Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi

Paklausus, su kuo asocijuojasi žodis „vaikystė", ne vienas atsakys - su žaislais. Iš tiesų, ikimokyklinio amžiaus vaikams žaislai yra itin svarbu. Tinkamai parinkti ir saugūs žaislai lavina vaiką, padeda jam vystyti turimus gebėjimus. Tačiau kartais tėvai, pirkdami žaislus, neišvengia klaidų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turbūt, pastebėjote, kad tam tikrais žaislais vaikai žaidžia mieliau ir juos labiau saugo, negu kitus. Kai kurie visai nesudomina vaikų ir mėtosi namų pakampėse. Kodėl taip yra? Ar pirkdami žaislą vaikui visada atsižvelgiate į jo norus ir interesus? O gal kartais perkate žaislą, nes jis įdomus... jums?

Dažniausios klaidos, kurias darome pirkdami žaislus:

1. Per daug žaislų

Taip, tai kone dažniausia šiuolaikinių tėvų klaida. Jei galėtume, nupirktume vaikams visą žaislų parduotuvę - juk pasirinkimas toks didelis, žaislai ryškūs ir traukia akį!.. Vaikams tokio kalno žaislų, kurie paprastai sandėliuojami jų kambaryje, nereikia. Išeitis būtų neduoti iš karto visų žaislų, o kas kiek laiko žaislų asortimentą keisti - pasiūlyti kitų žaislų, kurie buvo padėti saugioje vietoje ir laukė savo valandos. Nuo mažų dienų mokykite vaikus susitvarkyti žaislus. Kai jų bus mažiau, ir tvarkymosi procesas bus lengvesnis.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

Nelaikykite namuose sugedusių, suplyšusių ar neveikiančių žaislų. Fengšui specialistai mano, kad tokiais žaislais reikia tuoj pat atsikratyti. Arba juos sutaisykite, arba išmeskite.

2. Itin dideli žaislai

Manoma, kad vaiko kambaryje neturėtų būti žaislų, kurie dydžiu yra didesni už patį vaiką. Besidomintys fengšui sako, kad tai gali turėti neigiamos įtakos vaiko raidai - mažyliui gali kilti baimių ar neurozių.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

3. Vaiko amžiaus neatitinkantys žaislai

Tik tada, jei žaislai atitinka vaiko amžių, vaikas su jais žais ir tai atneš jam naudos. Žaislai, kurie skirti mažesnio amžiaus vaikams, negu yra iš tikrųjų, neskatina vaiko raidos. Atvirkščiai, žaislai kurie yra „per gudrūs" vaiko amžiui, bus neįdomūs, neskatins tyrinėti pasaulio, vaikas gali nusivilti savo jėgomis ir jaustis menku, kad nemoka su jais žaisti.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

4.Vienos rūšies žaislai

Jeigu pirksite vaikui tik vienos rūšies žaislus, jis ims nuobodžiauti. Kartais tėvai iš inercijos perka dešimtąjį automobiliuką ar lėlę į kolekciją. Tačiau gal vaikui labiau patiktų garažas mašinytėms ar vaikiški indai lėlių vakarienei?

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

5.Žaislai... sau

Juk būna taip, kad apsilankius žaislų parduotuvėje pagalvojate: „Ech, kad būčiau vaikas... Mielai pažaisčiau šiuo ir šiuo žaislu...Ai, nupirksiu jį saviškiui". Taip pasitaikius progai į namus atkeliauja žaislai, su kuriais patys vaikystėje mielai būtumėte žaidę. Tačiau jūsų vaikai nėra jūs. Jie turi savo pomėgių ir visai kitokių svajonių. Gali pasitaikyti, kad tėtis nupirks brangų valdomą lėktuvėlį, apiį kurį žiūrėdamas seilę varvino, tuo tarpu jo sūnui daug mieliau būtų pigus plastikinis sunkvežimis.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

6.Netinkamai padovanoti žaislai

Rinkti žaislą vaikui reikia su meile, galvojant apie tą vaiką ir tai, ar jam patiks ir tiks dovana. Būtent toks žaislas bus dovanojamas su teigiama energija. Klaida yra pirkti žaislus pasitaikius akcijai (nes esą taip pigiau) arba dar blogiau - perdovanoti juos. Pasak fengšui specialistų, dovanoti žaislus reikia ypatingomis šventinėmis progomis - per gimtadienį, Kalėdas ir panašiai. Pasak jų, prasta mintis sergančiam vaikui į ligoninę atnešti žaislą. Visai gali būti, kad vaikui šis žaislas visą laiką siesis su nemaloniais prisiminimais.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

7.Nesaugūs žaislai

Tai pats svarbiausias kriterijus renkant žaislus vaikui. Žaislai turi būti pagaminti iš kokybiškų medžiagų, neturėti smulkių detalių, kurios būtų pavojingos mažam vaikui. Nepirkite nekokybiškų ir pigių žaislų, kurie tarnaus vieną dieną.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

Kitos svarbios taisyklės:

Mokykite vaikus neimti žaislų ir kitų dovanėlių iš nepažįstamų jiems žmonių.

Nepirkite padėvėtų žaislų, nežinodami, kas su jais žaidė anksčiau.

Žaislai neturi būti agresyvūs ir „baisūs", jie turi būti estetinės išvaizdos ir kelti malonius jausmus.

Nepirkite žaislų, įkyriai brukamų reklamose.

Įsiklausykite į vaiko norus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?

5 lietuvės mamos instagrame, kurios dalijasi vaiko lavinimo idėjomis

Ką veikti su vaikui grįžus po darbo namo? Kaip jį užimti, kai suserga? Ką įdomaus nuveikus artimiausią savaitgalį?

Dr. Rasa Bieliauskaitė – apie svarbų įgūdį, kurio išmokyti vaiką turi tėvai

„Toks mažas, o jau su savo nuomone!" – ir stebisi, ir džiaugiasi močiutės kūdikėliu, kuris ką tik parodė charakterį – išmetė žaislą iš vežimėlio. „Jo nepastumsi – turi savo nuomonę!" – pagarbiai atsiliepiame apie kolegą. Tačiau kai savo nuomonę ima reikšti ikimokyklinukas, dažnai suraukiame nosį: „Nemandagus", „Neišauklėtas", „Neklaužada"! Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.