Ką gali padaryti vyras, kad jo moteris nėštumo metu švytėtų iš laimės

 (3)
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia vyro vaidmenį moters nėštumo metu ir aptaria, kaip iškilusias baimes ir nuogąstavimus moteriai įveikti padėti gali jos vyras.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas visada yra toks gyvenimo įvykis, kuris stipriai „sumaišo gyvenimo kortas". Juk keičiasi daug kas – gyvenimo tempas ir ritmas, vertybės, vaidmenys, siekiai ir troškimai. Vaikelio laukimas – gražus ir ramybės kupinas laikotarpis, kai galima niekur neskubėti ir tiesiog mėgautis gyvenimu. Tačiau laukimo džiaugsmą neretai temdo nerimas ir įvairios baimės – gimdymo skausmas, kaltė dėl suretėjusio seksualinio gyvenimo, baimė nėštumo metu ir po gimdymo atrodyti nebepatraukliai, baimė dėl galimo santykių pablogėjimo su vyru, kai gimus vaikui didžioji dėmesio dalis skiriama jam.

Jeigu nėščioji nepatenkinta savo išvaizda

Kartais nėščioji jaučiasi nebe tokia graži, kaip buvo anksčiau, vis didėjantis kūno svoris trukdo grakščiai judėti, o dėl hormonų svyravimų gera nuotaika aplanko ne kasdien. Nors sakoma, kad moteris nėštumo metu yra pati gražiausia, o po jos krūtine plakanti mažylio širdelė priverčia ją tiesiog žydėti, ne visoms nėštumas būna toks džiaugsmingas ir lengvas.

Labai dažnai visų pirma moteris ima jaustis nebegraži sau, o tada pamažu tarsi ima bijoti ir vyro reakcijos. Nėštumas – jautrus laikotarpis, kai dėl besikeičiančių hormonų viskas atrodo daug rimčiau, nei įprastai. Ne kiekviena nėščioji gali didelę laiko dalį praleisti grožio salone, tačiau kiekviena iš jų iki nėštumo ir jo pridėto nerangumo puikiai mokėjo pati pasirūpinti savo grožiu.

Atminkite – ne problemos griauna santykius, o tyla.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Vyro reakcija į moters išvaizdą dažniausiai yra pats tikriausias moters savijautos atspindys. Kai nėščioji laiminga net ir su sunkiai panešamu pilvuku, ji atrodo graži ne tik vyrui, bet ir visiems aplinkiniams. Priešingai – net ir su dailiai augančiu pilvuku nėščioji gali jaustis blogai ir nepatraukliai.

Grožis yra subjektyvus dalykas, todėl jeigu baiminatės dėl vyro reakcijos, visų pirma baiminkitės dėl savikritikos sau. Dabar svoris auga, tačiau po gimdymo vėl grįš į pradinę padėtį, o jeigu planuojate dar ir pati maitinti – nereikalingą svorį numesti bus dar paprasčiau. Pasikalbėkite su vyru, paklauskite jo nuomonės apie tai, kas jus neramina, išsakykite susikaupusias mintis apie jūsų besikeičiančią išvaizdą, o ne spėliokite, ką jis galvoja.

Mylinčioje poroje grožis yra pati juos supanti meilė, o augantis pilvas sutapatinamas su augančiu ir vis artėjančiu bendru kūriniu – kūdikiu, todėl nėščia moteris savaime tampa graži.

Kaip reikės paskirstyti dėmesį?

Dažnai nėščiosios ima baimintis dėl ateities, kaip reikės paskirstyti dėmesį gimus vaikui ir ar nenukentės santykiai su vyru. Būtų naivu tikėtis, kad gimus vaikui viskas bus kaip buvę, nes taip tikrai nebus.

Vaiko gimimas – tai didžiulė permaina jūsų gyvenime, ir tai pakeis viską: jūsų miegą, jo trukmę ir kokybę, jūsų laisvalaikį ir poilsį, galų gale jūsų įpročius. Tačiau visa tai trunka ne amžinai, o didžioji dalis permainų malonios, tik reikalaujančios laiko „persiorientuoti".

Tikėtina, kad naktinėti linkusius tėvelius mažylis privers eiti anksčiau miegoti arba nesveiką maistą mėgstančią mamą maitinimo laikotarpiu „privers“ sveikai maitintis, kad mažyliui neskaudėtų pilvuko. Visa tai su partneriu reikėtų aptarti, tarsi ir save ir jį iš anksto įspėti, ko galima tikėtis iš šio naujo gyvenimo etapo.

