Julijos išpažintis: po skaudžios diagnozės šansai pastoti buvo maži

Laukiame Jūsų gimdymo istorijų el. paštu tavovaikas@delfi ir suteikiame žodį mums parašiusiai mamai Julijai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Nėštumo planavimas

Sveiki, nusprendžiau parašyti savo nėštumo ir gimdymo istoriją. Pradėsiu nuo pradžių: prieš kelerius metus dėl negimdinio nėštumo man pašalino kiaušintakį, ir gydytoja leido suprasti, kad mano galimybe pastoti dabar yra vos 50 procentų. Ji išsireiškė taip: „Vienos tokiu atveju nebesusilaukia vaikų, o kitos gali ir dešimt pagimdyti".

Man buvo šokas, nes prieš tai net nesuvokiau, ar iš viso noriu būti mama, kol nesupratau, jog galiu ja niekada netapti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip apskaičiuoti ovuliacijos datą?
Mamos atvirauja: ką daryti, vaikas mus užklupo mylintis

Po metų nustebau - pasijutau besilaukianti. Su vyru išsigandom, kad nebūtų dar vienas negimdinis nėštumas, bet bijojom be pagrindo, paaiškėjo, jog vaikutis jau augo šiltai įsikūręs gimdoje. Nėštumas buvo labai lengvas, nepaisant to, kad sunkiai dirbau visus 9 mėnesius.

Atėjo gimdymo terminas, bet vaikutis dar nesiruošė pasirodyti. Teko važiuoti į ligoninę, kad apžiūrėtų ir paskirtų gimdymo datą. Supratau, kad jei iki tol mažylis nesusiruoš, tai teks jam padėti.

Grįžus namo pradėjau ieškoti, kokie yra natūralūs gimdymo skatinimo būdai, norėjau padėti „leliukui" pati. Buvo gražus pavasario penktadienis. Vyras grįžo iš darbo ir aš pareiškiau, kad noriu bulvinių blynų!

Kadangi namie nebuvo nei vienos bulvės, nusprendėme eiti į parduotuvę jų pirkti. Na, lyg ir nieko sudėtingo, bet bėda ta, jog buvo toks laikas, kai senų bulvių jau nėra parduotuvėse, o šviežių dar ne visur rasi. Aš nepasidaviau, mes apvaikščiojom pėstute artimiausias parduotuves, iš viso vaikštinėjom apie 3 valandas. Galų gale aš taip pavargau, kad net pamiršau, jog noriu tų bulvinių blynų.

Grįžom namo, ir aš kritau į lovą miegoti, nes beprotiškai pavargau.

Gimdymas prasideda

Apie ketvirtą ryto supratau, kad man pradėjo bėgti vandenys. Prikėliau vyrą ir su dideliu jauduliu nuvažiavom į ligoninę. Viskas buvo sklandu, sąrėmių jokių nejaučiau, net maudimo jokio nebuvo. Jaučiausi rami.

8 valandą ryto atėjo mano gydytoja, apžiūrėjo ir pasakė, jog aš dar negreit gimdysiu. Kaklelis nesivėrė, todėl gulėjau ir laukiau. Akušerė vis šokinejo aplink ir klausinėjo, ar jaučiu sąrėmius? Ji fiksavo juos, tačiau aš jų visai nejaučiau, bet nedrįsau pasakyti.

Apie 14 val. gydytoja dar kartą patikrino, kaip veriasi gimdos kaklelis. Niekas nebuvo pajudėję, todėl nusprendė man daryti cezario pjūvį.

Operaciją atliko gydytoja rezidentė, prižiūrint gydytojai. Kai prapjovė, girdžiu komentarą: „Oho, tai kaip jį dabar iš čia išimti?!"

Aš aiškiai supanikavau išgirdusi tokius žodžius, bet gydytoja greitai paaiškino ir mane nuramino. Ji sakė, kad mano „leliukas" saugomas Dievo, mat virkštelė buvo apsivijusi aplink kaklą net 2 kartus. Tačiau dabar jokio pavojaus nebuvo.

Štai mano mažoji dukrytė jau verkia, o aš - kartu su ja. Juk ji taip ilgai laukta, išsvajota. Šalia ir dukrytės tėtis nesulaikė savo emocijų, taip pat susijaudino. Juk tai mūsų pirmagimė.

Praėjo jau 2 metai nuo tos dienos, bet prisimenu viską, lyg tai būtų buvę vakar.

Na, o 50 procentų pastojimo tikimybe yra labai didelis skaičius, nes neseniai sužinojome, jog laukiuosi antro vaikučio! Tik šį kartą jaučiuosi ramiau, juk panašų kelią jau esu praėjusi.

Julija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.