Mirčiai pasmerktą vaiką ryžosi gimdyti dėl kilnios priežasties

 (11)
Jeigu esate atidus portalo TavoVaikas.lt skaitytojas, ko gero, pamenate istoriją apie vyrą, kurio nufotografuota mylima žmona tapo socialinių tinklų sensacija. Nėščios ir miegančios moters nuotrauka slėpė liūdną paslaptį - pora pasiryžo susilaukti vaikelio žinodama, kad jis netrukus mirs.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar jau turite TAVO VAIKO programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir skaitykite mus dar patogiau: „iPhone“, „Android“.

„Vieną naktį, prieš išvykdamas į Naująjį Orleaną, žiūrėjau į savo žmoną, ramiai miegančią ant sofos, – prieš tris mėnesius rašė Royce'as Youngas savo paskyroje „Facebook" svetainėje. – Žiūrėjau, kaip ji ramiai guli, o jos pilve spardosi mūsų dukra, kuriai nelemta gyventi ilgiau nei kelias dienas, ir mane pribloškė šios moters didybė." R. Youngo meilės odė savo stipriai ir kilniai žmonai Keri žaibiškai išplito internete: ji ir spaudžia ašaras, ir leidžia pasauliui pamatyti, kaip atrodo tikrasis pasiaukojimas.

Antras nėštumas porai tapo tikru išbandymu – jau nėštumo pradžioje jie sužinojo, kad kūdikiui nėra šansų išgyventi, nes mergaitei – anencefalija. Tačiau užuot dariusis abortą moters su vyru priėmė neįprastą sprendimą – leisti vaikui gimti ir paaukoti jo sveikus organus, kad kažkam išgelbėtų gyvybę.

Istorijos pradžią galima paskaityti čia: NĖŠČIOS MOTERS NUOTRAUKA SLEPIA TRAGIŠKĄ PASLAPTĮ

Balandžio viduryje 31 m. Keri Young po operacijos gimė mergaitė, ją pavadino Eva. Keri praktiškai nuo nėštumo pradžios žinojo, kad Eva neturi šansų gyventi. Jai diagnozavo anencefaliją – sutrikimą, kai nesivysto galvos smegenys (arba vystosi tik dalis). Keri ir jos vyrui nebuvo lengva priimti sprendimą – viena vertus, gydytojai patarė daryti abortą, kita vertus, tai reikštų nužudyti ilgai lauktą kūdikį. Sutuoktiniams pasakė, kad net ir nusprendus gimdyti, po gimdymo jie turės labai mažai laiko – nuo 5 minučių iki 36 valandų, o paskui likę kūdikio organai nustos veikti, ir jis mirs.

Motinos sielvartas buvo didžiulis, bet tuo pat metu ji suprato, kad jos mažylė, nors pati negalės gyventi, padės likti gyviems kitiems vaikams. Sužinojusi apie šį likimo smūgį, savo „Instagramo" paskyroje Keri tąkart parašė: „Štai mūsų dukters širdis. Tai puiki širdis. Jos idealios rankos, idealios kojos. Jos inkstai, plaučiai, kepenys idealūs. Deja, negaliu to paties pasakyti apie jos kaukolę ir smegenis. Neseniai sužinojome, kad mūsų dukrelei – anencefalija. Susidūrę su šiurpiu pasirinkimu nusprendėme nenutraukti nėštumo, kad Evos (šis vardas reiškia „gyvenimas") vidaus organai galėtų vystytis. Nelengvas sprendimas. Ateinančias 20 savaičių jaučiau, kaip ji auga, kaip vartosi, girdėjau jos širdelę... Tuo pat metu žinojau, kad jai gimus galėsime pabūti kartu vos kelias minutes. Taip, mums buvo sunku, tačiau mus palaikė draugai, mūsų bažnyčia ir tikėjimas. Pasistengėme įžvelgti šioje sunkioje situacijoje gėrio, kiek tik įmanoma jo įžvelgti."

Kartu su 2 metukų sūnumi Harrisonu Keri ir Roy'us iš karto po gimdymo nusifotografavo su mažąja Eva. Daugiau detalių apie Evos gimimą ir organų paaukojimą donorystei šeima kol kas neatskleidė.

„Vakar pasilabinome ir atsisveikinome su mūsų brangiąja Eva, – parašė savo tinklaraštyje Keri. – Ji buvo nuostabi."

Evai buvo lemta negyventi, tačiau jos istorija sukrėtė visuomenę. Kol kas nežinoma, ar Eva kam nors išgelbėjo gyvybę, tėvai dar negali dalintis savo išgyvenimais. Bet kokiu atveju ši istorija paskatino žmones susimąstyti apie tokį pasirinkimą ir apie motinos drąsą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.