Julijos išpažintis: po skaudžios diagnozės šansai pastoti buvo maži

Laukiame Jūsų gimdymo istorijų el. paštu tavovaikas@delfi ir suteikiame žodį mums parašiusiai mamai Julijai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Nėštumo planavimas

Sveiki, nusprendžiau parašyti savo nėštumo ir gimdymo istoriją. Pradėsiu nuo pradžių: prieš kelerius metus dėl negimdinio nėštumo man pašalino kiaušintakį, ir gydytoja leido suprasti, kad mano galimybe pastoti dabar yra vos 50 procentų. Ji išsireiškė taip: „Vienos tokiu atveju nebesusilaukia vaikų, o kitos gali ir dešimt pagimdyti".

Man buvo šokas, nes prieš tai net nesuvokiau, ar iš viso noriu būti mama, kol nesupratau, jog galiu ja niekada netapti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip apskaičiuoti ovuliacijos datą?
Mamos atvirauja: ką daryti, vaikas mus užklupo mylintis

Po metų nustebau - pasijutau besilaukianti. Su vyru išsigandom, kad nebūtų dar vienas negimdinis nėštumas, bet bijojom be pagrindo, paaiškėjo, jog vaikutis jau augo šiltai įsikūręs gimdoje. Nėštumas buvo labai lengvas, nepaisant to, kad sunkiai dirbau visus 9 mėnesius.

Atėjo gimdymo terminas, bet vaikutis dar nesiruošė pasirodyti. Teko važiuoti į ligoninę, kad apžiūrėtų ir paskirtų gimdymo datą. Supratau, kad jei iki tol mažylis nesusiruoš, tai teks jam padėti.

Grįžus namo pradėjau ieškoti, kokie yra natūralūs gimdymo skatinimo būdai, norėjau padėti „leliukui" pati. Buvo gražus pavasario penktadienis. Vyras grįžo iš darbo ir aš pareiškiau, kad noriu bulvinių blynų!

Kadangi namie nebuvo nei vienos bulvės, nusprendėme eiti į parduotuvę jų pirkti. Na, lyg ir nieko sudėtingo, bet bėda ta, jog buvo toks laikas, kai senų bulvių jau nėra parduotuvėse, o šviežių dar ne visur rasi. Aš nepasidaviau, mes apvaikščiojom pėstute artimiausias parduotuves, iš viso vaikštinėjom apie 3 valandas. Galų gale aš taip pavargau, kad net pamiršau, jog noriu tų bulvinių blynų.

Grįžom namo, ir aš kritau į lovą miegoti, nes beprotiškai pavargau.

Gimdymas prasideda

Apie ketvirtą ryto supratau, kad man pradėjo bėgti vandenys. Prikėliau vyrą ir su dideliu jauduliu nuvažiavom į ligoninę. Viskas buvo sklandu, sąrėmių jokių nejaučiau, net maudimo jokio nebuvo. Jaučiausi rami.

8 valandą ryto atėjo mano gydytoja, apžiūrėjo ir pasakė, jog aš dar negreit gimdysiu. Kaklelis nesivėrė, todėl gulėjau ir laukiau. Akušerė vis šokinejo aplink ir klausinėjo, ar jaučiu sąrėmius? Ji fiksavo juos, tačiau aš jų visai nejaučiau, bet nedrįsau pasakyti.

Apie 14 val. gydytoja dar kartą patikrino, kaip veriasi gimdos kaklelis. Niekas nebuvo pajudėję, todėl nusprendė man daryti cezario pjūvį.

Operaciją atliko gydytoja rezidentė, prižiūrint gydytojai. Kai prapjovė, girdžiu komentarą: „Oho, tai kaip jį dabar iš čia išimti?!"

Aš aiškiai supanikavau išgirdusi tokius žodžius, bet gydytoja greitai paaiškino ir mane nuramino. Ji sakė, kad mano „leliukas" saugomas Dievo, mat virkštelė buvo apsivijusi aplink kaklą net 2 kartus. Tačiau dabar jokio pavojaus nebuvo.

Štai mano mažoji dukrytė jau verkia, o aš - kartu su ja. Juk ji taip ilgai laukta, išsvajota. Šalia ir dukrytės tėtis nesulaikė savo emocijų, taip pat susijaudino. Juk tai mūsų pirmagimė.

Praėjo jau 2 metai nuo tos dienos, bet prisimenu viską, lyg tai būtų buvę vakar.

Na, o 50 procentų pastojimo tikimybe yra labai didelis skaičius, nes neseniai sužinojome, jog laukiuosi antro vaikučio! Tik šį kartą jaučiuosi ramiau, juk panašų kelią jau esu praėjusi.

Julija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".