Apie ką dažniausiai meluojame vieni kitiems, kai susilaukiame vaikų?

 (1)
Būti tėvais nelengva, o būti "tobulais" tėvais tiesiog neįmanoma. Vis dėlto, kaip sunku pripažinti, kad esame taip toli nuo tobulybės. Ką gi daro tie "žemiškai nuodėmingi" tėvai? Atspėjote! Verčiau meluoja, nei pripažįsta, jog ne visada elgiasi "kaip iš knygos". Sužinokime, kokie yra populiariausi tėvų melai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

DĖMESIO! Šis įrašas skirtas ne smerkti netobulus tėvus, šaipytis iš siekiančių tobulybės ar pateisinti tinginystę. Ne, jis skirtas pasijuokti iš savęs pačių ir paskatinti būti atviresniais, nes apsimetinėti ir meluoti, anot tyrimo dalyvių, juos skatina tik kitų tėvų elgesys ir spaudimas.

Kam dažniausiai meluojame?

Tyrimas atskleidė, kad tėvai (53%) meluoja ne tik kitiems tėvams. Vienas iš trijų meluoja ir savo vaikų auklėms, namų tvarkytojoms, gydytojoms.

"Taip, jis visada susitvarko savo žaislus ir yra labai paklusnus", "Taip, aš sąžiningai 3 kartus per dieną sugirdau skirtus vaistus, ryte ir vakare lašinu vaistus bei atlieku kitas "namines procedūras".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kada iš tiesų reikia kreiptis į logopedą?
Neįtikėtina: kaip svogūnų ir medaus testai anksčiau pranešdavo apie nėštumą

Ar meluojame savo vaikams?

TAIP! Ir kalba eina ne apie tokį "šventą" melą, kaip Kalėdų Senelis, Velykų Bobutė ar Dantukų Fėja. Ne! Net 70% tėvų meluoja savo vaikams, kad padarytų savo gyvenimą tiesiog lengvesniu.

Ar manote, kad tėvai tokia savo paslaptimi dalinasi vieni su kitais? Ne, jokiu būdu. "Mes savo vaikams nemeluojame, ir taškas".

Kiek laiko jūsų vaikas praleidžia prie TV?

Net 9 iš 10 mamų (ir tikriausiai 10 iš 10 tėčių) naudoja TV, kad išlaikytų savo vaikus tylius ir (didelė paslaptis) ilgesniam nei 10 min laikotarpiui... Ir (dar didesnė paslaptis) tam, kad galėtų ramiai pavalgyti, pakalbėti su draugais ar patys pažiūrėti kitą filmą. Taigi, kai sutiksite kažką sakantį, jog taip nedaro, pagirkite jį, nes jis yra absoliuti mažuma, arba toks pat melagis, kaip ir Jūs.

"Mūsų vaikas yra paklusnus, neturime bėdų dėl TV, kompiuterio ar pan. Be to, mums labai rūpi jo sveikos akytės ir mąstančios smegenytės, todėl TV ilgiau nei 10 min per dieną jis niekada nežiūri!". "Oi! Tai jūs dar daug leidžiate, nes mūsų vaikas TV žiūri tik 10 min per savaitę!"

Kaip dažnai knygą pakeičiate į TV?

Pakeisti vakaro pasaką į TV laidą? Taip gėdingai kartais pasielgia 1/3 tėvų. Bet jie greičiausiai to jums niekada neprisipažins.

"Oi, tik ne mes... Mums vakaro pasaka yra ŠVENTA! Nepraleidžiame jos, net jei turime draugų, arba lankomės pas draugus iki vėlumos, važiuojame automobiliu iš kelionės, stovyklaujame miške, grįžtame iš darbo blogos nuotaikos ir vos apverčiame iš nuovargio liežuvį".

Ką valgome pietums?

Šokoladas ir kiti vaikų dievinami skanėstai pietums? TAIP! Net penktadaliui šeimų taip kartais pasitaiko.

"O Šventoji Sveiko Maisto Motina! Jūsų vaikai greitai atsidurs ligoninėje nuo visiško dantų išbyrėjimo ir smegenų sušokoladėjimo! Mes visada pietums vaikams patiekiame pačių sodintus ir augintus vaisius ir daržoves, šiltos sriubytės, žuvies arba mėsytės, virtos garuose, suprantama, gaminu tik pati. O tai reiškia, kad savo vaikus mes mylime labiau, ir mūsų vaikai yra už jūsų daug kartų sveikesni! Beje, jų mėgiamiausia daržovė keptas arba virtas svogūnas."

Ar visada žavimės savo vaikais?

Net du penktadaliai tėvų kažkuriuo momentu yra pajutę antipatiją savo vaikui. Kodėl? Juk šis maisto likučiais apsiterliojęs visa gerkle rėkiantis "kaip jus myli" mažylis tikras angelėlis! O kaip jie moka atsargiai elgtis su Jūsų brangiausiais, mylimiausiais, švariausiais daiktais ir drabužiais... O jau tas kasdienis dėkingumas ir geros manieros...

Taip, kartais mums tai kelia tik šypseną, bet pasitaiko, kad mūsų nuotaika būna ne tokia gera ir  mūsų mažoji meilė labai rizikuoja... Na, bet juk to mes viešai nesakome, tiesa?

Kuris vaikas geresnis?

Tiek pat tėvų prisipažino, kad mintyse lygina savo vaikus, ir net gali būti, jog kažkuris gauna daugiau pliusų už savąjį...

Be to lygina ne tik savo, bet savo vaikus su kitų tėvų vaikais. Taip, tai nuodėmė! Už ją galite būti baisiai nubausti kitų tėvų, todėl geriau neprasitarkite ir pamirškite šį savo "nukrypimą".

Ar noriai einame į darbą?

3/4 tėvų prisipažino su dideliu noru ir palengvėjimu pirmadieniais keliaujantys į darbą. Matyt, savaitgalį stengėsi būti tobulais tėvais ir mažumėlę pavargo...

Ar išdrįstumėte prisipažinti, kad būna valandų/dienų/savaičių su vaikais, kurios tiesiog išsunkia?  Ar norėtumėte šias valandas iškeisti į kavutės pertraukėlę su bendradarbiais, o dienas į elektroninių laiškų atsakinėjimą ir susitikimus su klientais?

O kaip saugos diržas?

1 iš 3 tėvų kartais "pamiršta" prisegti vaiką saugos diržu automobilio kėdutėje, ypač kai kalbama apie trumpas keliones.

Tai nesaugu! Visi tai suprantame. Gėda, todėl ir neprisipažįstame. Reikia kuo skubiai pasitaisyti, kad netektų ilgiau meluoti.

Ar tėvai beviltiški?

NE! Vis dėlto tik 2% procentai tėvų sakė, jog kada nors, kur nors yra pamiršę savo vaiką. Tai gal mes visgi ne tokie jau ir beviltiški?

Nors realiame gyvenime tėvai retai kada prisipažįsta meluojantys, bet internete visai nesigėdija juokauti savo "netobulumo" tema ir randa daug tokių pat netobulų.

Jokiu būdu neskatiname elgtis aplaidžiai, tingiai ir nesaugiai, tačiau jei taip nutinka, neturėtumėte to gėdytis ir juo labiau meluoti. Tai juk toks netikęs pavyzdys...

Verčiau pasijuokite iš savęs ir savo "netobulumo" ir ... nereikalaukite iš vaikų tos nepasiekiamai tolimos "tobulybės".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?

Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.

Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis

Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?

Visus tėvus galima suskirstyti į tris tipus: kuriam priklausote jūs

Kai kalbama apie vaikų auklėjimą, sąvoka „tinkamai išauklėtas vaikas“ neturi jokių aiškiai nusakomų kriterijų. Nežiūrint į tai, visi, savo vaiko gerove besirūpinantys tėvai, visais laikais ieškojo atsakymo – kaip tinkamai auklėti ir išauklėti savo vaiką?