10 patarimų, kuriuos perskaitykite prieš kalėdinę dovanų pirkimo karštligę

 (5)
Pirkti dar vieną žaislą ar verčiau praktišką daiktą – rūbą, daiktą kambariui? Pirkti išreklamuotą žaislą, kuriuo vaikas pažais mėnesį, ar lavinamąją priemonę, kuri tarnaus ilgiau? Daugybė klausimų kyla tėvams prieš perkant vaikui dovanų žaislų. Siūlome 10 patarimų, kurie bus naudingi prieš kalėdinį dovanų pirkimo vajų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Nepirkite vaikams per daug žaislų

Žaislų parduotuvėse - gausybė įvairiausių žaislų. Tačiau jei vaikas turi ne per daug žaislų, lavėja jo fantazija. Vaikams reikia daugiau žaidimų, o ne žaislų. Nupirkite vaikui medines kaladėles, pieštukų ir popieriaus, kamuolį, dėlionę, knygų. Su tokiais žaislais lavėja vaiko vaizduotė, kūrybingumas, inovatyvumas, gebėjimas spręsti problemas ir kritiškai mąstyti. Minėti žaislai nesensta, na, o kai žaislų nebus per daug, namai nebus apkrauti ir vaikas labiau vertins turimus žaislus.

2. Pasigaminkit žaislų iš daiktų namuose

Daiktai namuose gali tarnauti pagal paskirtį arba tapti žaislais. Pripilkite ryžių į senus plastmasinius butelius, ir jie taps barškučiais. Suriškite senas kojines į teniso kamuoliuką. Visiems vaikams labai patinka kartoninės dėžutės. Skatindami vaiką pasidaryti žaislų iš namuose esančių daiktų lavinsite jo fantaziją, be to, jis mažiau prašys pirkti naujų žaislų.

3. Neduokite žaisti su visais žaislais iš karto

Dar jūsų atžalai esant kūdikiu padalinkite žaislus perpus, pusę duokite žaisti, o kitą pusę apie pusmetį laikykite sandėlyje. Po pusmečio sukeiskite žaislus. Seni žaislai pradžiugins tarsi nauji.

4. Eidami apsipirkti, veskitės vaiką

Vaikai tarsi kempinės sugeria mūsų įpročius, modeliuoja savo sprendimus po mūsų sprendimų. Parduotuvėje savo ikimokyklinukui pasakykite: „Daili raudona palaidinė, man ji patinka, bet labai panašią jau turiu, o man reikia tik vienos. Šitos nepirksiu." Vaikas iš karto gali ir nesuprasti, apie ką kalbate, bet jis tikrai sugers jūsų apsipirkimo įpročius ir nepirks nereikalingų daiktų.

5. Išmokykite vaiką atiduoti nereikalingus daiktus

Nuolat apvalykite namus nuo nereikalingų daiktų, to mokykite ir savo atžalą. Pavyzdžiui, kas pusmetį paprašykite vaiko sudėti nereikalingus žaislus ir pasiūlykite atiduoti kokiam vaikui. Tą patį darykite su drabužiais, ypač su išaugtais drabužiais. Paaiškinkite, jog atiduodami padedate kitam vaikui ar šeimai.

10 patarimų, kuriuos perskaitykite prieš kalėdinę dovanų pirkimo karštligę
© Vida Press

6.Išmokykite vaiką užsidirbti žaislams

Galite išmokyti penkerių ar šešerių metų vaiką, kad už kiekvieną į jo pareigas neįeinantį darbą jis gali gauti kelis centus. Pavyzdžiui, galite duoti smulkių pinigėlių už tai, kad nuvalė mažajam broliui batus ar paklojo lovą. Keli centai nėra daug, bet juos gaudamas vaikas supras, ką reiškia užsidirbti, išmoks disponuoti pinigais, priimti sprendimą, kur juos išleisti.

7. Pakeiskite „noriu" į „man patinka"

„Noriu" – dažniausias ikimokyklinuko argumentas. Paprašykite vietoje šio žodžio sakyti „Man patinka...". Tai stulbinamai pakeis vaiko elgesį. Sakydamas „man patinka", vaikas supras, jog tai ne visada reiškia, kad pirksite tą ar kitą žaislą. Jie supras, kad kažko norėti nėra blogai, tačiau viskas kainuoja nelengvai uždirbamus pinigus.

8. Bičiuliaukitės su panašiai mąstančiais tėvais ir vaikais

Tai nereiškia, kad reikia vengti kitaip mąstančių žmonių, tiesiog reikia kreipti dėmesį, su kuo bendrauja jūsų vaikas. Jei jis draugauja su vaiku, kuris iš karto gauna viską, ko panorėjęs, jūsų vaikui bus sunku džiaugtis namų gamybos žaislais. Mokykite vaiką būti draugišku su visais, bet stenkitės bendrauti su šeimomis, kurių vertybės panašios į jūsų.

9. Įtraukite vaiką į labdaringą veiklą

Puiki auklėjimo priemonė – įtraukti vaiką į labdaringą veiklą, visai šeimai užsiregistruoti į kokią nors labdaringą organizaciją. Vaikas pamatys, kad pasaulyje yra žmonių, kurie turi kur kas mažiau už jį. Palankiausias tam laikas - prieš didžiąsias metų šventes, kai ne vienos akcijos organizatoriai ragina išpildyti nepasiturinčių vaikų svajones ar aplankyti likimo nuskriaustus vaikus.

10. Palaikykite namuose tvarką

Tegu namuose būna švara ir tvarka, tada nedaugelis turimų daiktų bus dar vertingesni ir reikalingesni. Išmokite tenkintis mažesniu kiekiu daiktų, tegu aplink atspindi jūsų vertybes. Sukurkite prasmingą vaikystę savo atžaloms. Vaikams reikia suprasti paprastumo vertę ir išmokti tausoti mūsų žemės išteklius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?