Lengvą gimdymą galima "užsiprogramuoti" skaitytojos istorija

 (12)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Indrei.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Teigiamos mintys padeda

Ne kartą skaičiau gimdymo istorijas planuodama nėštumą, nėštumo metu ir jau pagimdžius sūnelį. Labai žaviuosi tomis moterimis, kurios dalinasi savo gera patirtimi ir nenugąsdina, o priešingai, paskatina teigiamai nusiteikti tas, kurioms viskas dar prieš akis. Kaip viena draugė pasakytų, aš esu nepalaužiama optimistė,visuomet tikiuosi,kad viskas bus gerai, gimdymas nebuvo išimtis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar tikrai nuskutus vaikui plaukus, jie užauga vešlesni?
Atvirai: kodėl Lietuvoje nežindančios moterys laikomos nenormaliomis?

Visuomet maniau ir dar tebemanau, kad gimdymas trunka ne 12 ar daugiau valandų, bet visas 40 nėštumo savaičių. Visuomet sakydavau, kad mano nėštumas ir gimdymas bus lengvi. Kas pasiklausydavo, sakydavo: "Taip, taip..." Nėštumo pabaigoje buvo sakančių, kad turiu nusiteikti viskam, nes gali būti ir ne taip, kaip norisi. Tuomet juokdavausi, kad bus, kaip bus, juk nebesakysi: „Man skauda, ačiū, nenoriu, negimdysiu".

Man sakė, kad pasiruoščiau tarpvietės kirpimui, visko gali būti, aš šito laaabai bijojau ir nenorėjau, todėl sau sakiau, kad manęs nekirps. Ir nekirpo. Mano teigiamos mintys materializavosi. Skaičiau daug įvairios literatūros apie nėštumą ir gimdymą, lankiau kursus, kad tik daugiau sužinočiau.

Nėštumas buvo sklandus, aktyvus gyvenimas tęsėsi iki paskutinės minutės. Dar 39 nėštumo savaitę ruošėmės vykti prie jūros, taip norėjosi... Gaila, kad mažasis jau to nebenorėjo. Vasario 22 d. turėjome išvykti, o vasario 20 d. turėjau vizitą pas gydytoją, kad pakonsultuotų, leistų vykti prie jūros. Nes pagal terminą dar neturėčiau pagimdyti, o jeigu ką, tai ir Klaipėdoje galiu pagimdyti. Taip tada pajuokavome. Vasario 21 dieną dar norėjau nuvykti į knygų mugę, bet vyras jau nebeleido, lyg nujausdamas.

Vietoj jūros - gimdymas

Vaisiaus vandenys nubėgo kalbantis su sese. Hm, gydytojas sakė, kad jau kai nubėgs vandenys aš suprasiu tikrai, jog tai gimdymo pradžia. Persirengiu. Sunerimau, bet toliau tęsiu pokalbį, sesuo neramesnė už mane, aš raminu ją.

Skambinu gydytojui, jis siūlo atvykti. Informuoju vyrą, kad grįžtų namo, važiuosime į ligoninę apžiūrai, nes kažkas ne taip... Po kelių minučių įsitikinu, kad tai nubėga vandenys. Viskas prasidėjo! 13 valanda, skausmo nejaučiu, laukiu kas bus toliau. Sesuo nenustygsta vietoje ir jei nekalbu su ja, klausia, ar viskas gerai? Laukiau vyro. Niekam apie prasidedantį gimdymą nesakėm, kam bereikalingas jaudulys ir skambučiai...

Ligoninėje atsiduriame 15.30 val. Laukiu, kada mane priims apžiūrai. Gydytojas sveikina - pusė darbo padaryta, gimdos kaklelis prasivėręs 5 cm, o skausmo - nulis!

Gimdymas lyg iš vadovėlio

Apie 18 val aš gimdykloje, kalbu su mama, meluoju apie poilsį lovoje. Pradedu jausti sąrėmius, vaikštau, giliai kvėpuoju, įsikimbu į vyrą, neleidžiu apimti baimei. Vyras juokina, bando nukreipti dėmesį nuo skausmo, kartais pavyksta, o kartais ir ne.

20 val. noriu stumti. Susirenka medikų komanda ir prasideda pagrindinis „darbas". Trys stūmimai, 15 minučių ir mano mažylis man ant krūtinės.

Gydytojos sakė, kad gimdymas buvo kaip iš vadovėlio. Į klausimą, ar grįžčiau po poros metų, nedvejodama atsakiau, kad taip, ir šiandien galvoju taip pat!

Po gimdymo buvau tokia laiminga ir švytinti, kad vyras sakė, jog atrodau lyg negimdžiusi. Dar ir šiandien su malonumu prisimenu mūsų gimdymą ir nemiegotą pirmąją naktį!
Sėkmės visoms, kurioms viskas dar prieš akis!

Indrė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.