Paskelbti 2017 metų populiariausi naujagimių vardai: kas labiausiai nustebino

VĮ Registrų centras paskelbė populiariausių 2017 metų antrojo pusmečio vaikų vardų sąrašus.
© Pixabay nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Populiariausių naujagimiams suteikiamų vardų dešimtukai skelbiami du kartus per metus – pasibaigus pirmajam pusmečiui ir antrajam.

Primename 2017 metų pirmojo pusmečio populiariausių mergaičių vardų TOP 10 (šalia esantis skaičius rodo, kiek užregistruota vardų):

1. Emilija 173

2. Kamilė 137

3. Ema 130

4. Amelija 129

5. Lėja 129

6. Ieva 125

7. Gabija 121

8. Sofija 121

9. Viltė 116

10. Austėja 107

2017 metų antrojo pusmečio populiariausių mergaičių vardų TOP 10:

1. Emilija 156

2. Austėja 137

3. Liepa 137

4. Kamilė 134

5. Sofija 125

6. Lėja 123

7. Gabija 120

8. Luknė 120

9. Amelija 114

10. Viltė 111

Kas naujo?

Antrąjį pusmetį populiariausių mergaičių vardų dešimtuke matome du naujus vardus - Liepą ir Luknę. Liepa yra trečioje vietoje, o Luknė - aštuntoje. Iš pirmojo pusmečio vardų dešimtuko iškrito Ema ir Ieva.

Abu kartus lyderis išliko tas pats - vardas Emilija. Didžiausią šuolį aukštyn padarė vardas Austėja: pirmąjį pusmetį jis buvo dešimtoje vietoje, o antrąjį pusmetį šovė į antrą vietą. Kai kurie vardai suteikti vienodą kartų skaičių, todėl lentelėje jie išrikiuoti abėcėlės tvarka (Gabija ir Luknė; Austėja ir Liepa; Amelija ir Lėja; Gabija ir Sofija).

Įdomu tai, kad net 4 vardai iš 10 yra lietuviškos kilmės. Tai – Austėja, Liepa, Luknė, Viltė.

2017 metų pirmojo pusmečio populiariausių berniukų vardų TOP 10:

1. Matas 204

2. Dominykas 176

3. Lukas 163

4. Nojus 158

5. Kajus 157

6. Joris 149

7. Jonas 147

8. Jokūbas 145

9. Domas 144

10. Emilis 129

2017 metų antrojo pusmečio populiariausių berniukų vardų TOP 10:

1. Matas 213

2. Lukas 185

3. Jokūbas 168

4. Dominykas 159

5. Domas 147

6. Kajus 147

7. Benas 143

8. Adomas 133

9. Augustas 128

10. Emilis 128

Kas naujo?

Absoliučiai populiariausias 2017 metų berniuko vardas yra Matas. Abu pusmečius jis rikiuojasi dešimtuko viršūnėje. Antrąjį pusmetį jo suteikta dar daugiau, negu pirmąjį (atitinkamai 204 ir 213). Antrąjį pusmetį dešimtuke yra trys nauji vardai - Benas, Adomas ir Augustas. Iš pirmojo pusmečio pupuliariausių berniukų vardų dešimtuko iškrito Nojus, Joris ir Jonas.

Skirtingai negu mergaičių vardų dešimtukuose, čia vos vienas berniukiškas vardas yra lietuvių kilmės, tai - Joris.

Didžiausią šuolį antrojo pusmečio vardų dešimtuke padarė vardas Domas, kuris iš devintos vietos pakilo į penktąją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.

Paskelbti 2017 metų populiariausi naujagimių vardai: kas labiausiai nustebino

VĮ Registrų centras paskelbė populiariausių 2017 metų antrojo pusmečio vaikų vardų sąrašus.

Močiučių patarimas jaunoms mamoms, kurį verta užmiršti amžiams

Tikriausiai, esate girdėję patarimą nekreipti dėmesio į zirziantį ar verkiantį vaiką? Esą, lai jis papyksta, ir nusiramins pats... Kanados mokslininkų atliktas tyrimas leidžia daryti išvadą, kad kūdikiai, kuriuos mamos ignoruoja, patiria dėl to stresą, ir tai turi neigiamos įtakos ne tik jų vystymuisi, bet ir imuninei sistemai.

Patarimai, kaip išmokyti vaiką žaisti vieną

Meną žaisti vieni įvaldo jau kūdikiai. Tačiau jie gali šį gebėjimą prarasti, jei tėvai bus pernelyg „geri" savo atžaloms. Ir manys, kad turi užsiimti su savo vaiku, kai tik jis praplėšia akis.

Patarimai, kaip tėvai gali paskatinti vaiko kalbos raidą

Naujagimis „kalba“ nuo gimimo. Tačiau praeina nemažai laiko, kol jo pirmąją kalbą – verksmą – pradeda suprasti tėvai. Kaip galima padėti vaiko kalbos raidai ir kuo greičiau išgirsti sąmoningai sakomą MAMA ir TĖTĖ?

Kas labiausiai trukdo sulieknėti pagimdžiusioms mamoms?

Kone kiekviena pagimdžiusi mama susiduria su situacija, kad po gimdymo lieka nereikalingų kilogramų. Nors kiekvienos moters organizmas yra individualus, visgi egzistuoja patarimų, kurie be išimties tinka visoms. Taip pat ir klaidos neretai būna universalios - sužinokime, kokios jos.

Kaip prižiūrėti pirmuosius dantukus?

Kai kūdikiui seilės ima tekėti upeliais, atrodo, tuoj išsikals dantukai. Bet jų vis nėra. O kai jau pasirodo, ir vėl galvosūkis: kaip prižiūrėti, kad būtų sveiki? Konsultuoja gydytoja odontologė Vilda Burbulytė.

Kineziterapeutė: tai ne tik naudinga sveikatai, bet ir stiprina tarpusavio ryšį

„Vienas, du trys, neriam", – dar nevaikščiojančiam kūdikiui sako besišypsanti mama ir panardina jį po vandeniu. Iškilęs virš vandens mažylis net krykščia iš malonumo, o mama meiliai priglaudžia ir pamyluoja mažylį. Tokių ilgam įsimenančių akimirkų galima užfiksuoti vaikams skirtuose baseinuose, į kuriuos ateiti kviečiami ir tėveliai su pačiais mažiausiais kūdikėliais. Apie tokių maudynių naudą kalbamės su kineziterapeute Vaida Semaškiene.

Vaikų auklėjimas pagal Zodiako ženklą (1)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo charakterį: avinai labiau užsispyrę, mergelės pedantiškos, o žuvys svajoklės. Tad ir skirtingu metu gimusių vaikų auklėjimas turėtų kiek skirtis. Vieniems reikia daugiau palaikymo, o kitiems - šilto žodžio ar fizinio artumo.

Jūs nustebsite, ką sugeba patys mažiausi kūdikiai

Jau kelių mėnesių amžiaus kūdikiai rikiuoja tai, ką mato, pagal priežastį ir pasekmę. Iš kur tai žinome? Iš jų pačių!

5 aukso vertės palinkėjimai vaikų turintiems tėvams

Manote, kad jūsų vaikas nusipelnė tobulų tėvų? Ne. Tėvų troškimas būti tobuliems susijęs su noru mylėti savo vaiką besąlygiškai, nes savęs juk besąlygiškai mylėti negalime. Tobulumas nėra būtinas tėvams. Mes neturime būti tobuli, mes turime mylėti savo vaikus.

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“