Julijos išpažintis: po skaudžios diagnozės šansai pastoti buvo maži

Laukiame Jūsų gimdymo istorijų el. paštu tavovaikas@delfi ir suteikiame žodį mums parašiusiai mamai Julijai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Nėštumo planavimas

Sveiki, nusprendžiau parašyti savo nėštumo ir gimdymo istoriją. Pradėsiu nuo pradžių: prieš kelerius metus dėl negimdinio nėštumo man pašalino kiaušintakį, ir gydytoja leido suprasti, kad mano galimybe pastoti dabar yra vos 50 procentų. Ji išsireiškė taip: „Vienos tokiu atveju nebesusilaukia vaikų, o kitos gali ir dešimt pagimdyti".

Man buvo šokas, nes prieš tai net nesuvokiau, ar iš viso noriu būti mama, kol nesupratau, jog galiu ja niekada netapti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip apskaičiuoti ovuliacijos datą?
Mamos atvirauja: ką daryti, vaikas mus užklupo mylintis

Po metų nustebau - pasijutau besilaukianti. Su vyru išsigandom, kad nebūtų dar vienas negimdinis nėštumas, bet bijojom be pagrindo, paaiškėjo, jog vaikutis jau augo šiltai įsikūręs gimdoje. Nėštumas buvo labai lengvas, nepaisant to, kad sunkiai dirbau visus 9 mėnesius.

Atėjo gimdymo terminas, bet vaikutis dar nesiruošė pasirodyti. Teko važiuoti į ligoninę, kad apžiūrėtų ir paskirtų gimdymo datą. Supratau, kad jei iki tol mažylis nesusiruoš, tai teks jam padėti.

Grįžus namo pradėjau ieškoti, kokie yra natūralūs gimdymo skatinimo būdai, norėjau padėti „leliukui" pati. Buvo gražus pavasario penktadienis. Vyras grįžo iš darbo ir aš pareiškiau, kad noriu bulvinių blynų!

Kadangi namie nebuvo nei vienos bulvės, nusprendėme eiti į parduotuvę jų pirkti. Na, lyg ir nieko sudėtingo, bet bėda ta, jog buvo toks laikas, kai senų bulvių jau nėra parduotuvėse, o šviežių dar ne visur rasi. Aš nepasidaviau, mes apvaikščiojom pėstute artimiausias parduotuves, iš viso vaikštinėjom apie 3 valandas. Galų gale aš taip pavargau, kad net pamiršau, jog noriu tų bulvinių blynų.

Grįžom namo, ir aš kritau į lovą miegoti, nes beprotiškai pavargau.

Gimdymas prasideda

Apie ketvirtą ryto supratau, kad man pradėjo bėgti vandenys. Prikėliau vyrą ir su dideliu jauduliu nuvažiavom į ligoninę. Viskas buvo sklandu, sąrėmių jokių nejaučiau, net maudimo jokio nebuvo. Jaučiausi rami.

8 valandą ryto atėjo mano gydytoja, apžiūrėjo ir pasakė, jog aš dar negreit gimdysiu. Kaklelis nesivėrė, todėl gulėjau ir laukiau. Akušerė vis šokinejo aplink ir klausinėjo, ar jaučiu sąrėmius? Ji fiksavo juos, tačiau aš jų visai nejaučiau, bet nedrįsau pasakyti.

Apie 14 val. gydytoja dar kartą patikrino, kaip veriasi gimdos kaklelis. Niekas nebuvo pajudėję, todėl nusprendė man daryti cezario pjūvį.

Operaciją atliko gydytoja rezidentė, prižiūrint gydytojai. Kai prapjovė, girdžiu komentarą: „Oho, tai kaip jį dabar iš čia išimti?!"

Aš aiškiai supanikavau išgirdusi tokius žodžius, bet gydytoja greitai paaiškino ir mane nuramino. Ji sakė, kad mano „leliukas" saugomas Dievo, mat virkštelė buvo apsivijusi aplink kaklą net 2 kartus. Tačiau dabar jokio pavojaus nebuvo.

Štai mano mažoji dukrytė jau verkia, o aš - kartu su ja. Juk ji taip ilgai laukta, išsvajota. Šalia ir dukrytės tėtis nesulaikė savo emocijų, taip pat susijaudino. Juk tai mūsų pirmagimė.

Praėjo jau 2 metai nuo tos dienos, bet prisimenu viską, lyg tai būtų buvę vakar.

Na, o 50 procentų pastojimo tikimybe yra labai didelis skaičius, nes neseniai sužinojome, jog laukiuosi antro vaikučio! Tik šį kartą jaučiuosi ramiau, juk panašų kelią jau esu praėjusi.

Julija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.