Mano gimdymo istorija: po vestuvių - į gimdyklą

 (4)
Robertos gimdymo terminas sutapo su planuojamų vestuvių data. Kaip viskas vyko toliau, sužinokime iš pirmų lūpų.
© Shutterstock nuotr.

Mūsų vaikutis buvo labai lauktas ir planuotas.

Sakoma, nėščiosios tampa irzlios, priekabios, tačiau , kai tapau nėščia, mane apėmė tokia ramybė! Niekas nenervino: nei vyro išmėtytos kojinės, nei neplauti indai.

Visas nėštumas prabėgo lengvai: buvau energinga, daug keliavom, jaučiausi puikiai. Tik likus kelioms savaitėms iki gimdymo, gydytoja, tirdama ultragarsu, pasakė, kad mano vaikiukio labai mažas svoris. „Tuoj gimdysi, o tavo vaikas sveria vos 1, 5 kg sveria", - pasakė ji.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Septyni naujagimiai, kuriems gyvybes išgelbėjo stebuklas
Mirštantis vaikas dalyvavo savo tėvų vestuvėse

Sunerimom abu su vyru. Vyras tada griežtai man prisakė valgyti daug, kad tik vaikutis užaugtų. Iš tiesų, per tas kelias savaites, kol vyras mane kone per prievartą maitino, paaugo ir mūsų mažiukas.

Nežinau kodėl, bet prieš gimstant vaikui nusprendėme susituokti.

Vestuvių data beveik sutapo su gimdymu. Visiems buvo strioko, kas įvyks pirmiau: vestuvės ar gimdymas. Nustatytą dieną susituokėme, tik ceremonijos metu mano mintys buvo kitur, vis prašiau vaikučio dar pakentėti, negimti dabar.

Grįžom namo. Pirmadienį vyras išėjo į darbą, o aš nuvažiavau pasikeisti paso.

Apsipirkau, grįžusi susitvarkiau namus, padariau valgyti. Nežinojau, kur dėtis, nes jaučiau didelį jėgų antplūdį. Vakare atsigulus apėmė keista nuojauta, bet vyrui nieko nesakiau. Vidurnaktį pajutau lengvą skausmą: paskauda, tada praeina, ir aš užmiegu. Vyras kietai miegojo, net negirdėjo, kaip dažnai aš ėjau į tualetą.

Pusė penkių ryte ramiai, be panikos ir streso, pažadinau vyrą ir pasakiau, kad „jau". Vyras, lyg įgeltas, šoko iš lovos ir ėmė bėgioti po namus. „Važiuojam greičiau!", - skubino jis mane. O aš guliu ramiai sau lovoje. Kol susiruošėm, sąrėmiai jau kartojosi kas 3 minutes.

Vyras iš baimės net kelią į klinikas pamiršo.

Kai šeštą ryto buvau gimdykloje, gimdos kaklelis buvo atsivėręs 4 cm. Norėjau gimdyti natūraliai, todėl apie jokius nuskausminamuosius net negalvojau, nors skaudėjo labai.

Vyras buvo nusprendęs gimdyme nedalyvauti, bet viskas taip susiklostė, kad išbuvo visą laiką su manimi, pirmas pamatė ir paėmė ant rankų mūsų sūnų.

Jis gimė 10.23 val., greitai ir lengvai. Atsimenu, ateina laikas stumti, aš pakeliu galvą ir matau - stovi visas būrys studentų - rezidentų. Stebi, užsirašinėja.

Vienoj pusėj stovi vyras ir laiko už rankos, kitoj - gydytojas.

Kai ateina laikas stumti, stumiam visi. Vėliau vyras juokais priekaištavo, kad jis stūmė labiau, negu aš.

Susitikimą su sūneliu sunku aprašyti žodžiais. Jį paguldė ant krūtinės, o jis, toks mažytis, pradėjo irtis savo kojytėmis, ieškoti krūties. Kiekvieną kartą, kai prisimenu šią akimirką, tvenkiasi ašaros. Tapti mama yra nuostabu!

Linkiu visoms lengvo ir greito gimdymo, vyro palaikymo, nes jei ne jis, būčiau nepagimdžiusi.

Roberta

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vyras gimdyme – už ar prieš? (40)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.