Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas (FOTO)

 (14)
Carolyn Savage šiandien yra šešių vaikų mama. Vyresnieji sūnūs jau baigę mokyklas ir kuria savo gyvenimus, o mažasis Nicholas dar tik pradeda savo kelionę šiame pasaulyje.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nevaisingumo nuosprendis

Dvidešimt metų Carolyn gyveno su vyru Seanu manydama, kad negali susilaukti vaikų. Po daugybės bandymų ir atliktų tyrimų jai liko vienintelė išeitis – pagalbinis apvaisinimas. Medikai konkrečiai nebuvo įvardinę priežasties, kodėl pora negali susilaukti vaikų. Tačiau kartais nevaisingumo priežastys taip ir lieka nežinomos – būtent toks buvo Carolyn atvejis.

Moteris nusprendė išbandyti pagalbinio apvaisinimo galimybes ir taip susilaukė trijų vaikų – dviejų berniukų ir mergaitės. Pirmieji gimė sūnūs Drew ir Ryan, dar vėliau – duktė Mary Kate. 

Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
© Vida Press

Kadangi šeima visada svajojo apie didelę šeimą, nepanaudoti embrionai buvo užšaldyti medicinos klinikoje.

Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
© Vida Press

Nėščia, bet vaikas – ne jos

Paauginusi pirmuosius vaikus, artėjant keturiasdešimtmečiui, moteris ryžosi ir ketvirtajam nėštumui - 2009 metais jai buvo atlikta dar viena pagalbinio apvaisinimo IVF procedūra, po kurios ji pasijuto besilaukianti. Tačiau visai netrukus paaiškėjo pritrenkianti žinia – Carolyn nešioja ne savo kūdikį.

Apmaudi klaida buvo atlikta medicinos klinikoje, kur Carolyn su vyru lankėsi atlikti reikiamų apvaisinimo procedūrų. Įvyko nesusipratimas – per klaidą Carolyn buvo įsodintas kitos poros embrionas. Taigi, ji nėščia, tačiau laukiasi ne savo kūdikio.

Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
© Vida Press

Išaiškėjus lemtingai klaidai, Carolyn buvo pasiūlyta atlikti abortą, tačiau moteris su tuo nesutiko.

Su vyru jie priėmė sprendimą išsaugoti ne savo vaikelio gyvybę, išnešioti jį 9 mėnesius ir atiduoti biologiniams tėvams. Galima tik įsivaizduoti, kiek jėgų kainavo moteriai priimti tokį sprendimą.

Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
© Vida Press

Prieš šešerius metus, kuomet ši istorija iškilo į viešumą, Carolyn su vyru Seanu buvo dažni svečiai TV laidose ir kitose žiniasklaidos priemonėse. Interviu moteris neabejojo savo pasirinkimu – ji sakė priimanti šį nėštumą kaip dovaną, kurią ji atiduos tam, kam ji priklauso. 2009 metų rugsėjį pagimdžiusi sūnų Logan, Carolyn jį atidavė biologiniams tėvams - Shannon ir Paul Morell.

Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
© Vida Press

Beje, lemtinga klaida įvyko todėl, kad mergautinė Shannon Morell pavardė buvo labai panaši į Savage, todėl klinikoje netyčia buvo supainioti mėgintuvėliai su saugomais užšaldytais embrionais.

Dvynukės

Po šio nėštumo Carolyn ir Seanas nusprendė nepasiduoti ir išbandė paskutinį savo šansą tapti tėvais. Vėl pastoti dėl savo amžiaus ir buvusių nėštumų Carolyn nebandė – vaikučius šeimai išnešiojo surogatinė motina. Taip 2011 rugpjūčio mėnesį gimė žaviosios dvynės Reagan ir Isabella.

Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
© Vida Press

Būdami penkių vaikų tėvai, jie nusprendė, kad šeimos planavimas jau baigtas. Belieka džiaugtis vaikais ir užauginti juos dorais žmonėmis.

Pastoti negalinčiai moteriai per klaidą įsodintas svetimas embrionas <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Shannon ir Paul Morell, kuriems Carolyn atidavė išnešiotą jų biologinį naujagimį.
© Vida Press

Sulaukus 45 metų - staigmena

Carolyn istorija čia dar nesibaigė, nors jie patys manė, kad beliko paskutinis darbas - užauginti vaikus. 2014 metų pradžioje, būdama 45 metų, moteris sužinojo neįtikėtiną žinią – ji laukiasi! Pastojo natūraliai ir neplanuotai, be jokių vaistų ar medikų pagalbos. Pastojo po 20 metų nevaisingumo, kuomet nė sapnuoti negalėjo, kad vieną dieną stovės su teigiamu testu rankoje.

Nicholas Winton Savage; 7# 1ounce. Perfectly healthy. #love #blessed

A photo posted by Carolyn Savage (@carolynsavage) on


2014 metų lapkričio 12 dieną gimė berniukas, kurį tėvai pavadino Nicholu Wintonu. Šeštasis Savage šeimos vaikas ir pirmasis, kurio jie susilaukė natūraliu būdu.

Two ballerina mamas loving on their baby brother! #bigsisterlove #babybrotherheaven

A photo posted by Carolyn Savage (@carolynsavage) on


An update on Nicholas on the blog today! #miraclebaby #summer

A photo posted by Carolyn Savage (@carolynsavage) on


Ohajuje (JAV) gyvenanti Carolyn savo mintimis šiandien dalijasi rašomame tinklaraštyje Inconceivablebook.com, o kasdienybės akimirkas publikuoja socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.

Carolyn parašė savo asmenine patirtimi paremtą knygą „Inconceivable“, kurioje aprašė visą savo nevaisingumo istoriją: nusivylimą sužinojus, kad nelemta pastoti, daugkartinius bandymus tapti mama, vizitus pas medikus, apvaisinimo procedūras ir tą akimirką, kai sužinojo, jog po širdimi nešioja ne savo vaiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Trijų dukryčių mama Asta: labai norėjosi jas aprengti savo mezginiais

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Asta.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.