Kurią savaitės dieną gimsta laimingiausi vaikai

 (5)
Tikėti neliepiame, bet pasiskaityti visada smagu: kokių savybių žmogaus charakteriui dovanoja savaitės diena, kurią jis gimė.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


PIRMADIENIS

Pirmadienis yra globojamas Mėnulio. Gimusieji pirmadienį turi neribotas galimybes pasiekti gyvenime tai, o nori. Šią dieną gimusieji vaikai yra emocionalūs ir jautrūs, dažnai turi meninių polinkių. Susidūrę su sunkumais neretai sutrinka ir jau ruošiasi žengti žingsnį atgal, tačiau randa savyje jėgų ir įveikia kelyje atsiradusią kliūtį. Jiems labai svarbi šeima, geras klimatas joje, tėčio ir mamos palaikymas. Jie auga tikri svajotojai ir fantazuotojai.

ANTRADIENIS

Antradienį ir šią dieną gimusiuosius globoja Marsas. Tai reiškia, kad tokie vaikai auga turėdami tvirtą savo nuomonę, kurią jiems sunku išmušti. Yra atkaklūs, užsispyrę, tvirtos valios. Gyvenime jiems sekasi. Šiems vaikams labai svarbu turėti aiškias ribas šeimoje. Tai – saugumo garantas vaikui. Tėvai šiuos vaikus ne tik turi pristabdyti tam tikrose situacijose, bet ir turi nepamiršti padrąsinti tada, kai jiems nepasisekė ir, atrodo, pasaulis slysta iš po kojų.

TREČIADIENIS

Trečiadienis – Merkurijaus diena. Tai intelektualūs, žingeidūs ir charizmatiški žmonės. Anksti išmoksta skaičiuoti, domisi matematika, verslu. Labai patinka eksperimentai, jie namuose nuolat ką nors sugalvoja naujo: naujų žaidimų, naujų žaislų. Darželyje ir mokykloje jiems sekasi gerai mokytis, todėl juos myli ir pedagogai, ir vaikai. Didžiausias jų turtas – šeima, jie labai vertina tarpusavio ryšius ir artimųjų meilę.

KETVIRTADIENIS

Ketvirtadienis – Jupiterio diena. Vaikai, kurie gimsta būti lyderiais. Jiems patinka planuoti, organizuoti ir, aišku, vadovauti. Domisi labai įvairiais dalykais, mėgsta įvairiausius žaislus ir knygas. Tokius vaikus galima pavadinti „mažaisiais profesoriais", su kuriais ginčytis gali būti labai sunku – nusileisti jie neketina. Mėgsta išvykas su tėvais, aktyvų poilsį parkuose, žaidimų aikštelėse.

PENKTADIENIS

Penktadienis – Veneros diena. Vaikai, gimusieji šią dieną, yra kupini meilės. Jie meilūs ir švelnūs, mėgsta apsikabinimus, mylavimus ir švelnumą. Aplinkiniai apie tokius vaikus sako: „Nors prie žaizdos dėk". Jie mėgsta ilgus pašnekesius su mama, pasakėles prieš miegą ir šeimynišką, ramią namų aplinką. Labai mėgsta naminius gyvūnus ir prašo jų tėvelių nuo mažų dienų.

ŠEŠTADIENIS

Šeštadienis – Saturno diena. Tai stiprios asmenybės, valingi vaikai, apdovanoti daugeliu gabumų. Jie siekia būti geriausi, nusimena, kai nelaimi. Yra darbštūs ir atkaklūs. Mėgsta fizines veiklas, todėl mielai lanko šokių, sporto būrelius. Šią dieną gimusiems vaikams tėvai turi suteikti daug laisvės, bet nepamiršti ir atsakomybės.

SEKMADIENIS

Sekmadienis – Saulės diena. Manoma, kad šią dieną gimsta patys laimingiausi žmonės. Jie apdovanoti neeiline energija, yra geros nuotaikos, drąsūs. Jiems sekasi praktiškai viskas, ko jie imasi. Domisi labai daug kuo, todėl tėvai jiems turi padėti pastebėti talentus, kuriuos būtų galima vystyti. Kadangi šiais vaikais nuolat žavimasi, kai kas nors nepavyksta, jie skaudžiai išgyvena. Tėvų užduotis – parodyti vaikui, kad klaidos – tai mūsų šansas išmokti ir tobulėti.

Parengta pagal užsienio sp.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Močiutės laiškas apie mažo vaiko begalinę meilę (1)

Gavome močiutės Renutės laišką, kuriame ji aprašo vieną rytą su mylima anūkėle.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o rasti jį galima kiekvienuose namuose

VL VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė pasakoja apie tai, jog veidrodis kartais gali tapti puikiausiu lavinamuoju "žaislu" vaikui.

Mažylis taria pirmuosius žodžius: kaip padėti jam lavinti kalbą?

Ištartas pirmasis mažylio žodis – vienas nuostabiausių momentų tėvų gyvenime. Tačiau mokantis kalbėti, taip pat kaip ir žengiant pirmuosius žingsnius, mažyliui labai svarbi tolimesnė tėvų ir jį supančių suaugusiųjų parama. Kaip padėti vaikui lavinti ir skatinti kalbos raidą?

20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."

Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.

Trys vaikiškos knygelės miego ritualams

Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.

Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų

Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.

Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą (1)

Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui

Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.