Su kokiomis krikštynų dovanomis niekada neprašausite

Kartu su šiltais orais prasidės ir krikštynų bei vestuvių sezonas. Vieni šioms šventėms patys ruošis, o kiti jose dalyvaus kaip svečiai. Vienų laukia didelė planavimo atsakomybė bei įvairiausių smulkmenų derinimas, kiti – suks galvą, o kaip nustebinti ir pasveikinti pačius brangiausius.

Jei su vestuvinėmis dovanomis šiais laikais daug paprasčiau – daugelis dovanoja pinigus, dėl krikštynų staigmenos gali kilti klausimų ne tik krikšto tėvams, bet ir kitiems sveikintojams.

VAIKO AMŽIUS. Krikštynų dovanos pasirinkimas, didžia dalimi, priklausys nuo to, kokio amžiaus vaiko šventė bus. Jei tai kūdikis – tikėtina, kad daug žaislų ir kasdienybėje reikalingų daiktų jis dar neturi, todėl jums bus paprasčiau. Jei vaikas vyresnis – dovaną išrinkti bus sudėtingiau. Pirma – jo namuose jau tikrai yra daug daiktų, apie kuriuos jūs galite ir nežinoti, todėl atsiranda pavojus padovanoti tai, ko šeimai visai nereikia. Antra – jis jau reiškia savo norus ir pageidavimus, todėl ne viskas, ką jūs nupirksite, jam tiks bei patiks.

Dovana, kurią įteiksite tokią svarbią vaikui dieną, turi patikti ne tik jums, bet ir mažyliui bei jo tėvams.
Shutterstock

PASITARKITE SU TĖVAIS. Dovana, kurią įteiksite tokią svarbią vaikui dieną, turi patikti ne tik jums, bet ir mažyliui bei jo tėvams. Nebūkite kuklūs ir nuoširdžiai su šventės „kaltininko" artimaisiais pasitarkite – ko vaikui reikia, ko, galbūt, jam trūksta, gal apie kažką jis svajoja. Taip ne tik sutaupysite daug savo laiko, sukdami galvą, o ką padovanoti, tačiau ir mažyliui suteiksite daug laimės.

Kai kurie tėvai, rengiantys šventę, nusprendžia svečiams sudaryti vaiko norų sąrašą ir jį išsiųsti kartu su kvietimu. Nors tokia idėja gali atrodyti keista, tačiau, išties, toks sprendimas labai praktiškas ir palengvinantis užduotį. Jei nenorite, kad sąrašas atrodytų labai materialiai, kūrybiškai jį apipavidalinkite. Pavyzdžiui, rašykite, kad vaikas nori išminties (knygos), smagių akimirkų lauke (paspirtuko ar dviratuko), atskleisti savo meninius sugebėjimus (molberto), pažinti bei mokytis (rūšiavimo žaislai, dėlionės) ir t.t.

Jei su vestuvinėmis dovanomis šiais laikais daug paprasčiau – daugelis dovanoja pinigus, dėl krikštynų staigmenos gali kilti klausimų ne tik krikšto tėvams, bet ir kitiems sveikintojams.
Fotolia

KIEK KAINUOS? Tai priklauso nuo to, kokios jūsų finansinės galimybės, tačiau krikštynos – tikėjimo šventė, todėl nereikėtų sureikšminti dovanos ir jos finansinės išraiškos. Svarbu, kad tai, ką jūs įteiksite tą dieną vaikui, būtų nuoširdus jūsų palinkėjimas, simbolis vertybių, kurias norite jam perduoti. Mažyliui tai, kiek kainavo jūsų dovanotas daiktas, neturi jokios reikšmės. Paradoksalu, bet kūdikiai kartais daug labiau džiaugiasi balionėliu ar vėjo malūnėliu, o ne brangiais žaislais.

Jei krikštijamas vaikas – vos kelių mėnesių, galite dovanoti kažką simboliško bei mielo, kas tinka ir pirmą kartą lankant kūdikį.
Adobe Stock

ATMINIMO DOVANOS. Jei norite, kad daiktas, kurį įteiksite mažyliui, apie jus primintų ir tada, kai jis užaugs, galite jam nupirkti kažką simboliško. Nuo senų laikų populiarūs įvairūs sidabro juvelyriškos gaminiai (grandinėlės, amuletai), išgraviruoti šaukšteliai ar stalo įrankių komplektas. Jei ieškote kažko paprastesnio – tai gali būti pledas, antklodė, drabužėliai, vilnonės kojinės ar žaislas su išsiuvinėtais vaiko inicialais. Taip pat galite įteikti medinę dėžę su vaiko vardu. Jo tėveliai galės sudėti visus krikštynų daiktus, kuriuos norės pasilikti atminčiai. Dar vis išlikusi tradicija krikštynų proga įteikti angelo skulptūrėlę.

Jei norite, kad daiktas, kurį įteiksite mažyliui, apie jus primintų ir tada, kai jis užaugs, galite jam nupirkti kažką simboliško.
Adobe Stock

Jei krikštijamas vaikas – vos kelių mėnesių, galite dovanoti kažką simboliško bei mielo, kas tinka ir pirmą kartą lankant kūdikį. Tai gali būti stilingi nuotraukų rėmeliai, albumai, pirmųjų metų knyga ar specialios priemonės, skirtos pėdučių bei delniukų įspaudams.

PRAKTIŠKOS DOVANOS. Jei nesate iš artimiausių vaikui žmonių, gali būti, kad labiau norėsite padovanoti kažką praktiško ir tikrai naudingo. Tai gali būti patys įvairiausi žaislai, kuriuos reikėtų rinktis pagal vaiko amžių. Pavyzdžiui, patiems mažiausiems galite dovanoti minkštą šildyklę. Ji padės nuraminti pilvo dieglių sukeltus nemalonius pojūčius, pravers, kai vaikas sirgs, ramins jį ir sušildys. Įvairūs kramtukai ir barškučiai – taip pat puiki idėja. Vaikas tokiu žaislu džiaugsis įvairiais raidos tarpsniais: kūdikiui galima kabinti virš lovelės ar ant vežimėlio, vėliau naudoti kaip kramtuką, smulkiosios motorikos lavinimui, vėrimo žaidimams.

Jei nesate iš artimiausių vaikui žmonių, gali būti, kad labiau norėsite padovanoti kažką praktiško ir tikrai naudingo.
Shutterstock

Visada pataikysite ir su knyga. Tai ne tik simbolinė, prasminga, ilgam prisiminimui tinkanti dovana, bet ir labai praktiška. Juk pasakas rekomenduojama skaityti net patiems mažiausiems kūdikiams, o vėliau, mažyliui paaugus, jis pats vers knygos puslapius ir ją tyrinės.

Labai didelė staigmena bei dovana vaikui gali būti ir kiti žaislai, kurių jis neturi: nuo supamojo arkliuko, balansinio dviratuko ar batuto iki kamuoliukų baseino, pirmosios lėlės, lietuviškas lopšines grojančio katinėlio, „Lego" kaladėlių ir t.t.

PAŽADAI. Jei norite būti originalūs ir išsiskirti iš kitų sveikintojų, galite vaikui padovanoti vieną ar kelis savo pasižadėjimus, kuriuos tikrai galėsite ir norėsite įgyvendinti. Pavyzdžiui, įteikite pasižadėjimą nuvežti jį į zoologijos sodą, nueiti kartu į spektaklį ar cirką, išmokyti jį plaukti.

Krikšto tėvai, prisiimdami tokią atsakingą pareigą, taip pat sau, vaikui ir jo tėveliams turi pasižadėti, kad mažylio auginime bei auklėjime užims svarbų vaidmenį. Tai didžiausia dovana, kurią jie suteikia savo krikšto vaikui. Tai reiškia, kad jie jį mokys teisingai gyventi, padės ir paguos, kai jis bus liūdnas, bus šalia tiek geromis, tiek sunkiomis akimirkomis.

.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis