Jei tai su vaiku darysite 15 minučių prieš miegą, jis užmigs ir miegos daug geriau

 (8)
Kiek laiko reikia skirti vaikui, kad jis nesijaustų pamirštas ir vienišas? Vaikų raidos specialistai labiau kalba apie praleidžiamo su vaiku laiko kokybę, o ne kiekybę.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visos mamos anksčiau ar vėliau susimąsto, ar pakankamai laiko skiria savo vaikui. Jei mama dar ir dirba, tuomet kaltės jausmas ją tiesiog persekioja, nesuteikdamas galimybės atsikvėpti.

15 minučių prieš miegą

Kiek laiko reikia skirti vaikui, kad jis nesijaustų pamirštas? Visos mamos anksčiau ar vėliau susimąsto, ar pakankamai laiko skiria savo vaikui. Jei mama dar ir dirba, tuomet kaltės jausmas ją tiesiog persekioja, nesuteikdamas galimybės atsikvėpti.

Vertingiausias laikas – prieš miegą

Minutės, kurias kartu su vaiku leidžiate prieš jam užmiegant, gali būti itin vertingos jums abiem. Neretai tėvai apsiriboja bučiniu, trumpa pasakėle prieš miegą ar kokiu kitu trumpučiu ritualu. Vis dėlto rekomenduojama kiekvieną vakarą skirti vaikui bent 15 minučių. Patikėkite, šis laikas su vaiku kur kas vertingesnis nei indų plovimas ar sėdėjimas priešais televizoriaus ekraną.

Ką veikti su vaiku per tas 15 minučių? Jūsų dėmesiui – du galimi scenarijai.

1. Geriausios dienos akimirkos

Vaikas gali gauti iš tėvų viską, ko tik parašo, tačiau vis tiek nesijaus laimingas. Viskas priklauso nuo to, kiek teigimų akimirkų išsaugoma jo atmintyje. Ar įmanoma liūdėti, jei jautiesi kupinas džiaugsmingų prisiminimų ir lūkesčių? Ne! Ar įmanoma džiaugtis nuolat galvojant apie nemalonius dalykus? Ne! Kaip gi maksimaliai priartėti prie aukso vidurio?

Pitsburgo universiteto psichologai paskaičiavo: tam, kad žmogus jaustųsi laimingas, gerų minčių turi būti dvigubai daugiau nei blogų. Pratimas „Geriausios dienos akimirkos" padės vaikams perduoti sveiką teigiamų ir neigiamų minčių santykį, o tada jau beliks tikėtis, kad tokį balansą vaikas išsaugos visą gyvenimą.

Sumažinkite apšvietimą, vaiką paguldykite į lovą ir pasikalbėkite. Pateikiame scenarijų, koks galėtų būti pokalbis.

Jūs: „Mielasis, kas tau labiausiai patiko šiandien?".

Vaikas: „Buvo smagu žaisti lauke su draugais. Dar patiko sausainiai. Ir voliotis su Rainiu lovoje!".

Jūs: „Dar kas nors?".

Vaikas: „Taip, labai patiko daryti putas vonioje!".

Jūs: „Ar šiandien nutiko kas nors blogo?".

Vaikas: „Taip, skaudžiai susimušiau pirštą."

Jūs: „Ak, mielasis, duok, pabučiuosiu. Tegul pirštukas nebeskauda."

Šiek tiek paatviravę, pokalbį tarsi apibendrinkite.

Jūs: „Taigi, iš esmės diena buvo gera, taip? Kiek daug gerų nutikimų!".

Vaikas: „Taip, vienas, du, trys, labai daug!".

Jūs: „Kaip smagu! Įdomu, kas gi laukia rytoj!".

Laikui bėgant imsite aptarinėti ne tik dienos įvykius, bet ir rytojaus planus. Be to, šis metodas padės formuoti vaiko įprotį planuoti ir žvelgti į ateitį optimistiškai.

2. Sapnų šalis

Prieš miegą vaiką aplanko mintys, puoštos emocijomis ir vizualiais vaizdiniais – tai ateities sapnų pagrindas. Išbandykite su vaiku prieš miegą žaidimą, naudingą psichikai ir, žinoma, skatinantį malonius sapnus.

Paprašykite vaiko pagalvoti apie kokį nors labai gerą dalyką. Vaikams šią užduotį pavyksta įvykdyti be didesnių sunkumų, ypač lengvai sekasi po malonių besibaigiančios dienos akimirkų aptarimo. Tegul vaikas išsako tai, apie ką pagalvoja pirmiausia. Tada paprašykite jo dėmesį sutelkti į šias malonias mintis, fantazuoti jų pagrindu, suteikti fantazijai pavadinimą.

Pavyzdžiui, vaikas įsivaizduoja, kad žaidžia su draugais kieme. Jie kartu juokiasi, džiaugiasi. Vasara. Kartu aptarkite, kaip tai malonu ir smagu, pakartokite visus su šiuo žaidimu kieme susijusius dalykus, paprašykite vaiko susapnuoti visa tai, ką jis tik ką įsivaizdavo.

Šis pratimas padės koncentruotis į malonias mintis ir užmigti teigiamai nusiteikus. Lengvas ir šviesus miegas padės tinkamai pailsėti ir nubusti kitą rytą su energijos ir optimizmo užtaisu.

Saldžių sapnų jūsų mažiesiems ir malonių emocijų prieš miegą!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Kodėl vaikams kartais naudinga panuobodžiauti

Net mažų vaikų dienotvarkės būna tokios įtemptos, kad, regis, laiko nuobodžiavimui nebelieka. Šokių, sporto ar muzikos būreliai ir pamokos - svarbūs ir naudingi vaikų raidai, tačiau retkarčiais panuobodžiauti taip pat būtina.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.