Apie patogeninius mikroorganizmus ir kuo pavojingos vaikiškos kėdutės kavinėse?

 

Mus supa mikroorganizmai, be kurių negalėtume gyventi, tačiau yra tokių - vadinamų patogeniniais - kurie gali mus ir susargdinti. Kol kūdikėlis mažas, nieko tokio, jei kiša į burnytę pirštukus. Visai kas kita, kai vaikas ima šliaužioti ir kartu su kiekvienu trupinėliu ant grindų į savo burnytę patalpina daugybę bakterijų.

Specialistai sako, kad kas minutę plauti rankų nereikia, tačiau vertėtų labai gerai pagalvoti prieš vežantis mažą kūdikį į prekybos centrą ar juolab kavinę. Moksliškai jau įrodyta, kad ant kavinėse esančių kėdučių vaikams atlošų knibžda milijoninės mikrobų armijos, kurios gali rimtai susargdinti. Apie tai - video reportaže.


Kokios žarnyno infekcijos vargina mūsų mažuosius, ir ar įmanoma juos atskirti?


Anot profesoriaus Vytauto Usonio, medikai mato skirtumus, o namų sąlygomis ir neturint specialaus išsilavinimo nustatyti būtų sunku, tačiau "tai nėra taip svarbu, nes gydymas esant norovirusinei, ar adenovirusinei, ar rotavirusinei infekcijai, yra toks pat: pirmi gydymo žingsniai - išlaikyti vandens ir druskos balansą".


Daugiau žiūrėkite video reportaže. Šis video - Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos biuro socialinio projekto "Mažylio mityba ir aplinkos higiena” dalis.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis