Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konferencijoje „Sveika ir laiminga mama" žinių gyvai sėmėsi daugiau nei 700 žmonių. Taip pat, buvo daugybė žiūrovų iš JAV, Australijos, Prancūzijos, Vokietijos, Danijos, Estijos ir Lietuvos, stebėjusių tiesioginę renginio transliaciją internetu!

Visus susirinkusius dalyvius renginio vietoje džiugiai pasitiko puikiai nusiteikusių organizatorių komanda, vaikų laukė specialiai jiems parengta žaidimų ir edukacinių pramogų erdvė.

Konferencijos organizatorė Inga Jablonskė džiaugiasi, kad Lietuvoje pirmą kartą įvyko tokio pobūdžio renginys: „Be galo džiaugiamės, kad sąmoningos motinystės žinia yra tokia aktuali daugybei moterų iš visos Lietuvos! Tikiu, kad kiekviena jų iš šios konferencijos išsineš priminimą, jog kiekvieno žmogaus gyvenimas yra kaip kūrybos aktas – ne atsitiktinių aplinkybių kratinys, o su dėmesiu ir meile kuriama asmeninė tikrovė, pilna džiaugsmo ir atradimų. Kiekvieno kelias į pokyčius ir darnų gyvenimą gali prasidėti jau dabar!".

Kaip ir dera tikrai šventei, konferencijos organizatorė, verslininkė ir veikli mama Inga Jablonskė bei konferencijos vedėja žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė atidarė renginį sveikinimo žodžiu. Po to sekė akimirkų iš balandžio mėnesį vykusios 100 nėščiųjų fotosesijos pristatymas bei trumpametražio filmo „Ateitis sveikina Lietuvą" premjera.

Pirmasis konferencijos pranešėjas, norvegų mokslininkas Thomas Aksnes, savo pranešimo metu pasidalino žiniomis ir tyrimais vaiko bei mamos sveikatos, genetikos, teisingos mitybos srityse. Thomas – gerai pasaulyje žinomas naujosios medicinos specialistas, įkūręs daugiau nei 200 gydymo centrų tinklą „Health Optimizing", sveikatos klausimais konsultuojantis pasaulinio garso įžimybes. Konferencijos dalyvės sužinojo, kad didžioji dalis moterų, susiduriančių su nevaisingumo problemomis, iš tiesų gali sėkmingai pastoti grąžindamos kūną į harmoningą būseną.

Antroji pranešėja, misijos „Sveika ir laiminga mama" iniciatorė, emocinio intelekto lavinimo instruktorė Andrė AMIYA Pabarčiūtė, dalinosi genealia vizija, kaip kuriamas darnus gyvenimas, atsižvelgiant į prigimtines kiekvienos moters duotybes, talentus, norus ir pomėgius. Andrė yra asmeninio tobulėjimo mokymų centro „Soul ACTION" ir „Moters magijos mokyklos" įkūrėja, sukaupusi daugiau nei 14 metų patirtį konsultuojant šimtus moterų asmeninio augimo ir visavertės savirealizacijos klausimais.

Trečioji konferencijos pranešėja – ypatinga viešnia iš Vokietijos: tai darnaus ir sėkmingo gimdymo specialistė, knygų autorė ir pedagogė Cornelia Enning, turinti 40 metų patirtį priimant gimdymus ir dirbant su gimdyvėmis. Pasak pranešėjos, kiekviena moteris turi galimybę pagimdyti ramiai ir be skausmo, jei tik vadovaujasi savo prigimtiniais instinktais ir sugrįžta į visiškai natūralią būseną sau ir savo kūnui. Cornelia Enning pasakojo, kaip nuo pat pirmųjų gimimo sekundžių sukuriamas gilus mamos ir vaiko ryšys, kaip mama ir kūdikis gali bendradarbiauti gimdymo metu, padėdami vienas kitam lengvai pereiti gimdymo procesą.

Santykių psichologijos tema pranešimą parengė ketvirtasis konferencijos pranešėjas, psichoterapeutas, santykių psichologas Andrius Kaluginas. Pranešimo „Seksas, romantika ir motinystė. Tu gali tai suderinti!" metu jis pateikė daug naudingos praktinės informacijos, kaip šeimoje darniai bendrauti, nuolat palaikyti artimą ryšį, tarpusavo supratimą, poros aistrą vienas kitam. Pasak Andriaus, puikus poros seksualinis gyvenimas atsiranda tik tuomet, kai abu partneriai puoselėja meilę ir bendrystę bei nuolat sąmoningai palaiko norą intymumui.

Paskutinis konferencijos video pranešimas Lietuvai buvo skirtas tiesiai iš Čikagos. Lietuvių kilmės pranešėja, penkių vaikų mama Foreli Blinstrubaitė-Kramarik – tikras meilės žmogui, jo prigimčiai ir talentams pavyzdys. Visi penki Foreli vaikai pasižymi ypač puikiai išreikštais talentais įvairiose meno ar mokslo srityse, o pati Foreli pasidalino naudingomis įžvalgomis ir patarimais, ką reikėtų daryti ir ko tikrai vengti, norint padėti vaikui visapusiškai atsiskleisti nuo pat mažumės. Pavyzdžiui tuo, jog netgi mūsų mintys apie vaiką tiesiogiai veikia jo ateitį!

Konferencijos metu vyko ir gyvoji diskusija „Kas stiprina, o kas griauna šeimą. Kaip išvengti krizių?", kurios metu buvo aptariamos kiekvienai moteriai ar vyrui aktualios temos. Diskusijoje dalyvavo konferencijos vedėja, žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė, kunigas Algirdas Toliatas, gydytojas akušeris-ginekologas Romualdas Šemeta, aktorė ir mama Miglė Polikevičiūtė, edukologė Renata Lazdin.

Renginys buvo baigtas netikėta staigmena – duetu atliktu muzikiniu pasirodymu! Konferencijos pranešėjai Andrė AMIYA Pabarčiūtė ir Thomas Aksnes, pritariant akustinei gitarai, kartu atliko autorinę dainą anglų kalba, kuri dar kartą nuosekliai priminė žiūrovams, apie ką buvo kalbama visos konferencijos metu – visus svarbius žingsnelius, reikalingus moteriai, norinčiai būti sveika ir laiminga mama.

Parengė Miglė Kačinskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.