Pamenate šį mirti paliktą vaiką? Šiandien jis atrodo visai kitaip

 (78)
Nigerijoje badaujantį berniuką išgelbėjusi savanorė iš Danijos prieš metus publikavo jaudinančią išsekusio berniuko, geriančio vandenį, nuotrauką. Praėjus metams, moteris parodė, kaip šiandien atrodo mažylis.
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai nuotrauka, kurios neįmanoma pamiršti - fotografas įamžino nesuvaidintą ir iki širdies gelmių jaudinantį momentą, kai savanorė Anja Ringgren Lovén duoda atsigerti badaujančiam dvimečiui iš Nigerijos.

Kaip paaiškėjo vėliau, mažą berniuką šeima buvo išmetusi iš namų, nes įtarė jį raganaujant.

Berniukas, kai jį sutiko savanoriai, buvo toks apleistas ir išsekęs, kad sunku apsakyti žodžiais.

Pamenate šį mirti paliktą vaiką? Šiandien jis atrodo visai kitaip
© Facebook

2016 metų sausio mėnesį, kuomet ir buvo padaryta ši daugelį žmonių įvairiuose pasaulio kampeliuose sujaudinusi nuotrauka, savanorė Anja Ringgren Lovén nuvežė vaiką į ligoninę. Čia jam buvo duotas Hope (išvertus iš anglų k. – Viltis) vardas, mažyliui skirtas specialus maitinimas ir gydymas.

Berniukas buvo nusilpęs, išsekęs, tačiau po kurio laiko ligoninėje atsigavo. Pradėjo stiprėti fiziškai, netgi ėmė šypsotis.

Pamenate šį mirti paliktą vaiką? Šiandien jis atrodo visai kitaip
© Facebook

Žiniasklaidos atstovai nuolat domėjosi, kaip sekasi iš mirties nasrų ištrauktam mažyliui. Štai čia jo nuotrauka praėjus trims mėnesiams po jo suradimo gatvėje, mažylis jau priaugęs taip trūkstamo svorio.

Šiandien, praėjus metams nuo dienos, kai sutiko Hope, danė savanorė pasidalino naujausia nuotrauka, kaip šiandien atrodo mažasis Hope.

Anja Ringgren Lovén savo feisbuko paskyroje patalpino ir daugiau Hope nuotraukų bei vaizdo įrašų. Akivaizdu, kad šiandien mažyliui sekasi daug geriau, negu prieš metus. Jis paaugo, yra normalaus svorio, žaidžia su vaikais ir ruošiasi eiti į pirmąją savo gyvenime mokyklą.

„Kaip jūs matote, Hope šiandien mėgaujasi gyvenimu su savo 35 broliais ir seserimis, kurie juo rūpinasi, su juo žaidžia ir užtikrina, kad jis augtų saugus ir supamas meilės", - rašo po viena nuotrauka savanorė. Mažuoju
Hope bei kitais panašaus likimo vaikais rūpinasi A. Ringgren Loven organizacija „Din Noed Hjaelp“, kuri padeda gelbėti vienišus, paliktus ir apleistus vaikus Nigerijoje.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!