Per anksti gimusiems vaikams sukūrė drabužėlių kolekciją

Prekybos tinklo „Maxima" parduotuves Vilniaus ir Kauno „Akropoliuose" jau pasiekė Lietuvos dizainerių kurti drabužėliai neišnešiotiems kūdikiams. Aukštos kokybės, vien tik iš natūralių audinių pasiūti drabužėliai, kurių yra 15 skirtingų rūšių, skirti vos 40-44 cm siekiantiems kūdikiams. Iki šiol neišnešiotų kūdikių susilaukusios šeimos susidurdavo su problema, nes tokio dydžio drabužėlių pasiūlos Lietuvoje nebuvo.

Dažnos šiuolaikinių tėvų klaidos
Gausios šeimos mama: kaip rasti laiko apkabinti kiekvieną vaiką

„Neišnešiotukams skirtų rūbelių pasiūlos Lietuvoje nebuvo, todėl džiaugiamės, kad galėsime pirmieji pasiūlyti jų savo parduotuvėse ir greta finansinės paramos „Ankstukams“, kurią kartu su savo pirkėjais teikiame antrus metus iš eilės, galėsime padėti dar ir taip“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Įvaizdžio departamento vadovė Inga Romanovskienė.

Organizatorių nuotr.

Kolekcijas neišnešiotiems kūdikiams kūrė ir prie paramos projekto „Ankstukai“ prisijungė keturios Lietuvos dizainerių komandos - „Dressed in Green" kūrybinė komanda, „Hello Moon“ dizainerės Viltė Martusevičienė ir Aušra Kačinskaitė, „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė ir „Manoko" prekės ženklo dizainerė Marija Valeškaitė. Pastarasis prekės ženklas priklauso tekstilės gaminių vaikams gamintojai „Korlėjai“, kurios meistrės pasiuvo ir visą „Ankstukų" kolekciją.

Kurdamos drabužius per anksti gimusiems kūdikiams dizainerių komandos viską apgalvojo iki smulkiausių detalių – pradedant audiniais, baigiant minkštomis išvirkščiomis siūlėmis, kurios ankstukams - tiesiog būtinos. Pasirinkti audiniai - išskirtinai tik natūralių pluoštų: chemiškai balikliais ar dažais neapdorotos medvilnės bei merino vilnos. Visi spaudai ant drabužėlių dėti šilkografijos būdu nekenksmingais, vandens pagrindu kurtais, dažais. Dėl neišnešiotukų ypatybių – itin jautrios odelės - gaminiai pasiūti taip, kad visos siūlės išeitų į išorę.

Suprasti neišnešiotų kūdikių ir jų tėvų poreikius kai kurioms „Ankstukų“ kolekciją kūrusioms dizainerėms padėjo asmeninė patirtis. Pavyzdžiui, „Hello Moon“ dizainerė V. Martusevičienė pati užaugino du ankstukus, dėl to kurti drabužius ankstukams jai, kaip sako pati autorė – svarbu ir artima. Kūdikių poreikius puikiai išmanė ir „Manoko“ dizaineriai – jų jau daugiau nei dvidešimt metų kuriami kokybiški tekstilės gaminiai vaikams ir kūdikiams Lietuvoje geriau žinomi „Korlėjos" vardu.

Ne vienerius metus vaikams rūbus kuria ir „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė, tačiau, pasak jos, kurti ankstukams – visai kas kita. Prisidėdama prie projekto dizainerė norėjo ne tik sukurti madingus išvirkščius rūbelius, bet ir skatinti madą daryti gerus darbus. „Dressed in Green“ kūrėjų komanda projektu susidomėjo, nes jų prekės ženklo vertybės labai sutapo su „Ankstukų“. Šio ženklo atstovė Diana Jurevičiūtė sakė, kad jų prekės ženklo filosofija – rinktis gamtai draugiškus audinius ir skirti daug dėmesio visuomenei naudingai veiklai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis