Tiesa ar mitas: kartą pagimdžiusios, niekada nebebūsite tokios pačios?

Kartą jau pagimdžiusios, niekada nebebūsite tokios pačios, kokios buvote iki pirmojo nėštumo? Tai tiesa, sako gydytojai. Antrąjį kartą trumpiau trunka gimdymo fazės, trečiąjį kartą tas procesas – dar lengvesnis, o tarkime, penktąjį, žiūrėk, ar spėsi nuvažiuoti iki ligoninės. Pirmas nėštumas ir gimdymas yra lemtingi, nes tuo metu kūnas prisitaiko, kaip išnešioti vaisių, pasikeičia dubuo, kaulai, raiščiai, vieną kartą tai nutinka ir organizmas viską atsimena, nors ir kiek metų prabėgtų.

Galbūt pirmas nėštumas ir per jį patirti jausmai gali šiek tiek pasikartoti, jei sukuri kitą šeimą ir gimdai vaiką kitam vyrui. Dažnai pasitaiko, kai nepasisekus su pirmąją šeima, po kiek laiko sukuriama kita. Psichologiniu požiūriu vėl moteris patiria panašią būseną, kaip ir pastojusi pirmą kartą, bet kūnas prisimins visus ankstesnius gimdymus. Antra vertus, viskas yra mūsų galvoje, kaip nusiteiksi, kaip galvosi, taip ir bus.


Kuo skiriasi fiziologiniai kūno pojūčiai per pirmąjį ir kitus nėštumus?


Jeigu pirmąkart jus pykino, greičiausiai taip pat bus ir antrąkart. Labai retai antrą kartą pastojus būna kitaip. Tačiau jei pirmą kartą visiškai nepykino, tai negarantuoja, kad nepykins besilaukiant kitą kartą. Galbūt antrą kartą jūs labiau pavargusi, labiau įsisukusi į vaiko priežiūros rutiną. Mat pirmas nėštumas, kad ir kaip ten būtų, vis tiek sulaukia begalės dėmesio – ir kitų, ir jūsų pačios.


Pagal pirmąjį nėštumą galima spręsti, koks bus antrasis. Jeigu moteris nepašalina priežasčių, dėl kurių pirmasis nėštumas buvo komplikuotas, tokie pat bus ir kiti nėštumai. Pavyzdžiui, jeigu nebuvo nustatyta, kodėl pirmąjį kartą įvyko priešlaikis gimdymas, didelė tikimybė, kad moteris anksčiau laiko pagimdys ir antrą ar trečią vaikelį. Būtina pabandyti atrasti priežastį, dėl ko taip įvyko.


Jeigu pirmasis nėštumas buvo pasitelkus cezario pjūvį, reikėtų išsiaiškinti, kodėl taip nutiko. Jei priežastis galima pašalinti, reikėtų taip ir padaryti prieš pastojant kitą kartą. Svarbu nepamiršti, kad jei pirmas nėštumas buvo komplikuotas, didelė tikimybė, jog tokie bus ir kiti. Pavyzdžiui, preeklampsija (liga, pasireiškianti nėščioms moterims arterinio kraujospūdžio pakilimu ir baltymo atsiradimu šlapime) arba nėščiųjų cholestazė (būklė, kai nėščiosios organizme sutrinka ar sulėtėja tulžies patekimas į žarnyną ir ji patenka į kraują), kamavusi pirmą nėštumą, per antrąjį gali būti dar aršesnė. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis