10 smagių žaidimų, kuriuos su vaiku galite žaisti bet kur ir bet kada

Vaikai judrūs, ramiai pasėdėti ir palaukti jiems yra tikra kankynė. Tačiau kartais tai neišvengiama, pavyzdžiui, riedant automobiliu pas močiutę į kaimą arba laukiant eilėje pas gydytoją... Užuot nuobodžiavę, pažaiskite! Žaisdami vaikai užsimiršta ir nuobodi valanda pralekia kaip minutė.  

Penki žodžiai


Vedžiodama pirštu po vaiko delną sakykite: „Ėjo (jūsų vaiko vardas) per tiltelį, įkrito žiedelis į upelį. Žiedelyje – raidė S.“ Vaikas turi sugalvoti penkis žodžius, prasidedančius raide S. Kiekvienam piršteliui – po žodelį!


Įsidėmėk!


Paprašykite, kad vaikas atidžiai apsidairytų aplinkui. Tada tegul užsimerkia. Klauskite įvairių klausimų. Kas stovi ant palangės? Kokios spalvos sienos? Kas sėdi šalia tavęs? Šis žaidas moko vaiką būti pastabų. 


Pliaukšt!


Įdėkite vaiko delnuką į savo delną ir lėtai sakykite: 

– Kačiuk murksiuk, kur buvai?

– Virtuvėlėje.

– Ką ten veikei?

– Miltus minkiau.

– Ką iš miltų kepei?

– Pyragėlius.

– Su kuo pyragėlius valgei?

– Viena. 

– Nevalgyk viena, nevalgyk viena! 

Tardama paskutinius žodžius pliaukštelėkite kitu delnu vaikui per delnuką. Mažylis turi spėti delnuką patraukti, kad katytė negautų per „sėdynę“. Žaidimas lavina dėmesį ir reakciją. 


Kas rankinėje?


Ką jūsų rankinėje? Pudra, lūpų blizgesys, veidrodėlis, tušinukas? Visus šiuos daiktus sudėliokite priešais mažylį. Tegul jis atidžiai pasižiūri, kas šalia ko padėta, įsimena. Paprašykite, kad vaikas trumpam nusisuktų, ir sukeiskite daiktus vietomis: išdėliokite juos ratu, vieną daiktą paslėpkite, sugrupuokite ar panašiai. Atsisukęs vaikas turi pastebėti, kas pasikeitė. 


Surask!


Žaidimo taisyklės paprastos: vaikas turi rasti tai, ką liepiate. Pvz., vinį sienoje, mėlyną spalvą, skaičių, medinį daiktą, skanų daiktą, daiktą iš B raidės ir kt. Užduotis priklauso nuo to, kokie daiktai aplink. Mažiausiems žaidėjams užduotys turėtų būti paprastesnės. Pavyzdžiui, surask langą, nosį, spintelę, kėdę... 


Mažasis skaitytojas


Jei vaikas dar nemoka skaityti – ne bėda. Jei ten, kur laukiate, yra žurnalų, tai tiesiog puiku. Paimkite vieną žurnalą sau, kitą duokite vaikui ir sutarkite, ko juose ieškosite. Pvz., automobilio, šuniuko, žaisliuko ar kokios kitokios nuotraukos. Laimi tas, kuris sutartą daiktą randa greičiau. 


Seku seku pasaką


Vaikai mėgsta fantazuoti, todėl paraginkite, kad padėtų jums sukurti pasaką. Popieriaus lape nupieškite, pavyzdžiui, namuką, o vaikutis tegul sugalvoja, kas jame gyvena, su kuo tas gyventojas draugauja, ką veikia per dienų dienas, ką mėgsta ir pan. Klausydama, ką vaikutis jums pasakoja, nupieškite naujų veikėjų, detalių. 


Žodžių „grandinė“


Šis žaidimas labai tinka kur nors ilgai riedant automobiliu. Pasiūlykite vaikui pažaisti žodžių „grandinę“, t. y. jūs pasakote žodį, vaikas jį pakartoja ir sugalvoja naują, tada jūs turite pakartoti ir žodį, kurį pasakėte pati, ir tą, kurį sugalvojo vaikas, ir sugalvoti naują. Pvz., jūs sakote: „Saulė“. Vaikas sako: „Saulė, mergaitė“. Jūs: „Saulė, mergaitė, kalnas“ ir t. t. Žaiskite, kol suklysite. Įsiminti žodžius bus lengviau, jei tarp jų bus koks loginis ryšys. Galima žaidimą pradėti taip: „Bobutė į skrynelę įdėjo...“


Atspėk daiktą


Sugalvokite daiktą, o mažylis turės atspėti, ką sugalvojote. Į vaiko klausimus atsakinėkite trumpai, tik „taip“ arba „ne“. Pavyzdžiui, sugalvojote žodį „kamuolys“. Tegul vaikas suka galvą ir klausinėja: „Jis gyvas?“ – „Ne.“, „Jis kvepia?“ – „ Ne.“, „Jis apvalus?“ – „Taip.“ ir t. t. Jei vaikučiui sunku sugalvoti, ko klausti, tegul daiktą pirmiausia sugalvoja pats. Šis žaidimas moko vaiką skirstyti daiktus pagal tam tikras grupes, pavyzdžiui „maistas“, „drabužiai“, suprasti, kas yra antonimas, sinonimas ir pan. 


Aš taip pat!


Žaidimo taisyklės paprastos. Sakykite vaikui: „Aš papasakosiu tau, kas man nutiko, o tu įsivaizduok, kad tame nuotykyje dalyvauji ir tu. Klausyk manęs ir sakyk: „Aš taip pat!“ Pasakoti galite apie viską. Pavyzdžiui, tema – zoologijos sodas. „Kartą nuėjau į zoologijos sodą. („Aš taip pat“, – sako vaikas). Kasoje nusipirkau bilietą. („Aš taip pat.“). Nusprendžiau pirmiausia nueiti pažiūrėti, kaip laikosi beždžionėlės („Aš taip pat.“) Seniai norėjau tai padaryti („Aš taip pat.“).“ Stebėkite, ar vaikas atidžiai jūsų klausosi, ar nesuklydo. Tęskite, kol nusibos. 


Žaidimai ne tik pralinksmina, išblaško vaiką, bet ir lavina atmintį, tobulinti loginį mąstymą. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis