UNICEF: savo namus Ukrainoje jau paliko beveik du trečdaliai vaikų

Per šešias savaites nuo Rusijos invazijos pradžios, Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) duomenimis, savo namus Ukrainoje paliko beveik du trečdaliai vaikų, praneša BBC.


JT taip pat jau patvirtino 142 vaikų žūtis, tačiau perspėjo, kad tikrasis skaičius beveik neabejotinai yra kur kas didesnis.

 

UNICEF skubios pagalbos programų vadovas Manuelis Fontaine teigė, kad per savo 31-erius humanitarinio darbo metus dar nebuvo matęs, jog per tokį trumpą laikotarpį būtų perkelta tiek daug vaikų. Tikslesni skaičiavimai rodo, kad savo namus iki šiol paliko 4,8 mln. iš 7,5 mln. Ukrainoje prieš karą gyvenusių vaikų.

 

„Iš 3,2 mln. savo namuose likusių vaikų beveik pusei galimai stinga maisto“, – JT Saugumo Tarybai teigė M. Fontaine. Jis perspėjo, kad tokiuose miestuose, kaip Mariupolyje ir Chersone, padėtis gali būti dar blogesnė, nes ten nėra vandens ir sutrikdytas maisto bei vaistų tiekimas.

 

Ukrainos ambasadorius JT Serhijus Kyslycia savo ruožtu tvirtino, kad Rusija iš Ukrainos išvežė jau per 121 000 vaikų ir parengė įstatymo projektą, kuriuo siekiama supaprastinti ir paspartinti įsivaikinimo procedūras. Pasak M. Fontaine, kol kas neturima įrodymų tokiems kaltinimams pagrįsti, tačiau UNICEF šį klausimą ištirs.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis