5 dalykai, kurių negalima sakyti nėščiai moteriai

 (2)
Laukiasi jūsų sesuo, draugė ar bendradarbė? Smagi naujiena. Jūs esate tai patyrusi, gal net ne vieną kartą, todėl jaučiate pareigą pabendrauti daugiau, pasidalinti savo patirtimi ir pamokyti, kokių klaidų nedaryti.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visa tai šaunu, tačiau nepaisant jūsų geriausių ketinimų ir noro patarti, atkreipiame dėmesį, kad tam tikrų temų verta vengti. „Sveikinu! Tai taip džiugu!",- nepamirškite pasveikinti sužinoję apie šią naujieną, ir verčiau nepulkite iš karto kalbėti tokių dalykų:

„Na ką, pakankamai ilgai užtrukai?!"

Nors tai, be abejonės, turėjo būti juokinga, tačiau tokia frazė gali ir įskaudinti - mažai kam patinka jausmas, jog jie kažkur „vėluoja". Pastaba gali būti ypač skausminga, jei jūsų draugės kelias į nėštumą buvo sudėtingesnis, nei jūs įsivaizduojate.

Be to, niekas negali pasakyti, kada yra tas "tikrasis" amžius, palankiausias susilaukti vaikų. Jūs manėte, kad tai - 25 metai (ir jums pavyko), jūsų pastojusi draugė manė, kad vaikus planuos po 30-ies. Žodžiu, ši tema niekada nėra labai lengva, o geriausias amžius susilaukti vaikų yra tada, kai jie ateina į šį pasaulį. Taigi, neįrodinėkite nėščiai bičiulei savo tiesų, o tiesiog pasidžiaukite šia naujiena nuoširdžiai.

„O dabar miegok kiek gali!"

Žinoma, gali būti, kad gimus jūsų draugės mažyliui, jai visai nepavyks pailsėti, tad ji jausis siaubingai, tačiau ar ne anksti ją tuo gąsdinti? Jai prieš akis - gražūs devyni nėštumo mėnesiai. Be to, dėl tam tikrų nėštumo simptomų - nesvarbu, kiek laiko ji yra nėščia - jai gali būti sudėtinga miegoti ir dabar, laukiantis. 

Net jei taip ir nėra, šis stereotipinis perspėjimas naudos vargu ar suteiks, atvirkščiai, privers draugę bijoti naujagimystės etapo kaip kažko nemalonaus. Neprogramuokite savo pažįstamos neigiamoms emocijoms, leiskite pasidžiaugti šia diena.

„Ar priaugai ne per daug svorio?"

Didelė tikimybė, kad jūsų draugę tokie žodžiai gerokai įskaudins. Moters svoris, kaip ir amžius, gana subtili tema, kurioje moralai kažin ar laukiami. Kiekviena moteris šiais laikais žino kaip du kart du, kad valgyti už du nėštumo metu nereikia, kad į burną dėtis geriau mažiau, bet kokybiškiau.

Niekas nenori išgirsti klausimo „Tu ką, laukiesi dvynukų? Koks milžiniškas pilvas..." O jūsų pastabos apie svorį ir yra tokio pobūdžio. Palaukite, kol ji pati prakalbs arba jūsų paklaus apie svorio didėjimą ir mitybą nėštumo metu. O tuo tarpu verčiau suraskite komplimentą, kuris ją pradžiugintų.

„Ar aš tau pasakojau apie savo sąrėmius?.."

Per artimiausius mėnesius jūsų draugė turės iškęsti begalę siaubingų draugų, artimųjų ir netgi nepažįstamų žmonių gimdymo istorijų. Kaip jos draugė pasistenkite neužpilti jos baisiomis smulkmenomis iš gimdymo. Nepasakokite jai siaubingų smulkmenų, nebent ji pati to prašys. Be to, dviejų vienodų gimdymų nebūna, todėl jūsų prisiminimai galėtų būti tėra beletristika, kuri puikiai tinka jūsų dienoraščiui.

„Ei, jei jau taip norėjai vaikų, galėjai paimti maniškį!"

Gal jums ir atrodys, kad tai juokinga, tačiau vienu smūgiu jūs nukreipiate dėmesį nuo draugės žinios į save. Leiskite jai pasimėgauti savo džiaugsmo akimirka. Verčiau pasiteiraukite, kaip ji jaučiasi, kokios jos nuotaikos, gal reikia kokios pagalbos. Naujiena apie nėštumą - svarbus įvykis kiekvienos būsimos mamos gyvenime. Leiskite jai pasidžiaugti ir būkite atidi klausytoja bei išmintinga patarėja.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti
Kad ir kaip lauktumėte vaikelio, bus akimirkų, kai dvejosite - ar jis laiku, ar jūs jo norite ir laukiate. Tokios mintys itin apninka, kai prasideda nemalonūs nėštumo pojūčiai. Apie keletą iš jų.

Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai
Planuojant vaikelį, moteris tampa aidesnė savo kūnui. Nuovargis, jautri krūtinė, noras į lovą kristi vos grįžus po darbo – visa tai jai gali sufleruoti apie būsimą nėštumą. Kokie nėštumo pradžios požymiai yra patikimiausi?

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama (23)

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama
Tikriausiai, niekas jums nepasakys taisyklės, kada jums geriausias laikas tapti mama. Vienos vaikų susilaukia net nepilnametės, kitos – įkopusios į penktąją dešimtį. Tačiau kokie ankstyvo vaikų auginimo, o kokie brandžios motinystės privalumai ir trūkumai?

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti
Socialiniai tinklai - puiki vieta pranešti draugams, giminaičiams ir tiesiog visiems kitiems apie nėštumą.

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis (27)

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis
Pranešti draugams ir giminaičiams apie būsimą vaikelį visada yra išskirtinis įvykis, lydimas jaudulio ir džiugesio.

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta (8)

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta
Tokių dalykų dar nebuvome girdėję. Pirma mintis - kažkas juokauja. Tačiau juk ne balandžio pirmoji. Pasirodo, yra daugybė moterų, kurios tiki, jog nėštumui nustatyti nereikia pirkti specialaus testo, užtenka turėti dantų pastos.

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote
Vienos moterys nėštumą pajunta labai greitai, nes jį planuoja ir labai jo laukia. Kitas užklumpa patys dažniausi ir visiems žinomi simptomai – pykinimas, krūtinės tempimas, dingsta menstruacijos. Dar kitos – nė nesusimąsto, kad netrukus taps motinomis, nes jų organizmai siunčia mažiau populiarius „signalus".

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio (2)

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio
Neretai vaiko laukimą temdo įvairios baimės ir nerimas. Šalia moters esantis vyras gali padėti moteriai išmokti džiaugtis nėštumu. Keli patarimai vyrui.

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą
Nėštumas, kai šeima jau turi vaikų, yra šiek tiek kitoks, negu pirmagimio laukimas. Tėvams kyla klausimas – kaip tinkamai apie nėštumą pranešti vyresniam vaikui? Pataria psichologė Karolina Gurskienė.

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti? (19)

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti?
Sužinojusi, kad neplanuotai pastojo, natūralu, kad moteris sutrinka. Ją aplanko įvairios mintys ir klausimas, kaip dabar pasielgti.

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas
Jonavoje ligoninės tualete pagimdytas, nužudytas ir į šiukšliadėžę išmestas naujagimis. Vilniuje į maišelį įkištas ir po lova paslėptas kūdikis. O metai tik prasidėjo... Atrodo, protu nesuvokiamos istorijos. Ir visgi jos vyksta. Ir ne kažkur toli, o čia, šalia mūsų, dabar.

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę (6)

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę
Tėvams, nesitveriantiems noru sužinoti būsimo vaikelio lytį, nebereikės kankintis iki pusės nėštumo. Kraujo testas gali atskleisti vaisiaus lytį septintą nėštumo savaitę. Tai yra anksčiau, nei dauguma nėščių pacienčių pirmą kartą pasirodo pas savo gydytoją.

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.