15 idėjų, ką nuveikti šį gegužės savaitgalį

Artėjant savaitgaliui, tradiciškai apžvelgiame įdomiausius savaitgalio renginius. Jeigu žinote įdomių renginių, kuriuose smagu dalyvauti šeimoms su vaikais, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilnius

Gegužės 9-11 dienomis Vilniuje jau 10 kartą vyks Europos dienos šventė. Šventės metu veiksianti restoranų mugė „Europos skonis" gardžiais kvapais vilios visame Vilniaus Gedimino prospekte. Net dešimtyje palapinių bus ruošiami skirtingų Europos šalių patiekalai: Švedijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos, Italijos, Belgijos, Prancūzijos, Rumunijos, Ispanijos, Vokietijos ir Lietuvos virtuvių. Europos diena bus švenčiama gegužės 9-11 dienomis Vilniuje Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte: be restoranų mugės bus rengiamos įvairios veiklos, žaidimai ir viktorinos apie Europos Sąjungą, Europos Parlamentą ir Europos Parlamento rinkimus. Šventė vyks gegužės 9 d. 12-22 val., gegužės 10 d. 10-22 val., gegužės 11 d. 10-20 val.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Netikėti naujo tyrimo rezultatai, kaip išmanieji telefonai ir planšetės veikia mūsų vaikus
Karolina Liukaitytė: ką daryčiau kitaip, jei laukčiausi kūdikio dabar

Vilnius

Gegužės 11 diena, 10 - 15 val, parodų ir kongresų centre Litexpo vyks „Uodo Šeimos turgelis". Tai - socialinis, atsakingą vartojimą skatinantis renginys, paremtas šeimų bendradarbiavimo idėja. Čia jos gali pirkti, parduoti, mainyti savo šeimos daiktus, bendrauti, pramogauti ir smagiai leisti laiką. Mažiesiems turgelio dalyviams nuobodžiauti neleidžia vaikiški personažai, vaizduotę lavina kūrybinės dirbtuvėlės. Renginys nemokamas.

Vilnius

Gegužės 10 dieną sostinėje vyks masinis šiaurietiškojo ėjimo žygis. Įsitikinti, kad šiaurietiškasis ėjimas tinka įvairaus amžiaus žmonėms, kiekvienas norintis galės Vingio parke. Renginio dalyviams bus pasiūlytos dvi trasos, pirmoji skirta patyrusiems, kita - tiems, kurie praktikuoti šį ėjimo būdą pradėjo dar visai neseniai arba visai jo nebandė. Su profesionaliais instruktoriais priešaky, žygeiviai keliauti bus kviečiami Vingio parko takais bei miesto gatvėmis. Šiaurietiškojo ėjimo žygio dalyvių organizatoriai lauks jau nuo 10 val. prie Vingio parke esančios estrados. Iki didžiojo žygio starto, kuris įvyks 12 val., visi susirinkusieji bus kviečiami dalyvauti specialiose mankštose bei sužinoti daug naudingų patarimų iš šiaurietiškojo ėjimo profesionalų.

Vilnius

Gegužės 11 d., sekmadienį, vyks jau dešimtasis dviračių žygis „Savu dviračiu po Europą". Jis skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečiui paminėti. Žygis prasidės 11 val. Seimo rūmų Didžiajame kieme, o nuo 13 iki 15 val. Lietuvos stojimo į ES dešimtmečio šventė tęsis Europos geografiniame centre. Europos geografiniame centre tądien įsikurs aitvarų dirbtuvės, visi norintys turės galimybę viktorinoje išbandyti savo žinias apie ES arba išsiųsti unikalų atviruką iš Europos centro bet kurioje pasaulio šalyje esantiems draugams. Gerą nuotaiką svečiams užtikrins Krašto apsaugos ministerijos bigbendas.

<span style="color: #ff0000;">15 idėjų,</span> ką nuveikti šį gegužės savaitgalį
© Shutterstock nuotr.

Vilnius

Vilniečius leisti laiką Neries pakrantėje kviečia 270 spalvotų kėdučių. Šalia Baltojo tilto atidaryta dar viena viešoji erdvė, kviečianti miesto gyventojus ir svečius leisti laiką Neries pakrantėje. 270-ies bitės korį primenančių spalvotų kėdučių mozaika ne tik pagyvina paupio vaizdą, bet ir yra savotiška spalvų terapijos zona. Naująsias kėdutes vilniečiai galės rasti kairėje Neries pakrantėje, šalia Baltojo tilto. 

Vilnius

Šis renginys vyks ne savaitgalį, tačiau jame mielai laukiamos šeimos su mažais vaikais: gegužės 13 d., antradienį, 16.30, Prancūzų institute vyks "Valanda su Pasaka". Kartą per mėnesį jaukioje Prancūzų instituto mediatekoje vaikams nuo 5 metų ir jų tėveliams sekamos smagios pasakos, pasakaitės ir dar daug kas lietuvių bei šiek tiek prancūzų kalbomis. Įprastos, seniai girdėtos pasakos prabils kitaip, nes Prancūzų institute svečiuosis "Stalo teatras". Spektaklyje dalyvaus įvairūs daiktai, įgaudami personažų veidus, balsus, likimus, o kartais prabildami net ir prancūzų kalba. Pasakas lietuvių k. seks režisierė, aktorė Saulė Degutytė. Iėjimas nemokamas.

Trakai

Gegužės 11 d. vyks Trakų pusmaratonis, kurio naujiena - Trakų pusmaratonio vaikų darželis. Į laikiną darželį bus priimami 2 - 8 metų amžiaus bėgikų vaikai, o juos prižiūrės edukologinį išsilavinimą ir darbo patirtį šioje srityje turinčios auklėtojos. Kaip ir prieš metus, pusmaratonio dalyviai bėgdami matys nuostabaus grožio Trakų pilies peizažą. Tai - graži šventė ne tik dalyvaujantiems varžybose, bet ir Trakų miesto gyventojams ir svečiams. Šių metų Trakų pusmaratonis skirtas paminėti 10 metų Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, varžytis bus galima ne tik ištvermės sporto mėgėjams - tradiciškai laukia šiaurietiškojo ėjimo varžybos, šeimos ir jų atžalos gali dalyvauti 1 km komandiniame ir vaikų bėgimuose.

Kaunas

Gegužės 10 dieną Nemuno saloje vyks smagus ir nemokamas sveikatingumo renginys „Pajudam". Šventės pradžia - 11 val. Programoje - šeimų estafetės, treniruotės, parodomieji pasirodymai, mankštos ir paskaitos.

Kaunas

Gegužės 10 d., šeštadienį, Vytauto Didžiojo universitete Kaune jau antrąjį kartą vyks „Šeimos infodiena", skirta ne tik moksleiviams, bet ir jų tėvams. Dažniausiai universitetai siūlo įvairius renginius ir užsiėmimus tik moksleiviams, tačiau jų gyvenimuose aktyviai dalyvauja ir tėvai - jie taip pat stengiasi suprasti informaciją, kad savo atžaloms galėtų tinkamai patarti. Būtent dėl to ir gimė idėja suorganizuoti Šeimos dieną, kurios metu tėvams suteikiama visa reikalinga informacija. Renginio dalyviams taip pat bus skirtos dvi specialios universiteto dėstytojų paskaitos apie tai, kaip padėti savo vaikams apsispręsti dėl ateities profesijos bei apie tai, kuo ypatinga dabartinių jaunų žmonių karta, kas jiems svarbu ir kaip juos suprasti.

Radviliškio r.

Gegužės 10 dieną Burbiškio dvare Radviliškio rajone vyks 14-oji Tulpių žydėjimo šventė. Šventės pradžia – 11 val. Atvykusieji kviečiami aplankyti restauruotus dvaro pastatus ir žydinčias tulpes, kurių dvaro parke yra apie 400 rūšių (kolekcija atnaujinta). Lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai. Su susirinkusiais į šventę bendraus dvaro ponia Marytė, šventinę nuotaiką muzikos kolektyvai ir atlikėjai.

Burbiškio dvare - 180 tūkst. tulpių žydėjimo šventė
Burbiškio dvare - 180 tūkst. tulpių žydėjimo šventė
© A. Aleksėjūnienės nuotr./GRYNAS.lt

Plungė

Plungės kultūros centre vyksta IX-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis – kūrybinė laboratorija "Mažoji Melpomenė". Kiekvieną dieną vyksta spektakliai vaikams ir jaunimui, o gegužės 10 dieną 15 – 16 valandomis Senamiesčio aikštėje vyks festivalio dalyvių pasirodymai, flešmobai, šokiai .

Anykščiai

Šį savaitgalį Anykščių plaukimo baseine „Bangenis" į tradicinį šešioliktąjį kartą rengiamą plaukimo sprinto festivalį „Anykščiai 2014" rinksis per 600 plaukikų iš 5 valstybių - Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Moldovos ir Lietuvos. Dalyviai suskirstyti į keturias amžiaus grupes varžysis devyniose individualiose 50 m. ir 100 m. plaukimo rungtyse dėl 63 medalių komplektų. Žiūrovams verta atvykti į Anykščių baseiną pamatyti, ar pavyks vienam geriausių šalies plaukikų anykštėnui Giedriui Titeniui ketvirtą kartą iš eilės laimėti absoliutaus nugalėtojo titulą. Pajėgūs konkurentai nusiteikę neleisti jam to padaryti. Renginys nemokamas.

Utena

Gegužės 10 d. 14 val. Utenos kultūros centre vyks 9-oji mėgėjų teatrų „Tegyvuoja teatras“ šventė, skirta paminėti Teatro metus. Renginio metu bus iškilmingai pagerbti 83 teatrai - ryškiausi vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, lėlių teatrinės kultūros skleidėjai. Renginys nemokamas.

Palanga

Šeštadienį, gegužės 10 d., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi - kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis". Renginys prasidės 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono. Žirgu kinkyta karieta važiuojantis jūrų dievas Neptūnas atgabens maždaug 60 kilogramų smulkaus gintaro bei patrauks link jūros. Pakeliui vadinamasis Lietuvos auksas pabirs J. Basanavičiaus gatvėje - tai taps savotiškas „apšilimas" pramogautojams prieš didžiąsias gintaro rinkimo varžybas paplūdimyje.

Į pajūrį persikėlusi atrakcija smalsuolius sukvies prie tilto, kur 13 val. prasidės neabejotinai daug žiūrovų dėmesio sulauksiantis jau antrasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas. Likus pusvalandžiui iki varžybų pradžios dalyvauti užsiregistravę pramogautojai kiekvienas jam paskirtoje zonoje per penkias minutės turės surinkti kuo daugiau smulkių gintaro gabaliukų. 14 val. pajūryje ties jūros tiltu prapliups tikras gintaro lietus. Kiekvienas, kas jau yra dalyvavęs šioje šventėje, pripažįsta - gintarinis lietus, byrantis pramogautojams ant galvų, pečių, rankų, netgi - į gobtuvus ar kišenes, yra puiki atrakcija ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams bei seneliams. Juo labiau kad už surinktą gintarą galima laimėti ir prizų - visi, renkantieji gintarą, turės galimybę varžytis tarpusavyje, kas surinks daugiau vadinamojo Lietuvos aukso.

Šiauliai

Gegužės 10 d. (šeštadienis) 12.00 - 17.00 val. Šiaulių arenoje vyks Respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2014" finalas. Nuo 12 valandos vyks pradedančiųjų grupės varžytuvės, o nuo 15 - pažengusiųjų ir patyrusiųjų grupių varžytuvės. Varžysis geriausi Lietuvos folklorinių šokių šokėjai iš 17 savivaldybių, iš viso 140 porų. Finale dalyvaus apie 400 dalyvių. Varžytuvių metu skamba gyva muzika, bus parengtas atskiras plotas ne konkursiniam šokimui, taigi, visi žiūrovai kviečiami pasišokti.

DELFI ir organizatorių atsiųstos nuotr.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Po 17 nevaisingumo metų susilaukė šešetuko

JAV Virdžinijos universitetinėje ligoninėje - neeilinis gimdymas. Čia pirmąkart sėkmingai gimė šešetukas, kuris pamažu stiprėja ir laukia dienos, kai su tėvais galės važiuoti namo.

Guoda Pečiulytė-Špokienė atvira: „Motinystė daugiaspalvė" (1)

Žurnalistų Guodos Pečiulytės-Špokienės (32 m.) ir Edvardo Špoko (39 m.) sūnui Teodorui – dar tik trys mėnesiai, bet jis daug naujų spalvų įnešė į jų gyvenimą.

