Reklama

„Labaiteatras“ kviečia vaikus į netradicines pamokas

Šeimai kuriantis „Labaiteatras" naująjį sezoną pradeda pačių inicijuotu tęstiniu projektu „Į pamoką su „Labaiteatru".
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Projektas skirtas Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų ikimokyklinio irmokyklinio (iki 12 metų) amžiaus moksleiviams ir jų mokytojams, siekiant plėsti netradicinio ugdymo galimybes, ugdyti kūrybiškus, mąstančius ir smalsius vaikus.

Įdomesnė pamoka teatre

Kūrėjai ikimokyklinukus, pradinukus ir jų mokytojus kviečia apsilankyti edukaciniuose spektakliuose-žaidimuose „Aplink pasaulį", "Aplink pasaulį 2", „Interviu su šlykštukais",teatralizuotame koncerte „Kai užaugsiu būsiu...", o drąsiausius 9-12 metų žiūrovus – pirmojoje šio sezono premjeroje – siaubo spektaklyje „Siaubo pasakos".

Spektakliai bus rodomi darbo dienomis, moksleiviams tinkamu laiku, Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje Vilniuje bei kultūros centrų ir bibliotekų salėse kituose Lietuvos miestuose.

„Visi šie spektakliai gali tapti įdomesne pasaulio ar gamtos pažinimo, lietuvių literatūros,tautosakos ar geografijos pamoka. Spektaklių interaktyvumas suteikia galimybę vaikams patiems dalyvauti spektaklio veiksme, todėl edukacinę medžiagą jie pasisavina daug efektyviau, – sako spektaklių režisierė Agnė Sunklodaitė.

Jeigu žiūrovai pageidaus, po spektaklio bus organizuojami susitikimai su spektaklio kūrėjais,kurių metu jaunieji žiūrovai galės užduoti visus jiems rūpimus klausimus.

Šį projektą „Labaiteatro"kūrėjai vykdo jau trečius metus ir labai džiaugiasi, kad sulaukia gausybės gerų atsiliepimų.„Džiugu, kad mokytojai su savo auklėtiniais sugrįžta pas mus, kartais po keletą kartų lanko tuos pačius spektaklius. Tai tik įrodo, kad dirbame teisinga linkme", - sako „Labaiteatro" vadovas Deividas Gnedinas.

Spektaklio – žaidimo žanras suteikia galimybę spektaklyje „Aplink pasaulį" ir teatralizuotame koncerte „Aplink pasaulį 2" keliauti po skirtingas šalis, tapti netgi tų šalių gyventojais, spektaklyje „Interviu su šlykštukais" paimti interviu iš Sliekų, Vorės, Rupūžės, Gyvatėsir sužinoti daug įdomių dalykų apie šiuos gyvūnus arba „pasimatuoti" įvairias profesijas teatralizuotame koncerte „Kai užaugsiu būsiu...".

Žaidimas – puikus pagalbininkas, ugdant jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikus. „Susitikime ir pažaiskime kartu !",- kviečia „Labaiteatro"kūrėjai.

Sezono naujiena – siaubo spektaklis

Šį sezoną projektą „Į pamoką su „Labaiteatru" papildo naujausias teatro spektaklis „Siaubo pasakos", pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas". Kas naktimis vaidenasi prie kapinių, kokios pasiklydę švieselės vienišus keleivius lydi, kaip atrodo vilkolakiai, žiburiniai ir kodėl Perkūnas velnių nemėgsta – daug siaubingai baisių, betįdomių dalykų šiame spektaklyje galima bus sužinoti 9-12 metų amžiaus žiūrovams.

Spektaklio kūrėjams ši knyga – viena iš mėgstamiausių skaitytų vaikystėje „Mes, spektaklio kūrėjai, užaugome skaitydami šias sakmes, puikiai prisimename save drebančius iš baimės, bet trokštančius skaityti toliau" - prisimena spektaklio režisierė Agnė Sunklodaitė. Ji teigia, jog būtent šiai - 9-12 metų amžiaus grupei priklausantiems žiūrovams trūksta didesnio dėmesio. Neatsitiktinai pasirinktas siaubo žanras – „Šios amžiaus kategorijos vaikus sudominti tautosaka nėra lengva, reikia rasti šiuolaikišką priėjimą prie medžiagos, pritaikyti ir aktualizuoti ją taip, jog būsimas žiūrovas įsitrauktų į spektaklį nuo pirmosios jo minutės", todėl senosios Lietuvių liaudies sakmės čia pateikiamos labai vizualiai, išradingai ir... šiuolaikiškai!

Artimiausi spektakliai:

„Aplink pasaulį 2" rugsėjo 26 d. ir 27 d. 10 val.

„Interviu su šlykštukais" spalio 4 d. 10 val.

„Kai užaugsiu būsiu" spalio 12 d. 10 val.

Spektakliai bus rodomi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41.

Užsakymo nr.: PT_75760583

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Kaip tėvams atpažinti, kad jų vaikas patiria patyčias, ir kaip suteikti pirmąją pagalbą

Vis dar tenka nugirsti komentarų: „Ir kiek gi galima kalbėti apie tas patyčias". Atsakymas labai paprastas, kol problema paplitusi – tol reikia apie ją kalbėti, analizuoti ir edukuoti.

Ar pirmokui tikrai reikalingas telefonas: pedagogo komentaras

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, ne vienai šeimai iškyla dilema: pirkti jam telefoną ar nepirkti? Ar tikrai jis būtinas, jei iki mokyklos automobiliu atveža tėtis, o po mokyklos saugiai pasiima mama?

Priklausomas nuo ekranų vaikas: psichologas įspėja tėvus

Išgirdus frazę „priklausomas", daugeliui mūsų prieš akis iškyla suaugusi, vienokių ar kitokių žalingų įpročių turinti persona.

Prasidėjo registracija į Vilniaus mokyklas: ar yra naujovių?

Kovo 1-ąją prasideda elektroninė registracija į sostinės mokyklas naujiems mokslo metams.

Vaikystėje pasireiškiantis nerimo sutrikimas: kaip jį atpažinti ir padėti vaikui

Pirmą klasę lankanti mergaitė mokykloje beveik nekalba – nei su vaikais, nei su mokytoja. Kaip pagelbėti vaikui, pataria psichologė Živilė Kraujalė.

Pedagogės komentaras: kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas

Visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogės Agneškos Vinslavos patarimai tėvams, kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas.

Neringa Čereškevičienė: kaip išauginti patriotą

„Kai klausau, ką mokykloje kalba vaikai, man atrodo, kad jie peraugo savo tėvus. O gal jie tik pas mus tokie?" - stebisi pradinės mokyklos „Upė" ir vaikų darželio „Tele Bim Bam" įkūrėja, vis rečiau scenoje pasirodanti Neringa Čereškevičienė.

„Gatvės gyvos“ kviečia vaikus į nemokamas ekskursijas po Vilnių

Jau kuris laikas tarp Vilniaus tėvelių sklando gandas, kad yra tokia grupelė entuziastų, pasivadinusių „Gatvės gyvos", kurie organizuoja nemokamas ekskursijas po Vilniaus miegamuosius, pramoninius rajonus, o vaikams – irgi nemokamas edukacines ekskursijas po Vilniaus senamiestį. Taigi smalsumas nuvedė šias ekskursijas vaikams išbandyti. Juolab kad šiemet – Lietuvos šimtmečio metai.

Pradinukų tėvai - ant ledo: mokyklos uždaromos, kur dėti sveikus vaikus neaišku

Dėl gripo ir peršalimo ligų protrūkio vis daugiau mokyklų skelbia karantiną. Ne tik sergantys, bet ir sveiki vaikai liks namie, nors ne tik tėvams, bet ir institucijoms nelabai aišku, ką daryti su nesergančiais pradinukais, kurių nerekomenduojama namuose palikti vienų.

Kaip pasakyti vaikui, kad jis turės brolį ar sesę

Kai šeimoje auga vienturtis, tėvams kyla klausimas, kaip jam pranešti apie tai, kad laukiamas šeimos pagausėjimas. Ar ilgą laiką vienas gyvenęs vaikas nesupyks dėl tokios žinios?

5 aktualūs klausimai apie silantus

Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama juos padengti silantais - medžiagomis, kurios juos saugos nuo sugedimo.

Į svečius ateina vaiko draugai: ką svarbu žinoti tėvams (1)

Jeigu turite patarimų mamai arba pastebėjimų iš savo šeimos patirties, pasidalinkite jais komentaruose.

Psichologė: ne tik vaikui iki 6 metų amžiaus, bet ir pradinukams nesaugu namuose likti vieniems

Vaikų iki 6 metų be objektyvios būtinybės nebus galima palikti vienų. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymas įsigalios liepą, tačiau specialistams jau dabar kyla abejonių, ar jis pasitarnaus mažiesiems, kuriais nesirūpina tėvai.

Pedagogas: tai, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, lemia jo tolesnę motyvaciją mokytis bei akademinius laimėjimus

Nauji draugai, nauja vieta, naujas mokytojas. Su tokiais iššūkiais susiduria kiekvienas vaikas, atėjęs į pirmą klasę. Kaip jam galima padėti, pasakoja visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogas Justas Dalinkevičius.

Ko galime pasimokyti iš islandų ugdydami vaikus

Kai kalba pakrypsta apie vaikų ugdymą, dažnai pasitelkiamas Šiaurės Europos šalių pavyzdys.