Ką su mažu vaiku veikti lėktuve

 (12)
Taigi, ką veikti lėktuve, kuriame apribota tavo judėjimo laisvė, ilgo skrydžio metu?
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Miegoti, žiūrėti filmą, bendrauti. Tik ne su vaiku! Vaikui lėktuve be galo nuobodu, tad mano įsitikinimu, skrydžiui su vaiku reikia iš anksto pasiruošti. Šį kartą apie tai, kas išgelbėjo mūsų dvimetį vaiką lėktuve per 6 valandų skrydį.

Pirmiausia tik atsisėdus į savo vietas aš numoviau vaikui batus, kad būtų patogu. Čia jis ant sėdynės stovi, čia jau ant žemės, todėl nesivarginau jų maustydama, o vaikas jautėsi patogiai.

Knygutės. Geriausias variantas: 1 mylimiausia iš namų bibliotekos ir 1 nauja apie tai, kas labiausiai "ant bangos" („Mašinytės“, „Trys paršeliai“ ar „Mikė Pūkuotukas“).

Dėlionės. Kompaktiškiausias variantas knygutės - dėlionės.Vienu šūviu - du zuikiai: ir knygutė su įdomia istorija, ir dėlionė.

Taip pat gali būti ir toks nedidelis variantas:

Lipdukai. Tiesiog lipdukai ir lapas, ant kurio klijuoti arba lipdukų žurnaliukai, kuriuose galima ne tik klijuoti, bet ir piešti, spalvoti, spręsti užduotėles. Tai tikras veiklos centras. Siūlau turėti ne vieną!

Piešimas, spalvinimas. Lėktuve vaikams dovanojo pieštukų rinkinį ir kelis lapus spalvinimui, todėl savo pieštukų nė neišsitraukėm.

Galima įsidėt ir tokį variantą:

Mylimas žaisliukas, kurį išsirinks ir pasiims pats vaikas. Šį kartą mamos rankiniame bagaže atsidūrė mašinytė.

Planšetė / išmanusis tel. su filmukų ir žaidimų sąrašu. Mūsų favoritų sąraše vis dar išlieka home video ir nuotraukos, toliau – filmukai apie įvairų transportą, "Du gaideliai" ir visi kiti. Adomas pirmą kartą išbandė ir virtualius žaidimus (apps'us): Talking Tom, Talking Ben, Toddler Cars, Police Kids Toy Car Game.

Fotoaparatas "į save". Čia nerealus reikalas, kai reikia, kad vaikas 10 min. pasėdėtų ramiai. Mato save telefono ekrane ir maivosi, kalbinasi, mojuojasi. Veidrodis taip tobulai neveikia.

Užkandžiai, gėrimai. Ir dėl veiklos, ir dėl alkio, jei skrydis ilgokas. Chupa-chups arba per šiaudelį traukiamos sultys kylant ir leidžiantis, kad ausys neužkristų. Šokoladas su pažadu, kad neberėksi.

Lėktuve siūlomi malonumai. Diržų sagtys, atlenkiamas staliukas, užsidaromi langai, virš galvos viliojančios lemputės (įjungti / išjungti), vaizdas pro langą, ant lėktuvo sparno mirkčiojanti lemputė. Kol vaikas ištyrinėja naują aplinką - mažiausiai pusvalandis veiklos.

Pagalvėlė. Paprastai galima gauti ir lėktuve, bet savo visada malonesnė ir patogesnė. Jei ne miegoti, tai bent padėti galvelę ir pailsėti.

Nepamirškit apgalvoti, kad skrydis bus ne vienas, o du (į priekį ir atgal), tad skrendant į vieną pusę neišnaudokit visų lipdukų ir knygučių.

Ką dar pasiimti į rankinį bagažą?

1) Sauskelnes, jei jų dar reikia,

2) Drėgnų servetėlių,

3) Vienkartinių nosinaičių,

4) Lengvus, plonus pakaitinius drabužėlius, nes su vaiku dažnai įvyksta neplanuotų netikėtumų;

5) Paprasčiausią maišelį šiukšlėms, nes jų neįtikėtinai daug atsiranda.

6) Gerą nuotaiką ir kantrybės!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.