Kaip paskatinti vaikus piešti? (+patarimai, ką piešti)

Labai paprasti piešiniai vaikams yra puikus būdas išmokyti juos piešti. Tai gali būti žavus procesas, lavinantis vaizduotę ir meninius įgūdžius. Yra daug paprastų būdų, kaip lavinti vaikų piešimo įgūdžius, tačiau kokie piešimo būdai geriausi pradedantiesiems? Kokia mokymosi piešti nauda vaiko raidai? Kokie yra labai lengvų piešinių, kuriuos vaikai gali sukurti, pavyzdžiai? Patikrinkime!

1.   Kodėl verta skatinti vaikus piešti?


Piešimas suteikia vaikams daug naudos emociniam, socialiniam ir pažintiniam vystymuisi.


Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte paskatinti vaikus piešti:


·       Saviraiška. Piešimas suteikia vaikams galimybę kūrybiškai išreikšti savo mintis, emocijas ir idėjas. Piešdami vaikai gali parodyti pasaulį iš savo perspektyvos ir dalintis savo patirtimi.


·       Smulkiosios motorikos ugdymas. Piešimas reikalauja tikslumo ir judesių kontrolės, o tai padeda lavinti smulkiąją motoriką. Šių įgūdžių lavinimas gali būti naudingas jų gebėjimui rašyti, dėlioti smulkius objektus ir atlikti tikslias užduotis.


·       Kūrybiškumas ir vaizduotė. Piešimas lavina vaikų vaizduotę ir skatina kūrybišką mąstymą. Vaikai gali eksperimentuoti su įvairiomis formomis, spalvomis ir raštais.


·       Pažintinių įgūdžių ugdymas. Piešdami vaikai mokosi stebėti, analizuoti ir lyginti įvairius supančio pasaulio elementus. Piešimas gali padėti lavinti suvokimo, koncentracijos ir atminties įgūdžius.


·       Pasitikėjimo savimi stiprinimas. Sėkmingi piešiniai ir teigiamos aplinkos reakcijos gali padidinti vaiko pasitikėjimą savimi ir savigarbą. Vaikai didžiuojasi savo pasiekimais ir yra labiau linkę priimti iššūkius.


·       Bendravimas ir socialinė sąveika. Dalijimasis piešiniais bei piešimo priemonėmis su kitais leidžia kurti draugystes, o kitų vaikų darbų komentavimas padeda kurti socialinius santykius ir bendravimo įgūdžius.


·       Kūrimo džiaugsmas. Piešimas gali suteikti vaikams didelį džiaugsmą ir pasitenkinimą. Ką nors sukurti savo rankomis ir matyti savo darbo rezultatus gali būti labai motyvuojantis ir įkvepiantis procesas.



Pieštukai
Pieštukai
Asmeninio archyvo nuotr.


2. Kokios piešimo technikos tinkamiausios pradedantiesiems?


Yra keletas būdų, kaip išmokti piešti patiems mažiausiems kūrėjams. Iš pradžių verta sutelkti dėmesį į paprastas formas ir linijas, pradedant nuo apskritimų, kvadratų, stačiakampių ir trikampių piešimo. Tai puikus būdas išmokti valdyti rankas ir koordinuoti akis.


Įvaldę pagrindines formas, vaikai gali pereiti prie kasdienių objektų kontūravimo. Tai gali būti žaislai, vaisiai, gyvūnai ir t. t. Kontūravimas leidžia lavinti gebėjimą stebėti ir sutelkti dėmesį į detales.


Kitas žingsnis yra dažymas. Galite pradėti nuo paprastų piešinių, pavyzdžiui, gėlių, gyvūnų ar transporto priemonių. Dažymui pasirinkę paveikslėlius su dideliais paviršiais, vaikai gali sutelkti dėmesį į tikslų spalvų užpildymą.


Vaikams gali būti labai naudingos nuoseklios piešimo instrukcijos, padedančios vaikams kurti konkretų paveikslėlį. Internete yra daug nemokamų svetainių su tokiomis instrukcijomis – nuo ​​paprastų gyvūnų figūrėlių iki sudėtingesnių piešinių. Vaikai taip gali išmokti įvairių piešimo technikų, tokių kaip šešėliavimas, tačiau visą tai – su laiku.


3. Kokie yra labai lengvų piešinių vaikams pavyzdžiai?


Štai keletas paprastų paveikslėlių, kuriuos vaikai gali piešti:


·       Saulė;

·       Gėlė;

·       Namas;

·       Katė;

·       Laivas;

·       Balionas;

·       Medis;

·       Žuvis;

·       Automobilis;

·       Drugelis.



Vaikas piešia
Vaikas piešia
Shutterstock nuotr.


4. Kokios medžiagos geriausiai tinka paprastiems piešiniams kurti?


Norint sukurti paprastus piešinius vaikams, jums nereikia sudėtingų ar brangių medžiagų. Čia yra pagrindinių medžiagų, kurios puikiai tinka kūrybai, sąrašas:


·       piešimo lapas;

·       pieštukai;

·       kreidelės;

·       flomasteriai;

·       dažai;

·       spalvotas popierius;

·       klijai ir vaikiškos žirklės.


Medžiagų pasirinkimas priklauso nuo individualių vaiko poreikių ir piešinio, kurį jis nori padaryti. Svarbu vaiką įvairiomis priemonėmis aprūpinti ir išmokyti jomis naudotis.


Sėkmės kūryboje!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis