Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konferencijoje „Sveika ir laiminga mama" žinių gyvai sėmėsi daugiau nei 700 žmonių. Taip pat, buvo daugybė žiūrovų iš JAV, Australijos, Prancūzijos, Vokietijos, Danijos, Estijos ir Lietuvos, stebėjusių tiesioginę renginio transliaciją internetu!

Visus susirinkusius dalyvius renginio vietoje džiugiai pasitiko puikiai nusiteikusių organizatorių komanda, vaikų laukė specialiai jiems parengta žaidimų ir edukacinių pramogų erdvė.

Konferencijos organizatorė Inga Jablonskė džiaugiasi, kad Lietuvoje pirmą kartą įvyko tokio pobūdžio renginys: „Be galo džiaugiamės, kad sąmoningos motinystės žinia yra tokia aktuali daugybei moterų iš visos Lietuvos! Tikiu, kad kiekviena jų iš šios konferencijos išsineš priminimą, jog kiekvieno žmogaus gyvenimas yra kaip kūrybos aktas – ne atsitiktinių aplinkybių kratinys, o su dėmesiu ir meile kuriama asmeninė tikrovė, pilna džiaugsmo ir atradimų. Kiekvieno kelias į pokyčius ir darnų gyvenimą gali prasidėti jau dabar!".

Kaip ir dera tikrai šventei, konferencijos organizatorė, verslininkė ir veikli mama Inga Jablonskė bei konferencijos vedėja žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė atidarė renginį sveikinimo žodžiu. Po to sekė akimirkų iš balandžio mėnesį vykusios 100 nėščiųjų fotosesijos pristatymas bei trumpametražio filmo „Ateitis sveikina Lietuvą" premjera.

Pirmasis konferencijos pranešėjas, norvegų mokslininkas Thomas Aksnes, savo pranešimo metu pasidalino žiniomis ir tyrimais vaiko bei mamos sveikatos, genetikos, teisingos mitybos srityse. Thomas – gerai pasaulyje žinomas naujosios medicinos specialistas, įkūręs daugiau nei 200 gydymo centrų tinklą „Health Optimizing", sveikatos klausimais konsultuojantis pasaulinio garso įžimybes. Konferencijos dalyvės sužinojo, kad didžioji dalis moterų, susiduriančių su nevaisingumo problemomis, iš tiesų gali sėkmingai pastoti grąžindamos kūną į harmoningą būseną.

Antroji pranešėja, misijos „Sveika ir laiminga mama" iniciatorė, emocinio intelekto lavinimo instruktorė Andrė AMIYA Pabarčiūtė, dalinosi genealia vizija, kaip kuriamas darnus gyvenimas, atsižvelgiant į prigimtines kiekvienos moters duotybes, talentus, norus ir pomėgius. Andrė yra asmeninio tobulėjimo mokymų centro „Soul ACTION" ir „Moters magijos mokyklos" įkūrėja, sukaupusi daugiau nei 14 metų patirtį konsultuojant šimtus moterų asmeninio augimo ir visavertės savirealizacijos klausimais.

Trečioji konferencijos pranešėja – ypatinga viešnia iš Vokietijos: tai darnaus ir sėkmingo gimdymo specialistė, knygų autorė ir pedagogė Cornelia Enning, turinti 40 metų patirtį priimant gimdymus ir dirbant su gimdyvėmis. Pasak pranešėjos, kiekviena moteris turi galimybę pagimdyti ramiai ir be skausmo, jei tik vadovaujasi savo prigimtiniais instinktais ir sugrįžta į visiškai natūralią būseną sau ir savo kūnui. Cornelia Enning pasakojo, kaip nuo pat pirmųjų gimimo sekundžių sukuriamas gilus mamos ir vaiko ryšys, kaip mama ir kūdikis gali bendradarbiauti gimdymo metu, padėdami vienas kitam lengvai pereiti gimdymo procesą.

Santykių psichologijos tema pranešimą parengė ketvirtasis konferencijos pranešėjas, psichoterapeutas, santykių psichologas Andrius Kaluginas. Pranešimo „Seksas, romantika ir motinystė. Tu gali tai suderinti!" metu jis pateikė daug naudingos praktinės informacijos, kaip šeimoje darniai bendrauti, nuolat palaikyti artimą ryšį, tarpusavo supratimą, poros aistrą vienas kitam. Pasak Andriaus, puikus poros seksualinis gyvenimas atsiranda tik tuomet, kai abu partneriai puoselėja meilę ir bendrystę bei nuolat sąmoningai palaiko norą intymumui.

Paskutinis konferencijos video pranešimas Lietuvai buvo skirtas tiesiai iš Čikagos. Lietuvių kilmės pranešėja, penkių vaikų mama Foreli Blinstrubaitė-Kramarik – tikras meilės žmogui, jo prigimčiai ir talentams pavyzdys. Visi penki Foreli vaikai pasižymi ypač puikiai išreikštais talentais įvairiose meno ar mokslo srityse, o pati Foreli pasidalino naudingomis įžvalgomis ir patarimais, ką reikėtų daryti ir ko tikrai vengti, norint padėti vaikui visapusiškai atsiskleisti nuo pat mažumės. Pavyzdžiui tuo, jog netgi mūsų mintys apie vaiką tiesiogiai veikia jo ateitį!

Konferencijos metu vyko ir gyvoji diskusija „Kas stiprina, o kas griauna šeimą. Kaip išvengti krizių?", kurios metu buvo aptariamos kiekvienai moteriai ar vyrui aktualios temos. Diskusijoje dalyvavo konferencijos vedėja, žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė, kunigas Algirdas Toliatas, gydytojas akušeris-ginekologas Romualdas Šemeta, aktorė ir mama Miglė Polikevičiūtė, edukologė Renata Lazdin.

Renginys buvo baigtas netikėta staigmena – duetu atliktu muzikiniu pasirodymu! Konferencijos pranešėjai Andrė AMIYA Pabarčiūtė ir Thomas Aksnes, pritariant akustinei gitarai, kartu atliko autorinę dainą anglų kalba, kuri dar kartą nuosekliai priminė žiūrovams, apie ką buvo kalbama visos konferencijos metu – visus svarbius žingsnelius, reikalingus moteriai, norinčiai būti sveika ir laiminga mama.

Parengė Miglė Kačinskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.