Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi

Paklausus, su kuo asocijuojasi žodis „vaikystė", ne vienas atsakys - su žaislais. Iš tiesų, ikimokyklinio amžiaus vaikams žaislai yra itin svarbu. Tinkamai parinkti ir saugūs žaislai lavina vaiką, padeda jam vystyti turimus gebėjimus. Tačiau kartais tėvai, pirkdami žaislus, neišvengia klaidų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turbūt, pastebėjote, kad tam tikrais žaislais vaikai žaidžia mieliau ir juos labiau saugo, negu kitus. Kai kurie visai nesudomina vaikų ir mėtosi namų pakampėse. Kodėl taip yra? Ar pirkdami žaislą vaikui visada atsižvelgiate į jo norus ir interesus? O gal kartais perkate žaislą, nes jis įdomus... jums?

Dažniausios klaidos, kurias darome pirkdami žaislus:

1. Per daug žaislų

Taip, tai kone dažniausia šiuolaikinių tėvų klaida. Jei galėtume, nupirktume vaikams visą žaislų parduotuvę - juk pasirinkimas toks didelis, žaislai ryškūs ir traukia akį!.. Vaikams tokio kalno žaislų, kurie paprastai sandėliuojami jų kambaryje, nereikia. Išeitis būtų neduoti iš karto visų žaislų, o kas kiek laiko žaislų asortimentą keisti - pasiūlyti kitų žaislų, kurie buvo padėti saugioje vietoje ir laukė savo valandos. Nuo mažų dienų mokykite vaikus susitvarkyti žaislus. Kai jų bus mažiau, ir tvarkymosi procesas bus lengvesnis.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

Nelaikykite namuose sugedusių, suplyšusių ar neveikiančių žaislų. Fengšui specialistai mano, kad tokiais žaislais reikia tuoj pat atsikratyti. Arba juos sutaisykite, arba išmeskite.

2. Itin dideli žaislai

Manoma, kad vaiko kambaryje neturėtų būti žaislų, kurie dydžiu yra didesni už patį vaiką. Besidomintys fengšui sako, kad tai gali turėti neigiamos įtakos vaiko raidai - mažyliui gali kilti baimių ar neurozių.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

3. Vaiko amžiaus neatitinkantys žaislai

Tik tada, jei žaislai atitinka vaiko amžių, vaikas su jais žais ir tai atneš jam naudos. Žaislai, kurie skirti mažesnio amžiaus vaikams, negu yra iš tikrųjų, neskatina vaiko raidos. Atvirkščiai, žaislai kurie yra „per gudrūs" vaiko amžiui, bus neįdomūs, neskatins tyrinėti pasaulio, vaikas gali nusivilti savo jėgomis ir jaustis menku, kad nemoka su jais žaisti.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

4.Vienos rūšies žaislai

Jeigu pirksite vaikui tik vienos rūšies žaislus, jis ims nuobodžiauti. Kartais tėvai iš inercijos perka dešimtąjį automobiliuką ar lėlę į kolekciją. Tačiau gal vaikui labiau patiktų garažas mašinytėms ar vaikiški indai lėlių vakarienei?

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

5.Žaislai... sau

Juk būna taip, kad apsilankius žaislų parduotuvėje pagalvojate: „Ech, kad būčiau vaikas... Mielai pažaisčiau šiuo ir šiuo žaislu...Ai, nupirksiu jį saviškiui". Taip pasitaikius progai į namus atkeliauja žaislai, su kuriais patys vaikystėje mielai būtumėte žaidę. Tačiau jūsų vaikai nėra jūs. Jie turi savo pomėgių ir visai kitokių svajonių. Gali pasitaikyti, kad tėtis nupirks brangų valdomą lėktuvėlį, apiį kurį žiūrėdamas seilę varvino, tuo tarpu jo sūnui daug mieliau būtų pigus plastikinis sunkvežimis.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

6.Netinkamai padovanoti žaislai

Rinkti žaislą vaikui reikia su meile, galvojant apie tą vaiką ir tai, ar jam patiks ir tiks dovana. Būtent toks žaislas bus dovanojamas su teigiama energija. Klaida yra pirkti žaislus pasitaikius akcijai (nes esą taip pigiau) arba dar blogiau - perdovanoti juos. Pasak fengšui specialistų, dovanoti žaislus reikia ypatingomis šventinėmis progomis - per gimtadienį, Kalėdas ir panašiai. Pasak jų, prasta mintis sergančiam vaikui į ligoninę atnešti žaislą. Visai gali būti, kad vaikui šis žaislas visą laiką siesis su nemaloniais prisiminimais.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

7.Nesaugūs žaislai

Tai pats svarbiausias kriterijus renkant žaislus vaikui. Žaislai turi būti pagaminti iš kokybiškų medžiagų, neturėti smulkių detalių, kurios būtų pavojingos mažam vaikui. Nepirkite nekokybiškų ir pigių žaislų, kurie tarnaus vieną dieną.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

Kitos svarbios taisyklės:

Mokykite vaikus neimti žaislų ir kitų dovanėlių iš nepažįstamų jiems žmonių.

Nepirkite padėvėtų žaislų, nežinodami, kas su jais žaidė anksčiau.

Žaislai neturi būti agresyvūs ir „baisūs", jie turi būti estetinės išvaizdos ir kelti malonius jausmus.

Nepirkite žaislų, įkyriai brukamų reklamose.

Įsiklausykite į vaiko norus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.