Kaip pasirinkti darželį, dėl kurio netektų gailėtis

 (2)
Kiekvienai šeimai, auginančiai savo mažylį, ateina laikas, kai tenka spręsti klausimą: leisti ar neleisti vaikutį į darželį? Tai vienas svarbiausių klausimų tėveliams, kurių mažylis perkopia 2-3 metų slenkstį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tėvai turi pagalvoti ir nuspręsti, kodėl jie nori, kad jų atžala lankytų ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Tik tada, kai mama ir tėtis priima sprendimą dėl darželio lankymo, ir tik tada, kai jų sprendimas yra tvirtas, ateina laikas spręsti dar vieną, ne ką lengvesnį, uždavinį: kaip pasirinkti vaikų darželį?

Pirmiausia, reikėtų mamai ir tėčiui kartu susėdus nuspręsti, ko tikisi iš darželio? Sudarykite sąrašą, kas jums yra svarbiausia, renkantis ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Pavyzdžiui, galite surašyti tokius punktus:

Pedagogika pagal kurią dirba darželis;

Darželyje dirbantis kolektyvas, auklėtojos;

Ar maistas gaminamas vietoje, darželyje?

Kiek laiko vaikai praleidžia lauke?

Kokias vertybes puoselėja ir ugdo darželis?

Ar yra darželyje tėvų-darbuotojų bendruomenė? Ir pan.

Penki patarimai kaip pasirinkti darželį:

Ieškokite informacijos bei rekomendacijų apie darželius

Ieškokite pačiais įvairiausiais būdais: interneto paieškos sistemose, mamų ir tėvų forumuose bei diskusijose, savivaldybės skelbiamuose sąrašuose. Vienas efektyviausių būdų yra bendrauti su draugais, kitomis šeimomis, kurios taip pat augina panašaus amžiaus vaikus ir jau leidžia savo atžalas į vaikų ugdymo įstaigas.

Aplankykite darželius

Kai išsirinksite jus  dominančius darželius, aplankykite juos. Važiuoti galite kartu su savo atžala, tačiau privataus darželio „Šviesos slėnis" steigėja, direktorė Jūratė Verneckienė pataria pirmiausia vieniems patiems apsižiūrėti darželį. „Gali būti taip, jog nuvažiavus į darželį jūs iš karto išbrauksite jį iš savo pasirinkimo sąrašo".

"Susitikus su darželio auklėtojomis nebijokite klausti visų jums rūpimų klausimų. Net jei kartais abejojate, ar nepasirodys klausimas kvailas. Jums, o ir darželio auklėtojoms, kvailų klausimų nėra. Labai rekomenduoju maksimaliai išsiklausinėti apie darželį, jo darbuotojus, pagal kokią pedagogiką dirba bei kitus dominančius klausimus. Galiausiai, pabandykite pajausti. Ar jūsų širdis linksta prie šio darželio? Ar jūsų motiniška intuicija pasitiki auklėtojomis? Pajauskite, ar su jumis bendraujantis darželio atstovas yra nuoširdus, atviras, išklausantis ir tikras", - patarinėjo J. Verneckienė.

Rinkitės iš kelių darželių ramiai ir neskubėdami

Rinkdamiesi darželį iš kelių variantų, galėsite įvertinti, ne tik darželio buitinius dalykus, bet ir pajusite, kuris jums yra artimesnis širdžiai. Sprendimą priimkite apgalvotai, ramiai ir neskubėdami, juk renkate savo vaikui antrus namus.

Įvertinkite savo šeimos finansines galimybes

Jau kurį laiką valstybinių vaikų darželių Vilniuje bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra trūkumas. Tad norėdami užpildyti atsiradusią spragą, nišą užpildė privačios ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Jų kaina yra didesnė ir ne visi tėveliai galėjo leisti savo atžalą į tokį darželį.

Nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. Vilniaus miesto savivaldybė kompensuos 100 eurų darželio mokestį visiems tėveliams, kurių atžala lanko privatų darželį, kai vaiko ir vieno iš tėvų gyvenamoji vieta yra deklaruota Vilniaus mieste. Taigi jeigu gyvenate Vilniuje ir negavote vietos valstybiniame darželyje, paskaičiuokite ir įvertinkite galimybę leisti savo vaiką į privatų vaikų darželį.

Sėkmingai išsirinktas darželis, užtikrins lengvesnę ir greitesnę tiek vaiko, tiek mamos adaptaciją, darželis taps vaiko antraisiais namais, į kuriuos vaikas kiekvieną rytą eis su džiaugsmu, didžiuliu noru ir šypsena.

Parengė Aistė Vyšniauskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.