10 patarimų, kuriuos perskaitykite prieš kalėdinę dovanų pirkimo karštligę

 (5)
Pirkti dar vieną žaislą ar verčiau praktišką daiktą – rūbą, daiktą kambariui? Pirkti išreklamuotą žaislą, kuriuo vaikas pažais mėnesį, ar lavinamąją priemonę, kuri tarnaus ilgiau? Daugybė klausimų kyla tėvams prieš perkant vaikui dovanų žaislų. Siūlome 10 patarimų, kurie bus naudingi prieš kalėdinį dovanų pirkimo vajų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Nepirkite vaikams per daug žaislų

Žaislų parduotuvėse - gausybė įvairiausių žaislų. Tačiau jei vaikas turi ne per daug žaislų, lavėja jo fantazija. Vaikams reikia daugiau žaidimų, o ne žaislų. Nupirkite vaikui medines kaladėles, pieštukų ir popieriaus, kamuolį, dėlionę, knygų. Su tokiais žaislais lavėja vaiko vaizduotė, kūrybingumas, inovatyvumas, gebėjimas spręsti problemas ir kritiškai mąstyti. Minėti žaislai nesensta, na, o kai žaislų nebus per daug, namai nebus apkrauti ir vaikas labiau vertins turimus žaislus.

2. Pasigaminkit žaislų iš daiktų namuose

Daiktai namuose gali tarnauti pagal paskirtį arba tapti žaislais. Pripilkite ryžių į senus plastmasinius butelius, ir jie taps barškučiais. Suriškite senas kojines į teniso kamuoliuką. Visiems vaikams labai patinka kartoninės dėžutės. Skatindami vaiką pasidaryti žaislų iš namuose esančių daiktų lavinsite jo fantaziją, be to, jis mažiau prašys pirkti naujų žaislų.

3. Neduokite žaisti su visais žaislais iš karto

Dar jūsų atžalai esant kūdikiu padalinkite žaislus perpus, pusę duokite žaisti, o kitą pusę apie pusmetį laikykite sandėlyje. Po pusmečio sukeiskite žaislus. Seni žaislai pradžiugins tarsi nauji.

4. Eidami apsipirkti, veskitės vaiką

Vaikai tarsi kempinės sugeria mūsų įpročius, modeliuoja savo sprendimus po mūsų sprendimų. Parduotuvėje savo ikimokyklinukui pasakykite: „Daili raudona palaidinė, man ji patinka, bet labai panašią jau turiu, o man reikia tik vienos. Šitos nepirksiu." Vaikas iš karto gali ir nesuprasti, apie ką kalbate, bet jis tikrai sugers jūsų apsipirkimo įpročius ir nepirks nereikalingų daiktų.

5. Išmokykite vaiką atiduoti nereikalingus daiktus

Nuolat apvalykite namus nuo nereikalingų daiktų, to mokykite ir savo atžalą. Pavyzdžiui, kas pusmetį paprašykite vaiko sudėti nereikalingus žaislus ir pasiūlykite atiduoti kokiam vaikui. Tą patį darykite su drabužiais, ypač su išaugtais drabužiais. Paaiškinkite, jog atiduodami padedate kitam vaikui ar šeimai.

10 patarimų, kuriuos perskaitykite prieš kalėdinę dovanų pirkimo karštligę
© Vida Press

6.Išmokykite vaiką užsidirbti žaislams

Galite išmokyti penkerių ar šešerių metų vaiką, kad už kiekvieną į jo pareigas neįeinantį darbą jis gali gauti kelis centus. Pavyzdžiui, galite duoti smulkių pinigėlių už tai, kad nuvalė mažajam broliui batus ar paklojo lovą. Keli centai nėra daug, bet juos gaudamas vaikas supras, ką reiškia užsidirbti, išmoks disponuoti pinigais, priimti sprendimą, kur juos išleisti.

7. Pakeiskite „noriu" į „man patinka"

„Noriu" – dažniausias ikimokyklinuko argumentas. Paprašykite vietoje šio žodžio sakyti „Man patinka...". Tai stulbinamai pakeis vaiko elgesį. Sakydamas „man patinka", vaikas supras, jog tai ne visada reiškia, kad pirksite tą ar kitą žaislą. Jie supras, kad kažko norėti nėra blogai, tačiau viskas kainuoja nelengvai uždirbamus pinigus.

8. Bičiuliaukitės su panašiai mąstančiais tėvais ir vaikais

Tai nereiškia, kad reikia vengti kitaip mąstančių žmonių, tiesiog reikia kreipti dėmesį, su kuo bendrauja jūsų vaikas. Jei jis draugauja su vaiku, kuris iš karto gauna viską, ko panorėjęs, jūsų vaikui bus sunku džiaugtis namų gamybos žaislais. Mokykite vaiką būti draugišku su visais, bet stenkitės bendrauti su šeimomis, kurių vertybės panašios į jūsų.

9. Įtraukite vaiką į labdaringą veiklą

Puiki auklėjimo priemonė – įtraukti vaiką į labdaringą veiklą, visai šeimai užsiregistruoti į kokią nors labdaringą organizaciją. Vaikas pamatys, kad pasaulyje yra žmonių, kurie turi kur kas mažiau už jį. Palankiausias tam laikas - prieš didžiąsias metų šventes, kai ne vienos akcijos organizatoriai ragina išpildyti nepasiturinčių vaikų svajones ar aplankyti likimo nuskriaustus vaikus.

10. Palaikykite namuose tvarką

Tegu namuose būna švara ir tvarka, tada nedaugelis turimų daiktų bus dar vertingesni ir reikalingesni. Išmokite tenkintis mažesniu kiekiu daiktų, tegu aplink atspindi jūsų vertybes. Sukurkite prasmingą vaikystę savo atžaloms. Vaikams reikia suprasti paprastumo vertę ir išmokti tausoti mūsų žemės išteklius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?

Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

Taisyklės, kurias privalo žinoti tėvai prieš gimstant antram vaikui (2)

Dvejų metų berniukui mama ir tėtis dažnai pasakojo, kad greitai turės sesę. O mažylis džiugiai glostė ir bučiavo vis didėjantį mamos pilvą. Laukė sesės. Tačiau nuo pirmų jos gyvenimo dienų prasidėjo didysis maištas ir bėdos: nemiga, nervinis kosulys...

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.