Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi

Paklausus, su kuo asocijuojasi žodis „vaikystė", ne vienas atsakys - su žaislais. Iš tiesų, ikimokyklinio amžiaus vaikams žaislai yra itin svarbu. Tinkamai parinkti ir saugūs žaislai lavina vaiką, padeda jam vystyti turimus gebėjimus. Tačiau kartais tėvai, pirkdami žaislus, neišvengia klaidų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turbūt, pastebėjote, kad tam tikrais žaislais vaikai žaidžia mieliau ir juos labiau saugo, negu kitus. Kai kurie visai nesudomina vaikų ir mėtosi namų pakampėse. Kodėl taip yra? Ar pirkdami žaislą vaikui visada atsižvelgiate į jo norus ir interesus? O gal kartais perkate žaislą, nes jis įdomus... jums?

Dažniausios klaidos, kurias darome pirkdami žaislus:

1. Per daug žaislų

Taip, tai kone dažniausia šiuolaikinių tėvų klaida. Jei galėtume, nupirktume vaikams visą žaislų parduotuvę - juk pasirinkimas toks didelis, žaislai ryškūs ir traukia akį!.. Vaikams tokio kalno žaislų, kurie paprastai sandėliuojami jų kambaryje, nereikia. Išeitis būtų neduoti iš karto visų žaislų, o kas kiek laiko žaislų asortimentą keisti - pasiūlyti kitų žaislų, kurie buvo padėti saugioje vietoje ir laukė savo valandos. Nuo mažų dienų mokykite vaikus susitvarkyti žaislus. Kai jų bus mažiau, ir tvarkymosi procesas bus lengvesnis.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

Nelaikykite namuose sugedusių, suplyšusių ar neveikiančių žaislų. Fengšui specialistai mano, kad tokiais žaislais reikia tuoj pat atsikratyti. Arba juos sutaisykite, arba išmeskite.

2. Itin dideli žaislai

Manoma, kad vaiko kambaryje neturėtų būti žaislų, kurie dydžiu yra didesni už patį vaiką. Besidomintys fengšui sako, kad tai gali turėti neigiamos įtakos vaiko raidai - mažyliui gali kilti baimių ar neurozių.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

3. Vaiko amžiaus neatitinkantys žaislai

Tik tada, jei žaislai atitinka vaiko amžių, vaikas su jais žais ir tai atneš jam naudos. Žaislai, kurie skirti mažesnio amžiaus vaikams, negu yra iš tikrųjų, neskatina vaiko raidos. Atvirkščiai, žaislai kurie yra „per gudrūs" vaiko amžiui, bus neįdomūs, neskatins tyrinėti pasaulio, vaikas gali nusivilti savo jėgomis ir jaustis menku, kad nemoka su jais žaisti.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

4.Vienos rūšies žaislai

Jeigu pirksite vaikui tik vienos rūšies žaislus, jis ims nuobodžiauti. Kartais tėvai iš inercijos perka dešimtąjį automobiliuką ar lėlę į kolekciją. Tačiau gal vaikui labiau patiktų garažas mašinytėms ar vaikiški indai lėlių vakarienei?

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

5.Žaislai... sau

Juk būna taip, kad apsilankius žaislų parduotuvėje pagalvojate: „Ech, kad būčiau vaikas... Mielai pažaisčiau šiuo ir šiuo žaislu...Ai, nupirksiu jį saviškiui". Taip pasitaikius progai į namus atkeliauja žaislai, su kuriais patys vaikystėje mielai būtumėte žaidę. Tačiau jūsų vaikai nėra jūs. Jie turi savo pomėgių ir visai kitokių svajonių. Gali pasitaikyti, kad tėtis nupirks brangų valdomą lėktuvėlį, apiį kurį žiūrėdamas seilę varvino, tuo tarpu jo sūnui daug mieliau būtų pigus plastikinis sunkvežimis.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

6.Netinkamai padovanoti žaislai

Rinkti žaislą vaikui reikia su meile, galvojant apie tą vaiką ir tai, ar jam patiks ir tiks dovana. Būtent toks žaislas bus dovanojamas su teigiama energija. Klaida yra pirkti žaislus pasitaikius akcijai (nes esą taip pigiau) arba dar blogiau - perdovanoti juos. Pasak fengšui specialistų, dovanoti žaislus reikia ypatingomis šventinėmis progomis - per gimtadienį, Kalėdas ir panašiai. Pasak jų, prasta mintis sergančiam vaikui į ligoninę atnešti žaislą. Visai gali būti, kad vaikui šis žaislas visą laiką siesis su nemaloniais prisiminimais.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

7.Nesaugūs žaislai

Tai pats svarbiausias kriterijus renkant žaislus vaikui. Žaislai turi būti pagaminti iš kokybiškų medžiagų, neturėti smulkių detalių, kurios būtų pavojingos mažam vaikui. Nepirkite nekokybiškų ir pigių žaislų, kurie tarnaus vieną dieną.

Fengšui apie žaislus: šias 7 klaidas daro beveik visi
© Vida Press

Kitos svarbios taisyklės:

Mokykite vaikus neimti žaislų ir kitų dovanėlių iš nepažįstamų jiems žmonių.

Nepirkite padėvėtų žaislų, nežinodami, kas su jais žaidė anksčiau.

Žaislai neturi būti agresyvūs ir „baisūs", jie turi būti estetinės išvaizdos ir kelti malonius jausmus.

Nepirkite žaislų, įkyriai brukamų reklamose.

Įsiklausykite į vaiko norus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju

Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?

Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti (7)

Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.

Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų

„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (11)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.