti praduriami, tada kelionė baigtųsi, tuo tarpu geliniai ratai niekada neprakiūra ir išlieka gana minkšti, tai puiki alternatyva pripučiamiems ratams.

Lopšinio vežimo nuimamas lopšys paprastai sveria apie 4 kilogramus, o pats vežimas sveria apie 13 kg. Lopšiniai vežimėliai, sveriantys iki 15 kilogramų, yra priskiriami vidutinio svorio lopšinių vežmėlių kategorijai, sveriantys daugiau kaip 15 kg – sunkių.

Pokalbį apie sportinius vežimėlius, jų pasirinkimo galimybes, apie madingiausias spalvas ir aksesuarus, taip pat ir kainas - žiūrėkite mūsų transliacijos vaizdo įraše:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (5)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos
Jei jūsų mažylis jau sulaukė savo pirmojo pusmečio, tai reiškia, kad jis visai nebepanašus į bejėgę būtybę, kuri tik vartosi, mosikuoja rankytėmis ir apdovanoja jus savo šypsena.

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja
Kad maudynės būtų malonios ir vaikas nebijotų vandens, pataria "Sveikos pradžios" gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.