Lengvą gimdymą galima "užsiprogramuoti" skaitytojos istorija

 (12)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Indrei.
Lengvą gimdymą galima "užsiprogramuoti" <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© AOP nuotr.

Teigiamos mintys padeda

Ne kartą skaičiau gimdymo istorijas planuodama nėštumą, nėštumo metu ir jau pagimdžius sūnelį. Labai žaviuosi tomis moterimis, kurios dalinasi savo gera patirtimi ir nenugąsdina, o priešingai, paskatina teigiamai nusiteikti tas, kurioms viskas dar prieš akis. Kaip viena draugė pasakytų, aš esu nepalaužiama optimistė,visuomet tikiuosi,kad viskas bus gerai, gimdymas nebuvo išimtis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar tikrai nuskutus vaikui plaukus, jie užauga vešlesni?
Atvirai: kodėl Lietuvoje nežindančios moterys laikomos nenormaliomis?

Visuomet maniau ir dar tebemanau, kad gimdymas trunka ne 12 ar daugiau valandų, bet visas 40 nėštumo savaičių. Visuomet sakydavau, kad mano nėštumas ir gimdymas bus lengvi. Kas pasiklausydavo, sakydavo: "Taip, taip..." Nėštumo pabaigoje buvo sakančių, kad turiu nusiteikti viskam, nes gali būti ir ne taip, kaip norisi. Tuomet juokdavausi, kad bus, kaip bus, juk nebesakysi: „Man skauda, ačiū, nenoriu, negimdysiu".

Man sakė, kad pasiruoščiau tarpvietės kirpimui, visko gali būti, aš šito laaabai bijojau ir nenorėjau, todėl sau sakiau, kad manęs nekirps. Ir nekirpo. Mano teigiamos mintys materializavosi. Skaičiau daug įvairios literatūros apie nėštumą ir gimdymą, lankiau kursus, kad tik daugiau sužinočiau.

Nėštumas buvo sklandus, aktyvus gyvenimas tęsėsi iki paskutinės minutės. Dar 39 nėštumo savaitę ruošėmės vykti prie jūros, taip norėjosi... Gaila, kad mažasis jau to nebenorėjo. Vasario 22 d. turėjome išvykti, o vasario 20 d. turėjau vizitą pas gydytoją, kad pakonsultuotų, leistų vykti prie jūros. Nes pagal terminą dar neturėčiau pagimdyti, o jeigu ką, tai ir Klaipėdoje galiu pagimdyti. Taip tada pajuokavome. Vasario 21 dieną dar norėjau nuvykti į knygų mugę, bet vyras jau nebeleido, lyg nujausdamas.

Vietoj jūros - gimdymas

Vaisiaus vandenys nubėgo kalbantis su sese. Hm, gydytojas sakė, kad jau kai nubėgs vandenys aš suprasiu tikrai, jog tai gimdymo pradžia. Persirengiu. Sunerimau, bet toliau tęsiu pokalbį, sesuo neramesnė už mane, aš raminu ją.

Skambinu gydytojui, jis siūlo atvykti. Informuoju vyrą, kad grįžtų namo, važiuosime į ligoninę apžiūrai, nes kažkas ne taip... Po kelių minučių įsitikinu, kad tai nubėga vandenys. Viskas prasidėjo! 13 valanda, skausmo nejaučiu, laukiu kas bus toliau. Sesuo nenustygsta vietoje ir jei nekalbu su ja, klausia, ar viskas gerai? Laukiau vyro. Niekam apie prasidedantį gimdymą nesakėm, kam bereikalingas jaudulys ir skambučiai...

Ligoninėje atsiduriame 15.30 val. Laukiu, kada mane priims apžiūrai. Gydytojas sveikina - pusė darbo padaryta, gimdos kaklelis prasivėręs 5 cm, o skausmo - nulis!

Gimdymas lyg iš vadovėlio

Apie 18 val aš gimdykloje, kalbu su mama, meluoju apie poilsį lovoje. Pradedu jausti sąrėmius, vaikštau, giliai kvėpuoju, įsikimbu į vyrą, neleidžiu apimti baimei. Vyras juokina, bando nukreipti dėmesį nuo skausmo, kartais pavyksta, o kartais ir ne.

20 val. noriu stumti. Susirenka medikų komanda ir prasideda pagrindinis „darbas". Trys stūmimai, 15 minučių ir mano mažylis man ant krūtinės.

Gydytojos sakė, kad gimdymas buvo kaip iš vadovėlio. Į klausimą, ar grįžčiau po poros metų, nedvejodama atsakiau, kad taip, ir šiandien galvoju taip pat!

Po gimdymo buvau tokia laiminga ir švytinti, kad vyras sakė, jog atrodau lyg negimdžiusi. Dar ir šiandien su malonumu prisimenu mūsų gimdymą ir nemiegotą pirmąją naktį!
Sėkmės visoms, kurioms viskas dar prieš akis!

Indrė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.