Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius

Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Šią sritį pasirinkau ne šiaip sau, man naujagimio pirmas mėnesis atrodo magiškas laikas, kai jį būtina įamžinti nuotraukose. Šis laikas pralekia nepastebimai, o ir atsiminimai greit išblėsta. Tik žiūrint nuotraukas galima grįžti laiku atgal, patirti jausmą, kai nustembi, koks miniatiūrinis, trapus ir bejėgis kažkada buvo tavo mažylis, dabar jau lakstantis ir dūkstantis aplink. Tokios nuotraukos neįkainojamos, ir nesvarbu, kas jas įamžino, svarbiausia, kad tai būtų įamžinta. Todėl pasistengsiu pasidalinti keliais patarimais, kurie tikiuosi palengvins pirmąją jūsų naujagimio fotosesiją!


Tik prieš tai norėčiau atkreipti dėmesį į patį svarbiausią sėkmingos fotosesijos dalį, tai – naujagimio saugumas. Didžioji dalis jūsų matomų nuotraukų yra sujungtos iš kelių kadrų, tai reiškia, jog visose naujagimis buvo prilaikomas, saugomas šalia esančio kito asmens. Nebandykite pakartoti internete matytų profesionalų darytų nuotraukų, nepalikite naujagimio vieno, nekelkite ant netvirtų, nestabilių paviršių, nedėkite į arba šalia stiklinių ar kitokių daiktų, galinčių sužeisti jūsų naujagimį.


Taigi, pirmoje vietoje – saugumas, o toliau užtenka tinkamai paruošti tris dalykus – šviesą, rekvizitus ir parinkti laiką.


www.vabaliukofoto.lt nuotr.
www.vabaliukofoto.lt nuotr.


ŠVIESA


Fotografuokite dienos metu, prie didžiausio turimo lango arba šviesiausiame kambaryje. Jei langai vitrininiai (nuo pat grindų apačios), galite fotografuoti ant žemės, jei langai aukštai, naujagimį taip pat reikėtų pakelti aukščiau, pavyzdžiui, miegamajame ant lovos. Dienos šviesa turėtų apšviesti naujagimių veiduką.


Nefotografuokite, kai šviečia ryški saulė, tada geriau rinkitės kitą langą arba pasiruoškite fotosesijai ryte, tarp 9-11 valandos, labai tinka ir apsiniaukusi diena. Kartais neužtenka šviesos, naujagimio viena veido pusė būna šešėlyje, tai jeigu nenorite tokio efekto, galite tamsiojoje pusėje laikyti vertikaliai ištiestą baltą rankšluostį ar kitą audinį, taip kompensuosite dalį šviesos.


www.vabaliukofoto.lt nuotr.
www.vabaliukofoto.lt nuotr.


REKVIZITAI


Tai visi daiktai, kurie bus nuotraukoje. Rinkitės panašių arba tokių pačių spalvų daiktus, derinkite tinkančias spalvas. Rekomenduočiau, kad pagrindinis nuotraukos akcentas būtų naujagimis, o ne aplink jį esantys daiktai, atitraukiantys dėmesį kitur, todėl puikiai tiktų vienspalviai, šviesūs tonai, venkite audinių su tekstūra, nes ne vientisas fonas taip pat atitraukia dėmesį.


Ištiesinkite visas medžiagos, ant kurios guldysite mažąjį modelį, klostes, jei neturėsite, kas prilaikys pakeltą foną už naujagimio, galite permesti ant kėdžių arba paaukštinti pagalvėmis. Nepagailėkite patiesti storų antklodžių po pagrindine medžiaga. Paruošus vietą fotosesijai, reikia sušildyti patalpą. Galite naudoti plaukų džiovinimo feną arba oro šildytuvą, tik nestatykite jų per arti naujagimio, kad nenudegintumėte odelės.


Kai naujagimiui tinkama temperatūra, jo odos spalva vientisa, mažylis gerai jaučiasi ir giliai miega. Jei naujagimio veidukas parausta – temperatūra per didelė, jei oda pasidaro „marmurinė", išmėtyta melsvomis gijomis ir taškeliais – temperatūra per žema. Rekomenduojama fotosesijos vietos temperatūra būtų apie 26-28 laipsnius šilumos.


www.vabaliukofoto.lt nuotr.
www.vabaliukofoto.lt nuotr.


NAUJAGIMIO PARUOŠIMAS


Fotosesijos sėkmę lemia tinkamai parinktas laikas, rekomenduojama fotografuoti 5-14 gyvenimo dieną, kol naujagimiai didžiąją laiko dalį miega ir valgo, labai dažnai šypsosi, judinami neišsibudina, o pabudę – greit įminga vėl. Jei mažylis visgi būdrauja, tai pradėkite migdyti praėjus valandai, pusantros po pabudimo, būtinai pamaitinkite, pakeiskite sauskelnes. Dauguma naujagimių užmiega bevalgydami, tačiau jei taip nenutiko, galite suvystyti ir švelniai pasupkite, paglostykite galvytę, vietą tarp antakių. Nuraminimui padeda ir garsai, primenantys dar visai neseniai girdėtus mamytės pilvelyje. Internete susiraskite širdies plakimo arba vadinamojo baltojo triukšmo („white noise“) garsus ir laikykite juos įjungę visos fotosesijos metu. Taip pat tinka ir pačių tariamas pasikartojantis „šššš“ garsas.

Kai viskas paruošta, laikas padaryti nuostabių naujagimio nuotraukų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis