Moksleivių sąjunga reiškia palaikymą Gyvenimo įgūdžių programai

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) kreipėsi į prezidentą ir Seimo narius, reikšdama palaikymą Gyvenimo įgūdžių programai. Kreipimesi pabrėžiama, kad bandymai eliminuoti lytiškumo ugdymo temas yra žalingi tinkamam vaikų ugdymui, o politikai, pasak sąjungos, turėtų nestabdyti programos, o galvoti, kaip efektyviau ją įgyvendinti, praneša Lietuvos žmogaus teisių centras.

„Bandymai eliminuoti atskiras temas iš gyvenimo įgūdžių programos yra žalingi mokiniams reikalingam ugdymui, taip visiškai pamirštami pačių mokinių interesai“, – sakė LMS prezidentas Jonas Trumpa.


Politikams adresuotame rašte rašoma, kad moksleivis turi būti lavinimas visapusiškai, įskaitant ir lytiškumo bei lytinės sveikatos temas. Nors šioms temoms Gyvenimo įgūdžių programoje yra skirta tik apie 10 proc. programos turinio, nuoseklus lytiškumo ugdymo diegimas mokyklose – didelis žingsnis į priekį saugesnės, tolerantiškesnės visuomenės link, rašoma išplatintame pranešime.


Pranešime taip pat pažymima, kad moksleivių sąjungos pozicijai palaikymą išreiškė ir jaunimo bei žmogaus teisių srityje veikiančios organizacijos. Anot jų, moksleiviai turi būti lavinami įvairiapusiškai, o mokyklose privalo būti kalbama apie smurto prevenciją ir lyčių lygybę.


„Per visą nepriklausomybės laikotarpį Lietuvos moksleiviams nebuvo suteikiamas nuoseklus ir kokybiškas lytiškumo ugdymas. Nors Gyvenimo įgūdžių programoje toks ugdymas sudaro tik 10 proc., vis dėlto tai yra žingsnis saugesnės, žmogaus teisės vertinančios visuomenės link, kurioje puoselėjama pagarba tiek sau, tiek kitam“, – sakė „Nepatogaus kino klasės“ ir Lietuvos žmogaus teisių centro švietimo veiklų vadovė Paulina Drėgvaitė.


Jaunimo ir žmogaus teisių organizacijos akcentuoja, kad epideminis smurto artimoje aplinkoje mastas reikalauja imtis priemonių ir nuo ankstyvo amžiaus supažindinti moksleivius su psichologinio, fizinio, ekonominio ir seksualinio smurto apraiškomis.


„Turime mažinti lyčių nelygybę, Lietuvoje bujojančią prievartos kultūrą ir ją keisti sveikų santykių kultūra, kurioje gerbiamos kiekvieno asmens ribos ir kūno integralumas“, – sakė su seksualinio smurto prevencija dirbančios nevyriausybinės organizacijos „Ribologija“ bendraįkūrėja Rugilė Butkevičiūtė.


LMS inicijuotą kreipimąsi palaiko Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos liberalus jaunimas, Jaunųjų konservatorių lyga, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga, Lietuvos medicinos studentų asociacija, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, Všį Ribologija, Asociacija „Lygiai“, VšĮ Įvairovės edukacijos namai ir VšĮ Ante Litteram, nurodoma Lietuvos žmogaus teisių centro išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis