Savaitgalio renginiai: mugės, koncertai ir amatų šventė

Savaitgalio renginių apžvalga jau tapo tradicine mūsų portale. Kviečiame skaityti ir planuoti savo šeimos laisvalaikį. O jeigu žinote daugiau smagių renginių, kur laukiamos šeimos su vaikais, parašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.
© DELFI / Tomas Vinickas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilnius

Rugpjūčio 22-23 d. Vilniaus Rotušės aikštėje šeštą kartą organizuojama Lietuvos tautiniu paveldu pripažinta istorinė Šv. Baltramiejaus mugė, kurioje bus rekonstruojamas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldas Vilniaus miesto Rotušės aikštėje. Renginio metu yra demonstruojami vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatai, menai ir kelis šimtmečius Vilniuje veikusių amatininkų cechų tradicijos. Čia veiks auksakalių, audėjų, batsiuvių, kalvių, puodžių ir stalių cechai.

<span style="color: #ff0000;">Savaitgalio renginiai:</span> mugės, koncertai ir amatų šventė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Šv. Baltramiejaus mugės proga Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai paruošė staigmeną jos lankytojams: per mugę visi, apsilankę čia veikiančiuose įvairiuose amatininkų cechuose ir „užsidirbę" juose antspaudų, bus apdovanoti vienkartiniu nemokamu apsilankymu Valdovų rūmų muziejuje. Iki rugsėjo 7 d. (imtinai) viename leidinyje surinktus visų šešių cechų antspaudus pateikus Valdovų rūmų muziejaus kasose, bus galima gauti vieną nemokamą vienkartinio apsilankymo bilietą į šį muziejų.

Vilnius

Rugpjūčio 23 dieną minime Baltijos kelio 25 -ąsias metines. 10 -11 val. „Baltijos kelio sąšaukos" pradžios renginys Katedros aikštėje Vilniuje: „Parašyk palinkėjimą Lietuvai iš kartos į kartą", Baltijos kelio sąšaukos" delegacijos palydėtuvės į Baltijos kelią. Prie Baltojo tilto vyks Lietuvos moksleivių sąjungos renginys „Koks tu ir aš - tokia ir Lietuva", skirtas Baltijos kelio 25-mečiui paminėti. Nuo 12 iki 18 val. čia bus pristatomos pilietinės iniciatyvos, vyks meninės dirbtuvės, sporto turnyrai, filmų peržiūros muzikiniai pasirodymai ir diskusijos su Lietuvoje gerai žinomais visuomenės veikėjais.

<span style="color: #ff0000;">Savaitgalio renginiai:</span> mugės, koncertai ir amatų šventė
© DELFI / Valdas Kopūstas

19 valandą - trijų Baltijos valstybių Prezidentų sveikinimai ir iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija Katedros aikštėje Vilniuje bei meninė instaliacija ant Gedimino pilies bokšto „Laisvės spalvos". 19.30 - jaunimo grupių koncertas „Koks aš ir Tu - tokia Lietuva" Katedros a.

Vilnius

Rugpjūčio 23-ąją, Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną visi kviečiami nuo 10 iki 18 val. nemokamai apsilankyti Genocido aukų muziejuje (Aukų g. 2A) ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse (Žirmūnų g. 1F, 1N).

Vilnius

Rugpjūčio 23 d. vyks jau antrą kartą Lietuvoje organizuojamas moterų bėgimo renginys „We Own The Night". 19 val. - renginio pradžia Kudirkos aikštėje, koncertas, 21 val. - startas, o finišas - 22.30.

Vilnius

Rugpjūčio 24 dieną startuoja didžiausias dviračių renginys - „Velomaratonas". Dalyvauti jame gali kiekvienas dviratininkas, pagal savo amžių bei galimybes pasirinkęs vieną iš kelių tipų distancijų - sportininkų, mėgėjų ir vaikų (2,4 km).

<span style="color: #ff0000;">Savaitgalio renginiai:</span> mugės, koncertai ir amatų šventė
© DELFI / Tomas Vinickas

Trakai

Rugpjūčio 23-24 dienomis Trakų salos pilyje vyks jubiliejinės, dešimtosios „Senųjų amatų dienos". Šiemet pažinties su svečiais laukia virš keturiasdešimt amatininkų, pristatysiančių per 20 senųjų amatų. Trakų istorijos muziejaus organizuojamoje šventėje netrūks įvarių staigmenų, menininkų pasirodymų, vyks senovės riterių kovos bei apeigos. Trakų istorijos muziejaus darbuotojai kvies įsiamžinti nuotraukoje vilkint istorinius rūbus. Senojoje raštinėje dirbs graveris bei raštininkas, o raštai bus antspauduojami smalkos antspaudais.

<span style="color: #ff0000;">Savaitgalio renginiai:</span> mugės, koncertai ir amatų šventė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Čia pat bus galima nusikaldinti monetą, paragauti viduramžių pilies virtuvės skanėstų ar įsigyti suvenyrų. Svečius linksmins šaunusis juokdarys, darbuosis iš praeities atvykęs žiaurusis budelis. Renginio svečiai bus kviečiami išbandyti sėkmę loterijoje, o vaikus užims įvairūs žaidimai. Šeštadienį 13 val. bus rodomas Valstybinio Kauno lėlių teatro spektaklis „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje", sukurtas pagal Liudviko Jakimavičiaus knygą. Svečius bei pilėnus linksmins „Vilniaus kojūkininkai", folkloro grupės.

Kaunas

Rugpjūčio 23 d. 12 val. Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija ir akcija „Atminimo keliu" Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. 16 val. A. Martinaičio oratorija „Gailestingumo altorius" Šv. arkangelo Mykolo ( Įgulos) bažnyčioje.

Kaunas

Rugpjūčio 23 dieną, šeštadienį, nuo 10 iki 15 val "Uodo šeimos turgelis" visus kauniečius bei miesto svečius kviečia į pirmąjį sezono renginį Kauno sporto halėje. Apsilankymas pirkėjams nemokamas. Kelių mamų iniciatyva įkurtas "Uodo Šeimos turgelis" yra ta vieta, kurioje šeimos gali parduoti trumpai dėvėtus ir išaugtus drabužius, avalynę, žaislus ir pigiau nusipirkti kitų šeimai reikalingų prekių ar smulkmenų. Nors didžiąją dalį parduodamų prekių sudaro vaikiškas asortimentas, vis dažniau savąjį pirkėją suranda ir suaugusiųjų drabužiai, namų apyvokos reikmenys, perskaitytos knygos ir rankų darbo gaminiai. Vilniuje renginys vyks rugsėjo 14 dieną, Klaipėdoje - spalio 4 dieną.

Klaipėda

Rugpjūčio 23 d. Danės skvere šalia paminklo „Arka" vyks lauko ekspozicijos atidarymas, skirtos Baltijos kelio 25-mečiui. Čia visą mėnesį bus eksponuojamos Antano Stanevičiaus bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus archyvų nuotraukos. Po ekspozicijos atidarymo, įvyks klaipėdiečių, daugiausia visuomeninių organizacijų atstovų, vykstančių į Baltijos kelio dalyvių stovėjimo vietose rengiamą akciją „Baltijos kelio sąšauka" palydos. Tuo pačiu metu, 19 val., Klaipėdoje, II Melnragės paplūdimyje šalia centrinės gelbėjimo stoties rengiama pilietinė akcija „Apkabink Baltiją". Visi miestiečiai kviečiami į simbolinę susikabinimo rankomis akciją.

Nida

Rugpjūčio 23-30 d. kviečia tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga". Tai vienintelis trijų Baltijos šalių kino festivalis Lietuvoje, šių metų festivalio programoje - Lietuvos, Latvijos ir Estijos pastarųjų metų filmai. Svečių teisėmis dalyvaus Suomija ir Švedija. Renginio vieta - Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras Agila, renginys nemokamas.

Gargždai

Gargždų krašto muziejus inicijuoja Baltijos kelio 25 metų sukakties paminėjimą ir kviečia rugpjūčio 23 dieną (šeštadienį) nuo 16.00 val. dalyvauti renginyje „Bunda jau Baltija". 16.00-18.00 val. Vyks Protų kovų turnyras, 18.00-19.00 val. - gyvo garso koncertas. 19.00 val. - simbolinė Baltijos kelio akcija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.