Mano gimdymo istorija: po vestuvių - į gimdyklą

 (4)
Robertos gimdymo terminas sutapo su planuojamų vestuvių data. Kaip viskas vyko toliau, sužinokime iš pirmų lūpų.
Mano gimdymo istorija: po vestuvių - į gimdyklą
© Shutterstock nuotr.

Mūsų vaikutis buvo labai lauktas ir planuotas.

Sakoma, nėščiosios tampa irzlios, priekabios, tačiau , kai tapau nėščia, mane apėmė tokia ramybė! Niekas nenervino: nei vyro išmėtytos kojinės, nei neplauti indai.

Visas nėštumas prabėgo lengvai: buvau energinga, daug keliavom, jaučiausi puikiai. Tik likus kelioms savaitėms iki gimdymo, gydytoja, tirdama ultragarsu, pasakė, kad mano vaikiukio labai mažas svoris. „Tuoj gimdysi, o tavo vaikas sveria vos 1, 5 kg sveria", - pasakė ji.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Septyni naujagimiai, kuriems gyvybes išgelbėjo stebuklas
Mirštantis vaikas dalyvavo savo tėvų vestuvėse

Sunerimom abu su vyru. Vyras tada griežtai man prisakė valgyti daug, kad tik vaikutis užaugtų. Iš tiesų, per tas kelias savaites, kol vyras mane kone per prievartą maitino, paaugo ir mūsų mažiukas.

Nežinau kodėl, bet prieš gimstant vaikui nusprendėme susituokti.

Vestuvių data beveik sutapo su gimdymu. Visiems buvo strioko, kas įvyks pirmiau: vestuvės ar gimdymas. Nustatytą dieną susituokėme, tik ceremonijos metu mano mintys buvo kitur, vis prašiau vaikučio dar pakentėti, negimti dabar.

Grįžom namo. Pirmadienį vyras išėjo į darbą, o aš nuvažiavau pasikeisti paso.

Apsipirkau, grįžusi susitvarkiau namus, padariau valgyti. Nežinojau, kur dėtis, nes jaučiau didelį jėgų antplūdį. Vakare atsigulus apėmė keista nuojauta, bet vyrui nieko nesakiau. Vidurnaktį pajutau lengvą skausmą: paskauda, tada praeina, ir aš užmiegu. Vyras kietai miegojo, net negirdėjo, kaip dažnai aš ėjau į tualetą.

Pusė penkių ryte ramiai, be panikos ir streso, pažadinau vyrą ir pasakiau, kad „jau". Vyras, lyg įgeltas, šoko iš lovos ir ėmė bėgioti po namus. „Važiuojam greičiau!", - skubino jis mane. O aš guliu ramiai sau lovoje. Kol susiruošėm, sąrėmiai jau kartojosi kas 3 minutes.

Vyras iš baimės net kelią į klinikas pamiršo.

Kai šeštą ryto buvau gimdykloje, gimdos kaklelis buvo atsivėręs 4 cm. Norėjau gimdyti natūraliai, todėl apie jokius nuskausminamuosius net negalvojau, nors skaudėjo labai.

Vyras buvo nusprendęs gimdyme nedalyvauti, bet viskas taip susiklostė, kad išbuvo visą laiką su manimi, pirmas pamatė ir paėmė ant rankų mūsų sūnų.

Jis gimė 10.23 val., greitai ir lengvai. Atsimenu, ateina laikas stumti, aš pakeliu galvą ir matau - stovi visas būrys studentų - rezidentų. Stebi, užsirašinėja.

Vienoj pusėj stovi vyras ir laiko už rankos, kitoj - gydytojas.

Kai ateina laikas stumti, stumiam visi. Vėliau vyras juokais priekaištavo, kad jis stūmė labiau, negu aš.

Susitikimą su sūneliu sunku aprašyti žodžiais. Jį paguldė ant krūtinės, o jis, toks mažytis, pradėjo irtis savo kojytėmis, ieškoti krūties. Kiekvieną kartą, kai prisimenu šią akimirką, tvenkiasi ašaros. Tapti mama yra nuostabu!

Linkiu visoms lengvo ir greito gimdymo, vyro palaikymo, nes jei ne jis, būčiau nepagimdžiusi.

Roberta

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (6)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo (33)

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo
Gimdymas be skausmo. Sakysite, taip nebūna? Būna! Dviejų vaikučių (3,5 ir 2 m.) mama Liepa ir pati netikėjo, kad gimdyti be skausmo – įmanoma...

Ar tikrai antrasis gimdymas lengvesnis? (12)

Ar tikrai antrasis gimdymas lengvesnis?
Mamos juokauja, kad antras gimdymas tikrai nėra lengvesnis už pirmąjį, nes pirmą kartą nežinai, ko tikėtis, todėl nebūna baisu, o antrąjį kartą…

Cezario pjūvis – lengva išeitis ar kraštutinumas? (56)

Cezario pjūvis – lengva išeitis ar kraštutinumas?
Visame pasaulyje Cezario pjūvio operacijų atliekama vis daugiau. Tačiau tyrimai rodo, kad dažnai šių operacijų pasirinkimas neturi pakankamo medicininio pagrindo.

Ar daug lietuvių renkasi gimdymą vandenyje: gydytojos komentaras (6)

Ar daug lietuvių renkasi gimdymą vandenyje: gydytojos komentaras
Visgi, nors gimdymas vandenyje Lietuvoje populiarėja ir turi daug teigiamų savybių, jis ne visada įmanomas.