Reklama

„Labaiteatras“ kviečia vaikus į netradicines pamokas

Šeimai kuriantis „Labaiteatras" naująjį sezoną pradeda pačių inicijuotu tęstiniu projektu „Į pamoką su „Labaiteatru".
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Projektas skirtas Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų ikimokyklinio irmokyklinio (iki 12 metų) amžiaus moksleiviams ir jų mokytojams, siekiant plėsti netradicinio ugdymo galimybes, ugdyti kūrybiškus, mąstančius ir smalsius vaikus.

Įdomesnė pamoka teatre

Kūrėjai ikimokyklinukus, pradinukus ir jų mokytojus kviečia apsilankyti edukaciniuose spektakliuose-žaidimuose „Aplink pasaulį", "Aplink pasaulį 2", „Interviu su šlykštukais",teatralizuotame koncerte „Kai užaugsiu būsiu...", o drąsiausius 9-12 metų žiūrovus – pirmojoje šio sezono premjeroje – siaubo spektaklyje „Siaubo pasakos".

Spektakliai bus rodomi darbo dienomis, moksleiviams tinkamu laiku, Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje Vilniuje bei kultūros centrų ir bibliotekų salėse kituose Lietuvos miestuose.

„Visi šie spektakliai gali tapti įdomesne pasaulio ar gamtos pažinimo, lietuvių literatūros,tautosakos ar geografijos pamoka. Spektaklių interaktyvumas suteikia galimybę vaikams patiems dalyvauti spektaklio veiksme, todėl edukacinę medžiagą jie pasisavina daug efektyviau, – sako spektaklių režisierė Agnė Sunklodaitė.

Jeigu žiūrovai pageidaus, po spektaklio bus organizuojami susitikimai su spektaklio kūrėjais,kurių metu jaunieji žiūrovai galės užduoti visus jiems rūpimus klausimus.

Šį projektą „Labaiteatro"kūrėjai vykdo jau trečius metus ir labai džiaugiasi, kad sulaukia gausybės gerų atsiliepimų.„Džiugu, kad mokytojai su savo auklėtiniais sugrįžta pas mus, kartais po keletą kartų lanko tuos pačius spektaklius. Tai tik įrodo, kad dirbame teisinga linkme", - sako „Labaiteatro" vadovas Deividas Gnedinas.

Spektaklio – žaidimo žanras suteikia galimybę spektaklyje „Aplink pasaulį" ir teatralizuotame koncerte „Aplink pasaulį 2" keliauti po skirtingas šalis, tapti netgi tų šalių gyventojais, spektaklyje „Interviu su šlykštukais" paimti interviu iš Sliekų, Vorės, Rupūžės, Gyvatėsir sužinoti daug įdomių dalykų apie šiuos gyvūnus arba „pasimatuoti" įvairias profesijas teatralizuotame koncerte „Kai užaugsiu būsiu...".

Žaidimas – puikus pagalbininkas, ugdant jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikus. „Susitikime ir pažaiskime kartu !",- kviečia „Labaiteatro"kūrėjai.

Sezono naujiena – siaubo spektaklis

Šį sezoną projektą „Į pamoką su „Labaiteatru" papildo naujausias teatro spektaklis „Siaubo pasakos", pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas". Kas naktimis vaidenasi prie kapinių, kokios pasiklydę švieselės vienišus keleivius lydi, kaip atrodo vilkolakiai, žiburiniai ir kodėl Perkūnas velnių nemėgsta – daug siaubingai baisių, betįdomių dalykų šiame spektaklyje galima bus sužinoti 9-12 metų amžiaus žiūrovams.

Spektaklio kūrėjams ši knyga – viena iš mėgstamiausių skaitytų vaikystėje „Mes, spektaklio kūrėjai, užaugome skaitydami šias sakmes, puikiai prisimename save drebančius iš baimės, bet trokštančius skaityti toliau" - prisimena spektaklio režisierė Agnė Sunklodaitė. Ji teigia, jog būtent šiai - 9-12 metų amžiaus grupei priklausantiems žiūrovams trūksta didesnio dėmesio. Neatsitiktinai pasirinktas siaubo žanras – „Šios amžiaus kategorijos vaikus sudominti tautosaka nėra lengva, reikia rasti šiuolaikišką priėjimą prie medžiagos, pritaikyti ir aktualizuoti ją taip, jog būsimas žiūrovas įsitrauktų į spektaklį nuo pirmosios jo minutės", todėl senosios Lietuvių liaudies sakmės čia pateikiamos labai vizualiai, išradingai ir... šiuolaikiškai!

Artimiausi spektakliai:

„Aplink pasaulį 2" rugsėjo 26 d. ir 27 d. 10 val.

„Interviu su šlykštukais" spalio 4 d. 10 val.

„Kai užaugsiu būsiu" spalio 12 d. 10 val.

Spektakliai bus rodomi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41.

Užsakymo nr.: PT_75760583

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Knygą vaikams apie Žygimantą Augustą parašę autoriai: didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu jis tapo būdamas vos 9 metų

Žygimantas Augustas – vienas garsiausių Lietuvos valdovų, apie kurio galią ir valdymo laikotarpį kuriamos legendos, tačiau apie jo vaikystę ir ankstyvą pakėlimą į didžiuosius kunigaikščius beveik nekalbama.

Kaip lavinti vaiko dėmesį ir susikaupimą

Vieni vaikai gali daugybę laiko praleisti piešdami, kitiems vos ant lapo nubrėžus porą linijų norisi viską mesti ir imtis kitos veiklos.

Vaikas pirmokas, o į mokyklą eiti jau nebenori: psichologės komentaras (1)

Panašią situaciją yra patyrusios daugelis šeimų. Vieną dieną vaikas pareiškia, kad nenori eiti į mokyklą.

Vasaros galvosūkis tėvams – vaikų atostogos

Galvosūkis, neretai virstantis galvosopiu... Vaikų vasaros atostogos trunka kur kas ilgiau, nei dirbančių tėvų, tad klausimas, kaip užimti vaikus vasaros atostogų metu, vis dar labai aktualus.

Tėvai nepritaria, kad į mokyklą visi vaikai pradėtų eiti 6 metų (1)

Pasisakantieji už tai, kad vaikai Lietuvoje ir toliau mokyklą privalomai pradėtų lankyti nuo septynerių metų, taria „ne" privalomam mokyklos pradžios ankstinimui ir renka parašus po peticija, kurią inicijavo Vaiko psichologijos centras.

Vaikų vasaros stovyklos įkandamos toli gražu ne visoms šeimoms

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.

Specialistai sunerimę: vis daugiau mokinių nemoka tinkamai laikyti rašymo priemonės (2)

Išmaniųjų technologijų naudojimas lėtina vaikų smulkiosios motorikos vystymąsi, įspėja Didžiosios Britanijos medikai.

Vaikas skundžiasi, kad pedagogė ant jo rėkia: kaip elgtis tėvams (1)

Pirmokę dukterį auginanti mama klausia specialisto patarimo: ką daryti, jei mokytoja pasitaikė itin valdingo būdo ir mergaitė ne kartą skundėsi, kad ją mokytoja aprėkė.

Priešmokyklinis ugdymas – penkerių metų vaikams (2)

Siekiant, kad daugiau 4-6 metų vaikų lankytų švietimo įstaigas, daugiau penkiamečių dalyvautų priešmokyklinio, o šešiamečių - pradinio ugdymo programoje, įteisintas mokymosi ankstinimas.

Kad ekranai nepagrobtų iš mūsų vaikų, turime kai ką atminti

Televizorius, kompiuteris ir telefonas – tai geriausias daugelio vaikų laisvalaikio leidimo būdas. Vis dėlto kalbant apie šiuolaikines komunikacijos priemones, vaikams būtina nustatyti tam tikras taisykles.

Įvardijo didžiausias problemas, su kuriomis susiduria vaikus auginantys tėvai

Pertvarkant sveikatos priežiūros įstaigų tinklą ir naikinant pediatrijos skyrius sveikatos paslaugos tolsta nuo regionuose gyvenančių vaikų. Taip trečiadienį spaudos konferencijoje Seime pristatydama vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus 2017 metų veiklos ataskaitą sakė vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Kaip auklėti vaiką, kad jis nebijotų klysti ir mokytis iš savo klaidų

Klaidos... Kartais jos slegia, kartais – įkvepia.

Kaip kiekvienas galime padėti smurtą ar patyčias patyrusiam vaikui

Lietuvoje kas penktas vaikas yra patyręs fizinį smurtą ar tapęs seksualinės prievartos auka, kas trečias - išgyvenęs tėvų skyrybas, daugiau nei pusė mokinių patiria patyčias. Tokios traumuojančios patirtys niekur nedingsta - randai lieka visam gyvenimui.

Vaikas nori vienos knygos, o mama siūlo kitą: kaip surasti aukso vidurį

Vaikų literatūra po truputį augina savo sparnus ir bando pakilti iš suaugusiųjų literatūros šešėlio. Šių metų Vilniaus knygų mugė parodė, kad daugėja vaikų literatūros autorių, jų knygų pristatymų, renginių.

Vaikų reitingavimas trukdo mokytis geriau

Tėvų ir pedagogų nuomonės, kaip vertinti moksleivių mokymosi rezultatus, išsiskiria ir sukelia nemažai aistrų.