Ką su mažu vaiku veikti lėktuve

 (12)
Taigi, ką veikti lėktuve, kuriame apribota tavo judėjimo laisvė, ilgo skrydžio metu?
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Miegoti, žiūrėti filmą, bendrauti. Tik ne su vaiku! Vaikui lėktuve be galo nuobodu, tad mano įsitikinimu, skrydžiui su vaiku reikia iš anksto pasiruošti. Šį kartą apie tai, kas išgelbėjo mūsų dvimetį vaiką lėktuve per 6 valandų skrydį.

Pirmiausia tik atsisėdus į savo vietas aš numoviau vaikui batus, kad būtų patogu. Čia jis ant sėdynės stovi, čia jau ant žemės, todėl nesivarginau jų maustydama, o vaikas jautėsi patogiai.

Knygutės. Geriausias variantas: 1 mylimiausia iš namų bibliotekos ir 1 nauja apie tai, kas labiausiai "ant bangos" („Mašinytės“, „Trys paršeliai“ ar „Mikė Pūkuotukas“).

Dėlionės. Kompaktiškiausias variantas knygutės - dėlionės.Vienu šūviu - du zuikiai: ir knygutė su įdomia istorija, ir dėlionė.

Taip pat gali būti ir toks nedidelis variantas:

Lipdukai. Tiesiog lipdukai ir lapas, ant kurio klijuoti arba lipdukų žurnaliukai, kuriuose galima ne tik klijuoti, bet ir piešti, spalvoti, spręsti užduotėles. Tai tikras veiklos centras. Siūlau turėti ne vieną!

Piešimas, spalvinimas. Lėktuve vaikams dovanojo pieštukų rinkinį ir kelis lapus spalvinimui, todėl savo pieštukų nė neišsitraukėm.

Galima įsidėt ir tokį variantą:

Mylimas žaisliukas, kurį išsirinks ir pasiims pats vaikas. Šį kartą mamos rankiniame bagaže atsidūrė mašinytė.

Planšetė / išmanusis tel. su filmukų ir žaidimų sąrašu. Mūsų favoritų sąraše vis dar išlieka home video ir nuotraukos, toliau – filmukai apie įvairų transportą, "Du gaideliai" ir visi kiti. Adomas pirmą kartą išbandė ir virtualius žaidimus (apps'us): Talking Tom, Talking Ben, Toddler Cars, Police Kids Toy Car Game.

Fotoaparatas "į save". Čia nerealus reikalas, kai reikia, kad vaikas 10 min. pasėdėtų ramiai. Mato save telefono ekrane ir maivosi, kalbinasi, mojuojasi. Veidrodis taip tobulai neveikia.

Užkandžiai, gėrimai. Ir dėl veiklos, ir dėl alkio, jei skrydis ilgokas. Chupa-chups arba per šiaudelį traukiamos sultys kylant ir leidžiantis, kad ausys neužkristų. Šokoladas su pažadu, kad neberėksi.

Lėktuve siūlomi malonumai. Diržų sagtys, atlenkiamas staliukas, užsidaromi langai, virš galvos viliojančios lemputės (įjungti / išjungti), vaizdas pro langą, ant lėktuvo sparno mirkčiojanti lemputė. Kol vaikas ištyrinėja naują aplinką - mažiausiai pusvalandis veiklos.

Pagalvėlė. Paprastai galima gauti ir lėktuve, bet savo visada malonesnė ir patogesnė. Jei ne miegoti, tai bent padėti galvelę ir pailsėti.

Nepamirškit apgalvoti, kad skrydis bus ne vienas, o du (į priekį ir atgal), tad skrendant į vieną pusę neišnaudokit visų lipdukų ir knygučių.

Ką dar pasiimti į rankinį bagažą?

1) Sauskelnes, jei jų dar reikia,

2) Drėgnų servetėlių,

3) Vienkartinių nosinaičių,

4) Lengvus, plonus pakaitinius drabužėlius, nes su vaiku dažnai įvyksta neplanuotų netikėtumų;

5) Paprasčiausią maišelį šiukšlėms, nes jų neįtikėtinai daug atsiranda.

6) Gerą nuotaiką ir kantrybės!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.