Ką gali padaryti vyras, kad jo moteris nėštumo metu švytėtų iš laimės

 (3)
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia vyro vaidmenį moters nėštumo metu ir aptaria, kaip iškilusias baimes ir nuogąstavimus moteriai įveikti padėti gali jos vyras.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas visada yra toks gyvenimo įvykis, kuris stipriai „sumaišo gyvenimo kortas". Juk keičiasi daug kas – gyvenimo tempas ir ritmas, vertybės, vaidmenys, siekiai ir troškimai. Vaikelio laukimas – gražus ir ramybės kupinas laikotarpis, kai galima niekur neskubėti ir tiesiog mėgautis gyvenimu. Tačiau laukimo džiaugsmą neretai temdo nerimas ir įvairios baimės – gimdymo skausmas, kaltė dėl suretėjusio seksualinio gyvenimo, baimė nėštumo metu ir po gimdymo atrodyti nebepatraukliai, baimė dėl galimo santykių pablogėjimo su vyru, kai gimus vaikui didžioji dėmesio dalis skiriama jam.

Jeigu nėščioji nepatenkinta savo išvaizda

Kartais nėščioji jaučiasi nebe tokia graži, kaip buvo anksčiau, vis didėjantis kūno svoris trukdo grakščiai judėti, o dėl hormonų svyravimų gera nuotaika aplanko ne kasdien. Nors sakoma, kad moteris nėštumo metu yra pati gražiausia, o po jos krūtine plakanti mažylio širdelė priverčia ją tiesiog žydėti, ne visoms nėštumas būna toks džiaugsmingas ir lengvas.

Labai dažnai visų pirma moteris ima jaustis nebegraži sau, o tada pamažu tarsi ima bijoti ir vyro reakcijos. Nėštumas – jautrus laikotarpis, kai dėl besikeičiančių hormonų viskas atrodo daug rimčiau, nei įprastai. Ne kiekviena nėščioji gali didelę laiko dalį praleisti grožio salone, tačiau kiekviena iš jų iki nėštumo ir jo pridėto nerangumo puikiai mokėjo pati pasirūpinti savo grožiu.

Atminkite – ne problemos griauna santykius, o tyla.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Vyro reakcija į moters išvaizdą dažniausiai yra pats tikriausias moters savijautos atspindys. Kai nėščioji laiminga net ir su sunkiai panešamu pilvuku, ji atrodo graži ne tik vyrui, bet ir visiems aplinkiniams. Priešingai – net ir su dailiai augančiu pilvuku nėščioji gali jaustis blogai ir nepatraukliai.

Grožis yra subjektyvus dalykas, todėl jeigu baiminatės dėl vyro reakcijos, visų pirma baiminkitės dėl savikritikos sau. Dabar svoris auga, tačiau po gimdymo vėl grįš į pradinę padėtį, o jeigu planuojate dar ir pati maitinti – nereikalingą svorį numesti bus dar paprasčiau. Pasikalbėkite su vyru, paklauskite jo nuomonės apie tai, kas jus neramina, išsakykite susikaupusias mintis apie jūsų besikeičiančią išvaizdą, o ne spėliokite, ką jis galvoja.

Mylinčioje poroje grožis yra pati juos supanti meilė, o augantis pilvas sutapatinamas su augančiu ir vis artėjančiu bendru kūriniu – kūdikiu, todėl nėščia moteris savaime tampa graži.

Kaip reikės paskirstyti dėmesį?

Dažnai nėščiosios ima baimintis dėl ateities, kaip reikės paskirstyti dėmesį gimus vaikui ir ar nenukentės santykiai su vyru. Būtų naivu tikėtis, kad gimus vaikui viskas bus kaip buvę, nes taip tikrai nebus.

Vaiko gimimas – tai didžiulė permaina jūsų gyvenime, ir tai pakeis viską: jūsų miegą, jo trukmę ir kokybę, jūsų laisvalaikį ir poilsį, galų gale jūsų įpročius. Tačiau visa tai trunka ne amžinai, o didžioji dalis permainų malonios, tik reikalaujančios laiko „persiorientuoti".

Tikėtina, kad naktinėti linkusius tėvelius mažylis privers eiti anksčiau miegoti arba nesveiką maistą mėgstančią mamą maitinimo laikotarpiu „privers“ sveikai maitintis, kad mažyliui neskaudėtų pilvuko. Visa tai su partneriu reikėtų aptarti, tarsi ir save ir jį iš anksto įspėti, ko galima tikėtis iš šio naujo gyvenimo etapo.

Žmonės sutrinka ir nusivilia, kai jų lūkesčiai neatitinka realybės, taip ir čia – aptarkite su vyru, kaip įsivaizduojate savo gyvenimą gimus vaikeliui, kas pasikeis, kokie laukia rūpesčiai ir sunkumai. Kai viskas gerai, o vaikas laimingas ir patenkintas – niekas dėl to nesuka galvos, tačiau aptarkite ir savo bei vaiko „nenuotaikos“ aspektą, juk besirūpinant mažyliu atsiras ir didesnis nuovargis nei įprastai, kuris savo ruožtu įneš į šeimynininį gyvenimą ir niūresnių nuotaikų.

Pasikalbėkite, kas jums padės pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kur miegos mažylis, kas kelsis prie jo naktimis, ar turėsite pagalbos iš šalies, kaip leisite savaitgalius, kaip pasikeis jūsų šeimos finansinė padėtis ir pan.

Nors nėštumas fiziškai priklauso tik moteriai, psichologiškai jūs tarsi laukiatės abu.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Visa tai žinodami ir dėdami pastangas galėsite vienas kitam padėti ir išvengti nereikalingų „o aš maniau" pokalbių. Nors kol dar neturi vaikelio, viską įvertinti objektyviai yra išties sunku, pokalbis apie tai yra gera pradžia džiaugsmingo gyvenimo kartu link - kaip iš pradžių įprasite spręsti problemas, taip jas spręsite ir vėliau.

Atminkite – ne problemos griauna santykius, o tyla. Todėl nutuokdami tai, kad gimus vaikui kurį laiką teks taikytis prie jo norų, dienotvarkės ir net „naktitvarkės", aptarus tai su vyru iš anksto, bus lengviau adaptuotis, o bemiegės naktys nebus iš koto išvertusi naujiena.

Taip išvengsite streso tarpusavio santykiuose, o tai jau yra puiku. Vieningai imantis „darbo" auginant kūdikį, greitai abu įsiliesite į naujojo gyvenimo ritmą, o tarpusavio santykiai nenukentės, jeigu jie nebus paliekami aptarti rytoj.

Lytinis gyvenimas: ar jis tikrai pasikeis?

Moterys dažnai nerimauja ir dėl sumažėjusių lytinių santykių nėštumo metu, baiminasi, ar tai neatsilieps poros santykiams ir dažniausiai jaučiasi dėl to kaltos. Mylintis vyras visada palauks ir supras, jeigu su juo bus kalbamasi. Dažnai moterys galvoja, kad vyrai daugelį dalykų turėtų suprasti savaime, tačiau juk ir mes savaime suprantam, kad esam mylimos, bet norim tai vis išgirsti. Vyras neturėtų jaustis užmirštas arba „antrame plane", nuoširdus pokalbis apie savo jausmus ir mintis tikrai padės vyrui lengviau jus suprasti ir kantriau laukti. Kiekvienas žmogus nori būti gerbiamas, todėl atviru pokalbiu nusiimsite jaudulio naštą nuo savęs ir parodysite supratimą bei pagarbą savo mylimajam.

Artimas žmogus, kuriam galite patikėti savo baimes

Būsimoms mamos kyla nemažai jaudulio ir baimių, todėl labai svarbu rasti žmogų, su kuriuo galėtumėte apie tai pasikalbėti. Dažniausiai tuo žmogumi būna antroji pusė, todėl neužsisklęskite savyje ir kūdikio laukite kartu: tarkitės, diskutuokite ir planuokite. Nors nėštumas fiziškai priklauso tik moteriai, psichologiškai jūs tarsi laukiatės abu.

Nepasilikite su savo nuogąstavimais viena, dviese pradėjote kūdikį, dviese kūrėte šį nuostabų kūrinį, dviese ir išgyvenkite visas šias emocijas. Juk tango šokamas dviese.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai
Vienas nėštukes pykina taip smarkiai, kad net gyvenimas tampa nemielas, kitoms pasiseka labiau ir blogumą jaučia tik retkarčiais, o dar kitos džiaugiasi visai to prasto jausmo nepatyrusios. Kaip gelbėjasi mamos, kai būna labai negera?

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti
Padidėjęs arba pernelyg mažas kraujo spaudimas - nereta nėščiųjų problema. Nepamirškite to aptarti savo vizito pas gydytoją metu, na, o mes pateikiame svarbiausiąją informaciją apie kraujo spaudimą.

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių (2)

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.

Tyrimai, kurių neišvengsite

Tyrimai, kurių neišvengsite
Kaip dažnai nėštumo metu teks lankytis pas gydytoją ir kokie tyrimai bus atliekami? Trumpai drūtai apie nėščiosios sveikatos priežiūrą.

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia
Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis (1)

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (36)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.