Nosies plovimas gali pagerinti gyvenimo kokybę

Nosies plovimas – naudingas rutininis įprotis, kuris toks pats svarbus kaip ir burnos higiena. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad nosies higiena gali padėti palaikyti normalias nosies funkcijas, palengvinti kvėpavimą, sušvelninti viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomus, netgi pagerinti gyvenimo kokybę.

Kuo mums svarbi nosis?


Nosis (lot. nasus) – tai pradinė viršutinių kvėpavimo takų dalis ir paprastai labiausiai atsikišusi kūno vieta. Tai ne tik uoslės analizatoriaus pradinis taškas, bet ir labai svarbus organas, kuris sušildo, sudrėkina, mechaniškai išvalo į plaučius įkvepiamą orą. Nosies gleivinėje yra daugybė smulkių plaukelių, kurie sulaiko įvairias ore esančias dulkes ir kitus nešvarumus. Nosies gleivinės kraujagyslės sušildo įkvepiamą orą ir taip geriau paruošia jį kelionei į gilesnius kvėpavimo takus. Nosyje susikaupusios dulkės pašalinamos čiaudulio metu. Kai nosies funkcija sutrinka, ji negali tinkamai atlikti savo užduočių. Taigi nosimi taip pat būtina pasirūpinti. Vienas iš būdų – reguliarus nosies plovimas jūros vandeniu.


Kokia nosies plovimo nauda?


Nosies plovimas jūros vandeniu – puiki ir saugi priemonė, kuri gali būti papildomai naudojama tuomet, kai sergama peršalimu, prienosinių ančių uždegimu (sinusitu), alerginiu rinitu ir kitomis ligomis bei kenčiama nuo nosies užgulimo. Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad nosies valymas jūros vandeniu yra gana saugi, efektyvi ir organizmo gerai toleruojama pagalbinė priemonė. Rezultatai rodo, kad nosies plovimas jūros vandeniu ne tik padeda sumažinti vaistų poreikį, bet ir švelnina patiriamus simptomus, gerina gyvenimo kokybę. Manoma, kad tokio teigiamo jūros vandens poveikio sulaukiama dėl keturių pagrindinių priežasčių:


  • Sumažėjusio nosies gleivinės paburkimo, nes jūros vanduo, ypač hipertoninis, padeda mažinti nosies gleivinės patinimą;


  • Sumažėjusio mikroorganizmų nosies ertmėse kiekio, nes jūros vanduo ne tik išplauna didesnį virusų ir bakterijų kiekį, bet ir trikdo jų augimą bei dauginimąsi;


  • Pagerėjusios nosies savaiminio išsivalymo, nes drėkinama ir valoma nosies gleivinė gali lengviau atlikti natūralias savo funkcijas;


  • Mechaninio nosies gleivinės išvalymo, nes jūros vanduo padeda pašalinti didžiąją dalį nosies nešvarumų ir kt.


Į kokias rūšis skirstomas jūros vanduo?


Jūros vanduo pagal jame esančią natrio chlorido koncentraciją skirstomas į dvi pagrindines rūšis:


  • Izotoninį jūros vandenį – jame druskų koncentracija panaši į fiziologinę ląstelių druskų koncentraciją;


  • Hipertoninį jūros vandenį – jame druskų koncentracija didesnė nei įprasta ląstelių druskų koncentracija.


Jūros vanduo – gerai toleruojama ir saugi bei natūrali nosies priežiūros priemonė, todėl ji tinkama ir vaikams, ir suaugusiems, ir nėščioms, ir krūtimi maitinančioms moterims bei įvairiomis ligomis sergantiems asmenims. Teigiama, kad jūros vanduo gali būti puiki pagalbinė priemonė gydant tokias ligas ir būkles kaip rinosinusitas, alerginis rinitas, peršalimas, gripas, lėtinis sinusitas, nosies užgulimas ir t.t. Be to, reguliarus nosies plovimas izotoniniu jūros vandeniu gali būti ypatingai naudingas tiems, kas gyvena ir dirba užterštoje aplinkoje.


Quixx soft – švelni, patogi ir naudojimui paruošta medicinos priemonė su alavijų ekstraktu


Nosies priežiūroms procedūroms puikiai tiks Quixx soft purškalas, kurį galima naudoti vaikams nuo šešių mėnesių amžiaus. Quixx soft – natūrali medicinos priemonė, kurią verta turėti kiekvienuose namuose. Quixx soft izotoninis jūros vandens purškalas apsaugo ir drėkina jautrias nosies sieneles, padeda tinkamai filtruoti ir paruošti įkvepiamą orą. Naudojimas: kūdikiams (nuo 6 mėnesių) ir vaikams iki 5 metų: po 1 įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 4 kartų per dieną. Vaikams nuo 6 metų ir suaugusiems: 1–3 įpurškimai į kiekvieną šnervę kelis kartus per dieną.


Quixx LP: https://www.quixx.lt/Užsakymo nr.: PT_77323

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis