10 patarimų, kuriuos perskaitykite prieš kalėdinę dovanų pirkimo karštligę

 (5)
Pirkti dar vieną žaislą ar verčiau praktišką daiktą – rūbą, daiktą kambariui? Pirkti išreklamuotą žaislą, kuriuo vaikas pažais mėnesį, ar lavinamąją priemonę, kuri tarnaus ilgiau? Daugybė klausimų kyla tėvams prieš perkant vaikui dovanų žaislų. Siūlome 10 patarimų, kurie bus naudingi prieš kalėdinį dovanų pirkimo vajų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Nepirkite vaikams per daug žaislų

Žaislų parduotuvėse - gausybė įvairiausių žaislų. Tačiau jei vaikas turi ne per daug žaislų, lavėja jo fantazija. Vaikams reikia daugiau žaidimų, o ne žaislų. Nupirkite vaikui medines kaladėles, pieštukų ir popieriaus, kamuolį, dėlionę, knygų. Su tokiais žaislais lavėja vaiko vaizduotė, kūrybingumas, inovatyvumas, gebėjimas spręsti problemas ir kritiškai mąstyti. Minėti žaislai nesensta, na, o kai žaislų nebus per daug, namai nebus apkrauti ir vaikas labiau vertins turimus žaislus.

2. Pasigaminkit žaislų iš daiktų namuose

Daiktai namuose gali tarnauti pagal paskirtį arba tapti žaislais. Pripilkite ryžių į senus plastmasinius butelius, ir jie taps barškučiais. Suriškite senas kojines į teniso kamuoliuką. Visiems vaikams labai patinka kartoninės dėžutės. Skatindami vaiką pasidaryti žaislų iš namuose esančių daiktų lavinsite jo fantaziją, be to, jis mažiau prašys pirkti naujų žaislų.

3. Neduokite žaisti su visais žaislais iš karto

Dar jūsų atžalai esant kūdikiu padalinkite žaislus perpus, pusę duokite žaisti, o kitą pusę apie pusmetį laikykite sandėlyje. Po pusmečio sukeiskite žaislus. Seni žaislai pradžiugins tarsi nauji.

4. Eidami apsipirkti, veskitės vaiką

Vaikai tarsi kempinės sugeria mūsų įpročius, modeliuoja savo sprendimus po mūsų sprendimų. Parduotuvėje savo ikimokyklinukui pasakykite: „Daili raudona palaidinė, man ji patinka, bet labai panašią jau turiu, o man reikia tik vienos. Šitos nepirksiu." Vaikas iš karto gali ir nesuprasti, apie ką kalbate, bet jis tikrai sugers jūsų apsipirkimo įpročius ir nepirks nereikalingų daiktų.

5. Išmokykite vaiką atiduoti nereikalingus daiktus

Nuolat apvalykite namus nuo nereikalingų daiktų, to mokykite ir savo atžalą. Pavyzdžiui, kas pusmetį paprašykite vaiko sudėti nereikalingus žaislus ir pasiūlykite atiduoti kokiam vaikui. Tą patį darykite su drabužiais, ypač su išaugtais drabužiais. Paaiškinkite, jog atiduodami padedate kitam vaikui ar šeimai.

10 patarimų, kuriuos perskaitykite prieš kalėdinę dovanų pirkimo karštligę
© Vida Press

6.Išmokykite vaiką užsidirbti žaislams

Galite išmokyti penkerių ar šešerių metų vaiką, kad už kiekvieną į jo pareigas neįeinantį darbą jis gali gauti kelis centus. Pavyzdžiui, galite duoti smulkių pinigėlių už tai, kad nuvalė mažajam broliui batus ar paklojo lovą. Keli centai nėra daug, bet juos gaudamas vaikas supras, ką reiškia užsidirbti, išmoks disponuoti pinigais, priimti sprendimą, kur juos išleisti.

7. Pakeiskite „noriu" į „man patinka"

„Noriu" – dažniausias ikimokyklinuko argumentas. Paprašykite vietoje šio žodžio sakyti „Man patinka...". Tai stulbinamai pakeis vaiko elgesį. Sakydamas „man patinka", vaikas supras, jog tai ne visada reiškia, kad pirksite tą ar kitą žaislą. Jie supras, kad kažko norėti nėra blogai, tačiau viskas kainuoja nelengvai uždirbamus pinigus.

8. Bičiuliaukitės su panašiai mąstančiais tėvais ir vaikais

Tai nereiškia, kad reikia vengti kitaip mąstančių žmonių, tiesiog reikia kreipti dėmesį, su kuo bendrauja jūsų vaikas. Jei jis draugauja su vaiku, kuris iš karto gauna viską, ko panorėjęs, jūsų vaikui bus sunku džiaugtis namų gamybos žaislais. Mokykite vaiką būti draugišku su visais, bet stenkitės bendrauti su šeimomis, kurių vertybės panašios į jūsų.

9. Įtraukite vaiką į labdaringą veiklą

Puiki auklėjimo priemonė – įtraukti vaiką į labdaringą veiklą, visai šeimai užsiregistruoti į kokią nors labdaringą organizaciją. Vaikas pamatys, kad pasaulyje yra žmonių, kurie turi kur kas mažiau už jį. Palankiausias tam laikas - prieš didžiąsias metų šventes, kai ne vienos akcijos organizatoriai ragina išpildyti nepasiturinčių vaikų svajones ar aplankyti likimo nuskriaustus vaikus.

10. Palaikykite namuose tvarką

Tegu namuose būna švara ir tvarka, tada nedaugelis turimų daiktų bus dar vertingesni ir reikalingesni. Išmokite tenkintis mažesniu kiekiu daiktų, tegu aplink atspindi jūsų vertybes. Sukurkite prasmingą vaikystę savo atžaloms. Vaikams reikia suprasti paprastumo vertę ir išmokti tausoti mūsų žemės išteklius.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Kas iš tiesų atsitinka, kai pakeliame balsą ar užrėkiame ant savo vaikų (3)

Vaikas suvokia jį supantį pasaulį ir rūpinimąsi juo visiškai kitaip nei mes, suaugusieji. Jų požiūris kartais yra visiškai priešingas mūsiškiui.

Naujos higienos normos leis darželinukams visą dieną praleisti lauke

Vaikai darželiuose nuo šiol galės valgyti, miegoti ir beveik visą dieną leisti lauke. Tai bus įtvirtinta teisės aktuose.

TIKROJI PRIEŽASTIS, KODĖL VAIKAI TAMPA 800 PROC. BLOGESNI ĮEINANT MAMAI Į KAMBARĮ (10)

„Jie visą dieną buvo ramūs su manimi, tačiau kai tik pamatė tave, staiga pasikeitė, prarado savitvardą ir tapo neramūs. Aš nesuprantu"! – šiuos žodžius girdžiu iš vyro kaskart, kai palieku jį vieną su vaikais.

„Elfai“ pristatė žaismingą drabužių kolekciją vaikams

Vasara - kelionių bei švenčių metas, kada norisi, kad viskas vyktų sklandžiai, suplanuotai ir be jokių trukdžių. Todėl lietuviško vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Elfai“ kūrėjai pasirūpino, kad mažieji “Elfų“ gerbėjai bei jų mamos visada galėtų įsigyti šeimos atostogoms ar šventėms patogių, gražių ir stilingų drabužėlių.

Kaip atpažinti ir auklėti skirtingus vaikus – choleriką, sangviniką, flegmatiką, melancholiką (3)

Kiekvienas vaikas turi įgimtą temperamentą, kuris veikia jausmus ir charakterį.

Stilingiausios mamos ir tėčiai susirinko mažylių šventėje

Spalvingoje mados šventėje susirinko stilingiausios mamos, tėčiai ir jų mažyliai. Čia buvo pristatytos naujos vaikams skirtos avalynės bei drabužių kolekcijos.

50 būdų suteikti savo vaikui laimės

Net jei diena buvo prasta, raskite savyje jėgų deramai priimti vaiko dovanojamą besąlyginę meilę.

5 požymiai, kad vaikui trūksta pasitikėjimo savimi

Kaip padidinti vaiko savivertę? Galime manyti, kad pakanka girti vaiką tam, kad jis įgautų pasitikėjimo savimi, tačiau to neretai nepakanka. Net ir mums itin stipriai rūpinantis savo vaikais jiems gali trūkti savivertės.

Vaikas auksinis būna su kitais, o prie tėvų pasikeičia į blogą pusę: psichologės patarimai (6)

Visada žinau, kas manęs laukia grįžusios namo: dvi mažos rankutės apsiveja kaklą taip stipriai, kad negaliu net įkvėpti. Jei mėginu išsivaduoti – klyksmas. Ir anytos žodžiai: „Buvo auksinis vaikas, bet grįžo mama..." Kodėl vaikas taip pasikeičia? Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.

Keliaujate su vaikais atostogų į užsienį? – Pasiruoškite tam iš anksto

Laužydami nusistovėjusius standartus, jog atostogauti su vaikais – didesnis vargas nei malonumas, šeimos vis dažniau pasiryžta atostogauti su mažaisiais.

„Kitoks" vaikas darželyje arba mokykloje: slėpti diagnozę ar sakyti (28)

Sutrikusios raidos vaikų, kuriems nustatoma vienokia ar kitokia diagnozė, vis daugėja. Tėvai susiduria su problema, ar visada sakyti aplinkiniams, kad jų vaikas šiek tiek kitoks, nei visuomenėje priimta, ypač jei sutrikimas plika akimi nematomas.

Metas į pajūrį: ką turėtumėte žinoti prieš keliaudami su mažyliu į paplūdimį (1)

Ar važiuotumėte į Lietuvos pajūrį, ar pasipliuškenti svetur, svarbūs tie patys dalykai. Paplūdimyje reikėtų nepamiršti ne tik savo ir mažojo apsaugos nuo saulės, bet ir tinkamos aprangos. Štai keli patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš kelionę prie jūros.

Geriausias laikas mokytis antrosios kalbos – ankstyvoji vaikystė

Per vasarą vaikai žaidžia ir ilsisi, o apie jų mokslus daugelis tėvų pradeda galvoti tik rudenį. Tačiau žaidimai ir laisvalaikis gali būti puiki proga be pastangų išmokti antrą kalbą.

Harvardo psichologų taisyklės, kaip užauginti gerą vaiką

Laikai keičiasi, o su naujais laikais ateina nauji įpročiai, elgesio modeliai ir požiūris, kurie labai skiriasi nuo to, prie ko mes buvome įpratę vaikystėje.