Reklama

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ypatingas dėmesys vaiko odai

Kūdikių ir mažų vaikų odelė yra labai plona, jautri, neretai ir sausa, todėl sukelia tėvams nemažai rūpesčių – kaip tinkamai ja pasirūpinti? Nors reklamose ji neretai prilyginama šilko švelnumui, realybė yra kitokia: vaikų oda neretai šerpetoja, parausta, atsiranda spuogelių ir kitų sudirgusios odos požymių.

Jeigu vaikų odą lygintume su suaugusiųjų, svarbu atminti faktą, jog vaiko oda yra maždaug penktadaliu plonesnė negu suaugusiųjų, taigi, jos apsauginė funkcija atitinkamai yra gerokai silpnesnė.

Mažylio odai neigiamos įtakos turi įvairūs aplinkos faktoriai – vanduo, oro temperatūra, vėjas, netgi kambario oras, tačiau šiltuoju metų laiku svarbiausia pasirūpinti tinkama odos apsauga nuo saulės. Nes mažylių oda nesugeba pasigaminti pakankamo kiekio pigmento melanino, kuris saugo nuo neigiamo saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių poveikio.

Neigiamas saulės poveikis

Mažiems vaikams per daug saulės spindulių kenkia, nes oda dar nebrandi ir greitai pažeidžiama. Be to, verta nepamiršti, kad dėl įvairių klimato kaitos procesų šiais laikais saulė yra daug „piktesnė", nei buvo prieš keliasdešimt metų. Ozono sluoksnis yra suplonėjęs ir saulės spinduliai skaudžiai „žnaibo" odą.

Dažnai tėvams atrodo, kad jei mažylio odelė smarkiai neparaudo, saulė jos nepažeidė. Taip manyti klaidinga, nes žalingas saulės poveikis gali paaiškėti ir po daugelio metų, juolab kad su kiekvienu nudegimu saulėje didėja ir odos vėžio rizika.

Jeigu keliaujate su mažu vaiku į saulėtą vietą, pasirūpinkite priemonėmis nuo saulės ir tepkite jomis vaiką pagal rekomendacijas.

Rekomendacijos kūdikių tėvams

Jeigu auginate pačius mažiausius vaikus – kūdikius iki vienerių metų, atminkite, kad jiems geriausia vieta visada yra pavėsis. Vežiodami kūdikį lauke, nuleiskite vežimėlio stogelį, veždami jį automobilyje, pasirūpinkite langų apsauga nuo saulės.

Jeigu išvykos saulėtą dieną išvengti nepavyks, prisiminkite, kad ji pikčiausia yra vidurdienį, maždaug nuo 11 iki 15 val., taigi, pasivaikščiojimams ar poilsiui gamtoje skirkite priešpiečio ir vakaro laiką. Per pietus saulė spinduliuoja net 120 kartų intensyviau nei ryte ar vakare, be to, ultravioletinių spindulių (UVA ir UBV) kiekis vidudienį yra gerokai didesnis.

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną
© Vida Press

Tinkamas pasiruošimas namuose

Jeigu su vaikais planuojate praleisti dieną gamtoje, pirmas dalykas, ką privalote padaryti – pasirūpinti tinkama jų apranga. Saulėtą dieną jokiu būdu nepamirškite tinkamos kepurės, kuri saugos mažylį nuo tiesioginių saulės spindulių. Kepurė turi būti iš natūralios medžiagos, su pakankamu snapeliu arba bryliais, gerai, jei kepurė turi ir vaiko spranduką dengiančią dalį.

Tinkamiausia yra natūralaus pluošto ir šviesių spalvų apranga, neaptempta ir nevaržanti judesių. Teikite pirmenybę šilko, medvilnės, lino drabužėliams su ilgomis rankovėmis.

Nepamirškite ir kokybiškų vaikiškų akinių nuo saulės. Akinių viršus turi siekti antakius, o šonai – veido kraštą. Pirkdami įsitikinkite, kad jie atitinka Europos kokybės standartus.

Na, ir dar viena be galo svarbi taisyklė – šiltomis ir saulėtomis dienomis pasirūpinkite, kad jūsų vaikui niekada nepritrūktų skysčių. Tegul vandens buteliukas visada būna su jumis.

Kaip išsirinkti priemones nuo saulės

Kad būtų sumažinta odos vėžio rizika ateityje, vaikų odai reikia specialios apsaugos. Ultravioletinių spindulių pažeidimai bei pasikartojantys saulės nudegimai vaikystėje ir paauglystėje didina odos vėžio ir piktybinės melanomos išsivystymo riziką vėliau, todėl būtina apsaugą naudoti nuo pat ankstyvo amžiaus.

Vaikams tinkamiausios tokios priemonės nuo saulės, kurios turi aukštą SPF apsaugos lygį ir yra atsparios vandeniui. Kokią priemonę pasirinksite – purškiamą ar tepamą, losjono ar kremo konsistencijos, svarbiausia yra laikytis nurodytų instrukcijų ir naudoti priemonę taip, kaip nurodo gamintojas.

Paprastai visas apsaugos priemones nuo saulės rekomenduojama pradėti naudoti dar namuose, 20 minučių prieš išeinant į lauką. Būnant saulėje svarbu jomis teptis reguliariai ne rečiau kaip kas dvi valandas, o jei vaikas maudosi arba suprakaituoja, tepti kas kartą, kai taip įvyksta.

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną
© Gamintojo archyvas

EUCERIN ® vaikams skirtos priemonės nuo saulės apsaugo jautrią vaikų odą nuo nudegimo saulėje ir sumažina UV spindulių sukeliamų ilgalaikių odos pažeidimų riziką. EUCERIN® apsaugos nuo saulės priemonės su pažangia spektro technologija užtikrina dvejopą odos apsaugą: UVA / UVB filtrai apsaugo nuo UV spindulių, o likochalkonas A neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurių formavimąsi lemia UV spinduliai ir didelės energijos regimoji šviesa.

EUCERIN® KIDS PURŠKALAS NUO SAULĖS SPF 50+

Apsaugo ir nuramina jautrią vaikų odą. Be kvapiųjų medžiagų, itin atsparus vandeniui. Ypač stipri apsauga – SPF 50+.

EUCERIN® KIDS LOSJONAS NUO SAULĖS VAIKAMS SPF 50+

Apsaugo nuo nudegimo ir sumažina ilgalaikių saulės sukeliamų odos pažeidimų pavojų. Nuramina jautrią vaikų odą. Tinka kūdikiams nuo 3 mėnesių. Be kvapiųjų medžiagų, itin atsparus vandeniui. Ypač stipri apsauga – SPF 50+. Patvirtinta klinikiniais ir dermatologiniais tyrimais: puikiai tinka jautriai vaikų odai.

EUCERIN® KIDS FLUIDAS NUO SAULĖS SPF 50+

Apsaugo odą nuo nudegimų ir sumažina ilgalaikės saulės sukeliamos žalos pavojų. Nuramina jautrią vaikų odą. Be kvapiųjų medžiagų, ypač atsparus vandeniui. Puikiai tinka jautriai vaikų odai ir netgi atopinei odai.

Daugiau informacijos apie produktus rasite: http://eucerinsun.lt/

Užsakymo nr.: PT_77952391

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytoja Kristina Jasmontienė – apie kūdikio primaitinimą: kada, ką ir kaip?

Mažylio mityba – vienas iš didžiausią rūpestį jauniems tėveliams keliančių klausimų.

Poilsis gamtoje: kaip saugotis nuo bičių, širšių ir vapsvų

Mažyliui viskas įdomu. Jis dar ir nežino, kuo gali būti pavojinga bitė, kurią iki tol matė tik paveikslėlyje.

Vasarą vaikams labiausiai tinka gerti šie gėrimai

Vakar važiuojant į darbą, pro langą akį patraukė štai toks vaizdelis: tėtis, mama ir dvi ikimokyklinio amžiaus mergaitės, rankose laikančios skirtingus butelius gazuoto gėrimo. Pavadinimo neminėsime, tačiau tai buvo vienas pigiausių spalvotų limonadų. Negi iš tiesų šios mažylės nusipelnė tik tokio gėrimo? Kodėl tėvai taip neatsakingai renkasi produktus parduotuvėje?

Užspringo vaikas: ekspertai pataria, kokių veiksmų imtis nedelsiant

Kūdikio ar vaiko užspringimas gali labai išgąsdinti tėvus. Kaip tinkamai sureaguoti ir kokių klaidų nepadaryti?

Paviešinusi nuotrauką mama įspėja kitus tėvus: nedarykite mano klaidos

Iš pirmo žvilgsnio ši nuotrauka neatrodo kažkuo ypatinga. Mama laiko dukrytę ant rankų ir abi leidžiasi čiuožyne žemyn.

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.