Kaune atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras (24)

Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega" duris atverė įspūdingas edukacinis pramogų centras „CURIOCITY – miestas smalsiems vaikams". Tikimasi, kad daugybės specialistų ilgiau nei metus kurtas ir daugiau nei 1 mln. eurų investicijų kainavęs projektas taps traukos centru ne tik visos Lietuvos šeimoms, bet ir auginantiems vaikus kaimyninėse šalyse.

Rūkančio mažylio nuotrauka šokiravo pasaulį: kaip jam sekasi šiandien (9)

Pamenate 2 metų vaiką, kuris buvo užkietėjęs rūkalius ir per dieną surūkydavo po keliasdešimt cigarečių? Šiandien mažylio gyvenimas gerokai pasikeitęs. Laimė, į gerąją pusę.

Vilniečiai dalyvavo renginyje "Mes už šeimą" (1)

Gegužės 14-ąją, švenčiant Tarptautinę šeimos dieną, Vilniuje vyko eisena bei renginys „MES už ŠEIMĄ".

Vaiko pagrobimas iš žaidimų aikštelės: socialinis eksperimentas (13)

Šį socialinį eksperimentą socialiniuose tinkluose paskutinėmis dienomis peržiūrėjo milijonai žmonių.

Tiek būsimų mamų vienoje vietoje pamatyti galima tik kartą per metus (12)

Šiandien Vilniaus Rotušėje vyko būsimų mamyčių šventė. Kiekviena dalyvė gavo skulptoriaus Vaido Ramoškos sukurtą mažąjį Vilniaus angelą, kurį pašventino kunigas Ričardas Doveika.

Jaunos mamos išpažintis ir dvi kardinaliai skirtingos motinystės nuotraukos (21)

Pogimdyminės depresijos paliestos moterys apie tai kalba nenoriai. Vis dar gajus mitas, kad tai yra kažkas gėdingo ir „nenormalaus“.

Moteris įsidėjo spiralę nuo nėštumo ir... (14)

Šis straipsnio pavadinimas gali turėti du tęsinius: „... ir buvo rami, kad saugiai kontroliuoja nėštumo planavimą“ arba „... ir tada nutiko kai kas labai netikėto“. Kaip manote, kuris variantas jai nutiko? Taip, jūs atspėjote.

Nepatikėsite, kas viena kitai yra šios dvi mergaitės (3)

Jeigu reiktų išrinkti daugiausiai dėmesio sulaukiančius dvynius, Ilinojuje (JAV) gyvenančios dvynės seserys Kalani ir Jarani galėtų pretenduoti į aukštą vietą. Mergaitės, nors yra dvynės, yra skirtingos odos spalvos ir dėl to sulaukia neeilinio dėmesio.

Mirčiai pasmerktą vaiką ryžosi gimdyti dėl kilnios priežasties (11)

Jeigu esate atidus portalo TavoVaikas.lt skaitytojas, ko gero, pamenate istoriją apie vyrą, kurio nufotografuota mylima žmona tapo socialinių tinklų sensacija. Nėščios ir miegančios moters nuotrauka slėpė liūdną paslaptį - pora pasiryžo susilaukti vaikelio žinodama, kad jis netrukus mirs.

Būsima mamytė Serena Williams mados pokylyje nepasikuklino

Pasaulinio garso tenisininkė Serena Williams nuo karjeros pradžios garsėja ekstravagantišku stiliumi. Ką tik praūžusiame Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų instituto vakare būsima mamytė dar kartelį pademonstravo įsimintiną įvaizdį.

Erica Jennings-Didžiulis: „Motinystės iš knygų neišmoksi" (2)

Dainininkė Erica Jennings-Didžiulis (36 m.) su vyru Jurgiu Didžiuliu (37 m.), atlikėju, dainų ir muzikos autoriumi, augina du sūnus – Praną Emilijų (9 m.) ir Antaną Algimantą (7 m.). Birželį gims dar vienas šeimos narys, visi laukia mergaitės.

Nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Garsios besilaukiančios moterys – apie svarbiausią gyvenimo įvykį (2)

Būsimų mamų šventėje šiemet – ypač daug besilaukiančių garsių moterų. „Šie metai kaip niekad derlingi", – šypsosi renginio, kuris vyks gegužės 9 d. 15 val. Vilniaus Rotušėje, organizatoriai.