Ką daryti, jei vaikas krenta ant žemės ir isterikuoja?

(3)

Dažnas atvejis, kai vaikų ožiai ima rodytis viešose vietose, ypač prekybos centruose. Tuomet mažieji griūva ant žemės ir cypia, kad kažko nori. Tokiose situacijose, jei turi geležinius nervus, tėvai gali gražiai pakartoti: „Tokios yra taisyklės, todėl užsimanyto daikto nepirksime“.

„Vaikas gali pagriūti ir pašaukti, o jūs, informavę, jog įgeidžiai nebus patenkinti, turite nebereaguoti – šis sprendimas, jei esate pakankamai stiprūs atlaikyti aplinkinių žvilgsnius, komentarus bei nuomones, ypač veiksmingas. Jūs suprantate, kad tai yra jūsų vaikas ir jūs turite jam padėti išugdyti įgūdį netrypti ir neplyšoti parduotuvėse“, – sako psichologė Jūratė Bortkevičienė.


Jos siūlomas kitas variantas, jei neturite budistinės kantrybės ir jums per sunku atlaikyti aplinkos spaudimą, yra paimti vaiką ant rankų ir pasakyti: „Turime iš čia išeiti, nes nemokame elgtis parduotuvėje.“ Tuomet pasišalinate iš parduotuvės ir vaikui nurimus paaiškinate, kaip patys jautėtės, pavyzdžiui: „Man buvo skaudu, liūdna, net pikta, kai tu nugriuvai ant žemės. Prisiminkime mūsų taisykles, kaip elgtis parduotuvėje, kad kitą kartą netektų liūdėti.“ 


Kaip nuraminti vaiką čia ir dabar?


„Yra įvairiausių būdų, tačiau tikriausiai veiksmingiausias būdas – tiesiog stipriai apkabinti (tai vadinama „meškiuko apglėbimu“) ir tiesiog pabūti ramiai arba pasišalinti, jei esate viešoje vietoje. Be abejo, su vyresniais vaikais galima tartis, kalbėtis, rasti kompromisą, tačiau reikia atsižvelgti į atžalos nuotaiką, raidos tarpsnį, prieš tai buvusias patirtis.


Tokiose situacijose itin svarbu sutelkti dėmesį tik į save ir vaikutį, nesidairyti į aplinkinius ir nesisieloti, ką kas pagalvos. Negalvodami apie kitus, priimsite ramiausią ir geriausiai intuityvų sprendimą tuo metu“, – patarimais dalijasi visuminio šeimos ugdymo studijos „Family Lab Academy“ vadovė Jovita Starkutė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis