Medžiaga, be kurios neapsieisite nei vasarą, nei žiemą

Dar visai mažas vaikutis pats negali pasakyti, kaip jis jaučiasi, ko jam trūksta, todėl tėveliams labai svarbu kuo tiksliau atliepti jo poreikius.

Kūdikio komfortas susideda iš daugelio dalykų — kokybiško maisto, miego, aprangos, ramios ir jaukios aplinkos. Kad vaikutis jaustųsi patogiai, jam nebūtų nei šalta, nei karšta, labai svarbu parinkti tinkamus rūbelius ir miegojimo aksesuarus.

Gamtos dovana

Šiuo atveju yra nepamainomos daugiafunkcinės, tačiau natūralios ir saugios medžiagos. Viena tokių — merino vilna, iš kurios gaminamus rūbelius ir patalus pamėgo daugelis rūpestingų tėvų.

Merino avies vilna – tai ypatingai geros kokybės vilna. Ji itin plona — už kitų avių vilną plonesnė net 7 kartus, todėl ji puikiai tinka net apatiniams drabužėliams ir dažnai vadinama „antrąją oda". Vilna susideda iš tokių pat baltyminių medžiagų, kaip ir žmogaus oda – proteinų ir kerotinų, taip pat joje yra lanolino, kuris teigiamai veikia odą.

Natūralus vilnos pluoštas gali būti apdorotas įvairiai. Vaikams skirti rūbeliai ir kiti daiktai gaminami iš specialiu būdu austos vilnos, todėl yra purūs, minkšti ir išskirtinai gerai izoliuoja šilumą. Unikalu tai, kad vilna apsaugo ir nuo šalčio, ir nuo karščio. Merino vilnos gaminiai taip pat pasižymi lengvumu, lankstumu, pralaidumu orui ir higieniškumu.

12 priežasčių savo vaikui parinkti merino vilnos gaminius:

 • Tyrimais įrodyta, kad vilna — tai puikus pluoštas miego rūbams ir patalams, leidžiantis vaikeliui išmiegoti ilgiau ir komfortiškiau. Naktį, esant mažesnei nei 24 laipsnių temperatūrai, kūdikį paprastai jau reikia rengti keliais sluoksniais rūbelių. Naudojant merino vilnos rūbelius pakanka vieno sluoksnio.

 • Kūdikių organizmas dar nėra taip gerai prisitaikantis prie aplinkos ir yra linkęs gana greitai prarasti kūno temperatūrą. Merino vilna leidžia šią temperatūrą palaikyti optimalią.

 • Aprengtas iš vilnos pluošto pagamintais rūbeliais, vaikutis nebus "susikuitęs", "sušutęs" nei miegodamas, nei būdraudamas, nes vilna puikiai kvėpuoja.

 • Kitaip nei galbūt kartais atrodo, vilnos pluoštas gali būti netgi labai švelnus. Švelnumas, malonus pojūtis labai svarbus jautriai kūdikio odelei.

 • Sakoma, kad merino vilna yra geriausia mamų draugė, nes iš jos pagaminti daiktai turi išskirtinę savybę — yra atsparūs nešvarumams, į juos ne taip lengvai įsigeria nemalonūs kvapai, greitai išsivėdina.

 • Gera žinia, kad merino vilnos gaminius galima skalbti skalbimo mašina, o išskalbti jie gana greitai išdžiūsta. Iš vilnos nesunkiai išsivalo įvairios dėmės.

 • Merino vilna pasižymi ir saugumu — palyginti su kitomis medžiagomis ji yra nedegi.

 • Įrodyta, kad merino vilna yra naudinga ir kūdikių sveikatai — gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą. Su neišnešiotais kūdikiais atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad net 61 proc. atvejų kūdikių svoris didėjo sparčiau, kai jie miegojo ant vilnonės, o ne ant medvilninės paklodės.

 • Kitaip nei kitos medžiagos, merino vilna gali sugerti itin daug drėgmės — net iki 40 proc. savo svorio.

 • Merino vilnos rūbeliai nesiglamžo, nesukrenta į raukšles — dėl savo lankstumo audinys iškart grįžta į pradinę būseną.

 • Nuo prakaito ir seilių vaiko aplinkoje — rūbeliuose, miegojimo vietose — lengvai gali rastis bakterijų ir kitų mikroorganizmų. Merino vilnos rūbeliai ir patalai neleidžia kauptis bakterijoms nei aplinkoje, nei ant kūdikio odos. Svarbu nepamiršti visus vilnonius daiktus esant galimybei vėdinti.

 • Tiems, kuriems rūpi gamta, svarbu bus ir tai, kad vilna yra visiškai suyranti medžiaga, todėl nekenkia aplinkai.


Užsakymo nr.: PT_72106074

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis