Tekėti nėščiai ar palaukti, kol gims vaikas? +apklausa

 (39)
Nėštumo metu susituokti, ar palaukti ir santuoką įregistruoti po gimdymo? Šią dilemą tenka spręsti ne vienai porai. Kokie gi būtų šio sprendimo pliusai ir kokie - minusai?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekviena gyvenimo situacija yra unikali, ir tai, kas tinka vienam, gali nė iš tolo netikti kitam. Visgi, nusprendėme pateikti 3 argumentus UŽ ir 3 argumentus PRIEŠ vestuves nėštumo metu.

3 argumentai UŽ

1. Jūsų būsimasis kūdikis pilve gaus didelę porciją endorfinų, t.y., gerų emocijų.

Rūpesčių planuojant vestuves netrūksta, tačiau jas atsveria geros emocijos ir džiaugsmas, kurį patiria jaunoji ir jaunasis, įsipareigodami nuo šiol kartu eiti gyvenimo keliu. Ne viena moteris, jau pagimdžiusi ir užauginusi vaikus, prisipažįsta, kad jai vestuvių diena buvo įsimintiniausia viso gyvenimo diena. Jaudulys sumišęs su džiaugsmu, laimės ir pilnatvės jausmas - jeigu šiuos teigiamus jausmus jausite jūs, tekėdama už mylimo vyro, didžiulį pliūpsnį teigiamų emocijų gaus ir jūsų pilvelio gyventojas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Klaidos, kurias daro jautraus vaiko tėvai
Mamos atvirauja,kaip rinko savo vaikams vardus

2. Jūsų būsimasis kūdikis gims santuokoje, turėdamas susituokusius tėtį ir mamą.

Tai viena dažniausių priežasčių, kodėl tuokiamasi nėštumo metu. Moteris su vyru sudaro santuokos aktą, tampa teisėta šeima. "Norėjau, kad vaikas gimtų šeimoje", - taip dažnai sako su pilvuku prie altoriaus žengiančios nuotakos. Vienodos pavardės šeimoje, spaudas santuokos liudijime - daugeliui porų tai būna svarbu atlikti iki vaiko gimimo.

3. Vestuvės - tai šventė, medaus mėnuo ir geras laikas.

Vestuvės - tai proga sukviesti į būrį draugus, giminaičius ir surengti smagią, įsimintiną šventę. Tai proga su vyru išvažiuoti medaus mėnesio atostogų, skirti visą dėmesį, meilę ir švelnumą vienas kitam. Netrukus gims mažylis, ir laiko būti tik dviese, gali pritrūkti.

3 argumentai PRIEŠ

1. Vestuvių metu negalėsite visiškai atsipalaiduoti.

Taurė vyno, šampano purslai, egzotiški patiekalai - viso to vestuvių metu laukiantis teks atsisakyti. Šokiai iki ryto? Vargu ar jiems užteks sveikatos...

2. Vestuvės "iš reikalo"? Niekada!

Kartais jaunystėje duotas pažadas, kad "mano gyvenime vestuvių iš reikalo" nebus, grįžta bumerangu. Ima ir nutinka būtent taip! Ką daryti? Tuoktis ar palūkėti, kol gims kūdikis? Sprendimą turite priimti jūs.
Jeigu vestuvių dar neplanavote, neskubėkite. Gimus vaikui, galėsite jas suplanuoti niekur neskubėdami, viską apgalvodami ir jausdamiesi laisvi, jog darote tai, kad norite patys, o ne todėl, kad "reikia".

3. Žiedus link altoriaus nešantis mažylis - taip miela!

Nėštumo metu suplanuotos vestuvės kartais atidedamos vėlesniam laikui, kad gimęs mažylis galėtų pats dalyvauti vestuvėse. Juk taip žavu, kaip maži vaikučiai, pasipuošę gražiais rūbais, neša jaunųjų žiedus link altoriaus. O jei tai savi vaikai? Dvigubai gražiau! Būna, kad tėvai vienu ypu surengia dvi šventes - savo vestuves ir mažylio krikštynas.

O gal jūs žinote ir daugiau argumentų UŽ ir PRIEŠ? Mielai laukiame jų komentaruose!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

II nėštumo trimestras (14- 28 sav.)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas (9)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas
Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį (12)

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį
Du sūnus auginanti ir trečiojo besilaukianti tinklaraštininkė iš JAV surengė vakarėlį, kurio metu yra prapjaunamas tortas, ir tokiu netradiciniu būdu sužinoma būsimojo vaiko lytis.

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė? (14)

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?
Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo (14)

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo
Kas gims – berniukas ar mergaitė? Šis klausimas dažniausiai lydi būsimus tėčius ir mamas, kai jie ateina į paskirtąjį ultragarso tyrimą.

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko (14)

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko
Vaikelio besilaukianti mūsų skaitytoja atsiuntė klausimą apie tai, kad ji nesidžiaugia nėštumu. Ketvirtą nėštumo mėnesį skaičiuojanti būsimoji mama sako, kad ją erzina vaikai, todėl ji abejoja, ar pamils savąjį.

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą (6)

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą
Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

10 įdomiausių faktų apie placentą (1)

10 įdomiausių faktų apie placentą
Apvaisintam kiaušinėliui skverbiantis į gimdos ertmę, maždaug 7-10 parą, pradeda formuotis ląstelės, kurios vėliau dalijasi į vaisiaus organizmo užuomazgą ir būsimos placentos ląsteles.

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė (32)

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto (34)

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad jeigu tarp dviejų nėštumų yra mažesnis negu 2 metų arba didesnis negu 6 metų skirtumas, vaikui padidėja autizmo rizika.

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį (12)

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį
Kokios lyties vaikučio laukiatės, sužinoti pavyks anksčiausiai antro nėštumo trimestro metu. Pasitaiko, kad lyties dėl tam tikrų aplinkybių nepasimato net iki gimdymo. Vis dėl to tarp būsimųjų mamų sklando mokslu nepatvirtintų metodų, kaip namų sąlygomis sužinoti vaiko lytį.

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį? (16)

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.

10 bene dažniausių nėštumo prietarų +apklausa (2)

10 bene dažniausių nėštumo prietarų <sup style="color: #ff0000;">+apklausa</sup>
Nėštumas ir gimdymas - ypatingas laikotarpis moters gyvenime, gal todėl jį lydi daugybė prietarų ir pamokymų. Skirtingose kultūrose yra skirtingų prietarų apie nėštumą. Lietuviai - ne išimtis

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas? (11)

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti? (14)

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.