Žmonės sutrinka ir nusivilia, kai jų lūkesčiai neatitinka realybės, taip ir čia – aptarkite su vyru, kaip įsivaizduojate savo gyvenimą gimus vaikeliui, kas pasikeis, kokie laukia rūpesčiai ir sunkumai. Kai viskas gerai, o vaikas laimingas ir patenkintas – niekas dėl to nesuka galvos, tačiau aptarkite ir savo bei vaiko „nenuotaikos“ aspektą, juk besirūpinant mažyliu atsiras ir didesnis nuovargis nei įprastai, kuris savo ruožtu įneš į šeimynininį gyvenimą ir niūresnių nuotaikų.

Pasikalbėkite, kas jums padės pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kur miegos mažylis, kas kelsis prie jo naktimis, ar turėsite pagalbos iš šalies, kaip leisite savaitgalius, kaip pasikeis jūsų šeimos finansinė padėtis ir pan.

Nors nėštumas fiziškai priklauso tik moteriai, psichologiškai jūs tarsi laukiatės abu.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Visa tai žinodami ir dėdami pastangas galėsite vienas kitam padėti ir išvengti nereikalingų „o aš maniau" pokalbių. Nors kol dar neturi vaikelio, viską įvertinti objektyviai yra išties sunku, pokalbis apie tai yra gera pradžia džiaugsmingo gyvenimo kartu link - kaip iš pradžių įprasite spręsti problemas, taip jas spręsite ir vėliau.

Atminkite – ne problemos griauna santykius, o tyla. Todėl nutuokdami tai, kad gimus vaikui kurį laiką teks taikytis prie jo norų, dienotvarkės ir net „naktitvarkės", aptarus tai su vyru iš anksto, bus lengviau adaptuotis, o bemiegės naktys nebus iš koto išvertusi naujiena.

Taip išvengsite streso tarpusavio santykiuose, o tai jau yra puiku. Vieningai imantis „darbo" auginant kūdikį, greitai abu įsiliesite į naujojo gyvenimo ritmą, o tarpusavio santykiai nenukentės, jeigu jie nebus paliekami aptarti rytoj.

Lytinis gyvenimas: ar jis tikrai pasikeis?

Moterys dažnai nerimauja ir dėl sumažėjusių lytinių santykių nėštumo metu, baiminasi, ar tai neatsilieps poros santykiams ir dažniausiai jaučiasi dėl to kaltos. Mylintis vyras visada palauks ir supras, jeigu su juo bus kalbamasi. Dažnai moterys galvoja, kad vyrai daugelį dalykų turėtų suprasti savaime, tačiau juk ir mes savaime suprantam, kad esam mylimos, bet norim tai vis išgirsti. Vyras neturėtų jaustis užmirštas arba „antrame plane", nuoširdus pokalbis apie savo jausmus ir mintis tikrai padės vyrui lengviau jus suprasti ir kantriau laukti. Kiekvienas žmogus nori būti gerbiamas, todėl atviru pokalbiu nusiimsite jaudulio naštą nuo savęs ir parodysite supratimą bei pagarbą savo mylimajam.

Artimas žmogus, kuriam galite patikėti savo baimes

Būsimoms mamos kyla nemažai jaudulio ir baimių, todėl labai svarbu rasti žmogų, su kuriuo galėtumėte apie tai pasikalbėti. Dažniausiai tuo žmogumi būna antroji pusė, todėl neužsisklęskite savyje ir kūdikio laukite kartu: tarkitės, diskutuokite ir planuokite. Nors nėštumas fiziškai priklauso tik moteriai, psichologiškai jūs tarsi laukiatės abu.

Nepasilikite su savo nuogąstavimais viena, dviese pradėjote kūdikį, dviese kūrėte šį nuostabų kūrinį, dviese ir išgyvenkite visas šias emocijas. Juk tango šokamas dviese.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai
Ką reikia žinoti apie gana dažnai nėštumo metu išryškėjančias strijas? Kaip jų išvengti?

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai
Kokių maisto produktų geriau vengti nėštumo metu?

Nėštumo metu mylintis peršti ir „degina": pataria ginekologė (1)

Nėštumo metu mylintis peršti ir „degina": pataria ginekologė
Vaikelio laukimas neretai pakeičia poros gyvenimą. Taip pat - ir intymų ryšį.