Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmadienį, birželio 11 d. Vokietijoje įvyko prestižiniai stalo žaidimų apdovanojimai „Spiel des Jahres 2018", kuriuose pirmą kartą dalyvavo Lietuvos atstovai. Šiemet vaikų žaidimų kategorijoje pasižymėjo Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" (autorius Urtis Šulinskas), patekęs į geriausių pasaulyje stalo žaidimų vaikams trejetuką!

Tokio lygio apdovanojimuose lietuviškas stalo žaidimas dalyvauja pirmą kartą. Turint omenyje, kad pasaulyje kasmet sukuriama ir išleidžiama beveik 3 tūkstančiai naujų stalo žaidimų, patekti į geriausiųjų trejetą – didžiulis pasiekimas!

Kasmet stalo žaidimų srities profesionalai išrenka tris geriausius žaidimus, besivaržančius dėl metų stalo žaidimo titulo keliose skirtingose „Spiel des Jahres" nominantų kategorijose.

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke
© Organizatorių archyvas

Į metų geriausiojo titulą pretenduojantys stalo žaidimai vertinami pagal šiuos kriterijus: žaidimo koncepcija (originalumas, žaidybiškumas, žaidimo vertė), taisyklių struktūra (išdėstymas, aiškumas, suprantamumas), vizualinis pateikimas ir apipavidalinimas (dėžutė, žaidimo lenta, taisyklės) bei autorinis žaidimo dizainas (žaidimo funkcionalumas, meistriškas išpildymas).

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke
© Organizatorių archyvas

Stalo žaidimas „Emojito" – tai kartu ir emocinio intelekto (EQ) įgūdžius lavinantis žaidybinis įrankis, kurio tikslas – padėti žaidėjams suprasti savo ir kitų patiriamas emocijas, jas atskirti, išreikšti bei išmokti meistriškai valdyti. Žaidimą sudaro 100 iliustracijų kortelių, kuriose pavaizduotos skirtingos veikėjų emocijos, reiškiamos žaidėjų veido mimikomis ir garsais.

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke
© Organizatorių archyvas

Žaidimas „Emojito" skirtas visai šeimai, draugų kompanijoms, kaip ypač linksmas ir naudingas būdas leisti laiką kartu!

„Svarbu tai, kad, žaisdami su kitais žmonėmis, kartu patiriame kokią nors situaciją. Tai panašu į bendrą nuotykį ar kelionę. Bendri patyrimai stiprina kartu žaidžiančių šeimos narių, draugų ar pažįstamų ryšius", - teigia žaidimo autorius Urtis Šulinskas.

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke
© Organizatorių archyvas

Stalo žaidimų kūrėjas pripažįsta, jog stalo žaidimų kultūra Lietuvoje pradėjo vystytis palyginus neseniai. Tačiau šiandien situacija sparčiai gerėja! Pats žaidimo autorius prieš keletą metų įkūrė stalo žaidimų kultūrą Lietuvoje vystantį ir puoselėjantį projektą „Vienaragis.LT", kurio tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę su stalo žaidimų kultūra, atskleisti stalo žaidimų grožį ir parodyti bei įrodyti jų praktinę naudą!

Žaidžiant įvairius stalo žaidimus vystomi svarbūs asmeniniai ir socialiniai įgūdžiai, tokie kaip loginis, strateginis mąstymas, darni tarpusavio komunikacija, derybiniai įgūdžiai, empatija, kūrybiškumas, vaizduotė ir daugybė kitų.

Pasak stalo žaidimų kūrėjo Určio Šulinsko, stalo žaidimus naudinga žaisti kiekvienam – ir mažam, ir suaugusiam žaidėjui. Stalo žaidimai padeda sukurti jaukią šeimos atmosferą, skatina nuoširdžiai bendrauti tarpusavyje ir geriau pažinti save bei kitus.

„Pastebiu, kad Lietuvoje suaugusieji dažniausiai perka stalo žaidimus tik vaikams, norėdami kuo nors juos užimti. Dažnai manoma, kad tai – veikla, skirta vaikams. Tačiau iš tikrųjų žaismingumas, gebėjimas žaisti – kiekvienam reikalinga savybė ir patyrimas, leidžiantis pabūti kuo nors kitu nei įprastai, kitaip save patirti", – teigia stalo žaidimų kūrėjas.

Určio Šulinsko kūrybiniame bagaže – keliasdešimt autorinių stalo žaidimų ir daugybė žaidimų idėjų. Visai netrukus, dar šią vasarą, bus išleistas naujausias jo žaidimas „Pasakų Skrynelė", lavinantis vaikų ir suaugusiųjų kūrybiškumą, vaizduotę ir nuoseklaus minčių dėstymo įgūdžius.

Lietuvoje sukurtą ir pasaulyje pripažintą stalo žaidimą „Emojito" jau yra išleidusios trys garsios stalo žaidimų leidyklos: „Tactic", „Desyllas Games", „HUCH!". Žaidimo atstovas Lietuvoje – stalo žaidimų kultūros projektas „Vienaragis.LT".

Parengė Miglė Kačinskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.