Ką gali padaryti vyras, kad jo moteris nėštumo metu švytėtų iš laimės

 (3)
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia vyro vaidmenį moters nėštumo metu ir aptaria, kaip iškilusias baimes ir nuogąstavimus moteriai įveikti padėti gali jos vyras.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas visada yra toks gyvenimo įvykis, kuris stipriai „sumaišo gyvenimo kortas". Juk keičiasi daug kas – gyvenimo tempas ir ritmas, vertybės, vaidmenys, siekiai ir troškimai. Vaikelio laukimas – gražus ir ramybės kupinas laikotarpis, kai galima niekur neskubėti ir tiesiog mėgautis gyvenimu. Tačiau laukimo džiaugsmą neretai temdo nerimas ir įvairios baimės – gimdymo skausmas, kaltė dėl suretėjusio seksualinio gyvenimo, baimė nėštumo metu ir po gimdymo atrodyti nebepatraukliai, baimė dėl galimo santykių pablogėjimo su vyru, kai gimus vaikui didžioji dėmesio dalis skiriama jam.

Jeigu nėščioji nepatenkinta savo išvaizda

Kartais nėščioji jaučiasi nebe tokia graži, kaip buvo anksčiau, vis didėjantis kūno svoris trukdo grakščiai judėti, o dėl hormonų svyravimų gera nuotaika aplanko ne kasdien. Nors sakoma, kad moteris nėštumo metu yra pati gražiausia, o po jos krūtine plakanti mažylio širdelė priverčia ją tiesiog žydėti, ne visoms nėštumas būna toks džiaugsmingas ir lengvas.

Labai dažnai visų pirma moteris ima jaustis nebegraži sau, o tada pamažu tarsi ima bijoti ir vyro reakcijos. Nėštumas – jautrus laikotarpis, kai dėl besikeičiančių hormonų viskas atrodo daug rimčiau, nei įprastai. Ne kiekviena nėščioji gali didelę laiko dalį praleisti grožio salone, tačiau kiekviena iš jų iki nėštumo ir jo pridėto nerangumo puikiai mokėjo pati pasirūpinti savo grožiu.

Atminkite – ne problemos griauna santykius, o tyla.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Vyro reakcija į moters išvaizdą dažniausiai yra pats tikriausias moters savijautos atspindys. Kai nėščioji laiminga net ir su sunkiai panešamu pilvuku, ji atrodo graži ne tik vyrui, bet ir visiems aplinkiniams. Priešingai – net ir su dailiai augančiu pilvuku nėščioji gali jaustis blogai ir nepatraukliai.

Grožis yra subjektyvus dalykas, todėl jeigu baiminatės dėl vyro reakcijos, visų pirma baiminkitės dėl savikritikos sau. Dabar svoris auga, tačiau po gimdymo vėl grįš į pradinę padėtį, o jeigu planuojate dar ir pati maitinti – nereikalingą svorį numesti bus dar paprasčiau. Pasikalbėkite su vyru, paklauskite jo nuomonės apie tai, kas jus neramina, išsakykite susikaupusias mintis apie jūsų besikeičiančią išvaizdą, o ne spėliokite, ką jis galvoja.

Mylinčioje poroje grožis yra pati juos supanti meilė, o augantis pilvas sutapatinamas su augančiu ir vis artėjančiu bendru kūriniu – kūdikiu, todėl nėščia moteris savaime tampa graži.

Kaip reikės paskirstyti dėmesį?

Dažnai nėščiosios ima baimintis dėl ateities, kaip reikės paskirstyti dėmesį gimus vaikui ir ar nenukentės santykiai su vyru. Būtų naivu tikėtis, kad gimus vaikui viskas bus kaip buvę, nes taip tikrai nebus.

Vaiko gimimas – tai didžiulė permaina jūsų gyvenime, ir tai pakeis viską: jūsų miegą, jo trukmę ir kokybę, jūsų laisvalaikį ir poilsį, galų gale jūsų įpročius. Tačiau visa tai trunka ne amžinai, o didžioji dalis permainų malonios, tik reikalaujančios laiko „persiorientuoti".

Tikėtina, kad naktinėti linkusius tėvelius mažylis privers eiti anksčiau miegoti arba nesveiką maistą mėgstančią mamą maitinimo laikotarpiu „privers“ sveikai maitintis, kad mažyliui neskaudėtų pilvuko. Visa tai su partneriu reikėtų aptarti, tarsi ir save ir jį iš anksto įspėti, ko galima tikėtis iš šio naujo gyvenimo etapo.

Žmonės sutrinka ir nusivilia, kai jų lūkesčiai neatitinka realybės, taip ir čia – aptarkite su vyru, kaip įsivaizduojate savo gyvenimą gimus vaikeliui, kas pasikeis, kokie laukia rūpesčiai ir sunkumai. Kai viskas gerai, o vaikas laimingas ir patenkintas – niekas dėl to nesuka galvos, tačiau aptarkite ir savo bei vaiko „nenuotaikos“ aspektą, juk besirūpinant mažyliu atsiras ir didesnis nuovargis nei įprastai, kuris savo ruožtu įneš į šeimynininį gyvenimą ir niūresnių nuotaikų.

Pasikalbėkite, kas jums padės pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kur miegos mažylis, kas kelsis prie jo naktimis, ar turėsite pagalbos iš šalies, kaip leisite savaitgalius, kaip pasikeis jūsų šeimos finansinė padėtis ir pan.

Nors nėštumas fiziškai priklauso tik moteriai, psichologiškai jūs tarsi laukiatės abu.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Visa tai žinodami ir dėdami pastangas galėsite vienas kitam padėti ir išvengti nereikalingų „o aš maniau" pokalbių. Nors kol dar neturi vaikelio, viską įvertinti objektyviai yra išties sunku, pokalbis apie tai yra gera pradžia džiaugsmingo gyvenimo kartu link - kaip iš pradžių įprasite spręsti problemas, taip jas spręsite ir vėliau.

Atminkite – ne problemos griauna santykius, o tyla. Todėl nutuokdami tai, kad gimus vaikui kurį laiką teks taikytis prie jo norų, dienotvarkės ir net „naktitvarkės", aptarus tai su vyru iš anksto, bus lengviau adaptuotis, o bemiegės naktys nebus iš koto išvertusi naujiena.

Taip išvengsite streso tarpusavio santykiuose, o tai jau yra puiku. Vieningai imantis „darbo" auginant kūdikį, greitai abu įsiliesite į naujojo gyvenimo ritmą, o tarpusavio santykiai nenukentės, jeigu jie nebus paliekami aptarti rytoj.

Lytinis gyvenimas: ar jis tikrai pasikeis?

Moterys dažnai nerimauja ir dėl sumažėjusių lytinių santykių nėštumo metu, baiminasi, ar tai neatsilieps poros santykiams ir dažniausiai jaučiasi dėl to kaltos. Mylintis vyras visada palauks ir supras, jeigu su juo bus kalbamasi. Dažnai moterys galvoja, kad vyrai daugelį dalykų turėtų suprasti savaime, tačiau juk ir mes savaime suprantam, kad esam mylimos, bet norim tai vis išgirsti. Vyras neturėtų jaustis užmirštas arba „antrame plane", nuoširdus pokalbis apie savo jausmus ir mintis tikrai padės vyrui lengviau jus suprasti ir kantriau laukti. Kiekvienas žmogus nori būti gerbiamas, todėl atviru pokalbiu nusiimsite jaudulio naštą nuo savęs ir parodysite supratimą bei pagarbą savo mylimajam.

Artimas žmogus, kuriam galite patikėti savo baimes

Būsimoms mamos kyla nemažai jaudulio ir baimių, todėl labai svarbu rasti žmogų, su kuriuo galėtumėte apie tai pasikalbėti. Dažniausiai tuo žmogumi būna antroji pusė, todėl neužsisklęskite savyje ir kūdikio laukite kartu: tarkitės, diskutuokite ir planuokite. Nors nėštumas fiziškai priklauso tik moteriai, psichologiškai jūs tarsi laukiatės abu.

Nepasilikite su savo nuogąstavimais viena, dviese pradėjote kūdikį, dviese kūrėte šį nuostabų kūrinį, dviese ir išgyvenkite visas šias emocijas. Juk tango šokamas dviese.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose (1)

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose
Net 60 proc. nėščiųjų nepaiso gydytojų rekomendacijų, rizikuodamos pakenkti būsimiems kūdikiams.

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.