Dienos patarimas: Kaip tinkamai išvalyti vaikų išpurvintas bei išpaišytas knygeles?

Nesvarbu ar pirkote jau skaitytas, dėvėtas knygeles, ar jas išpurvino jūsų pačių vaikai, visi norime, kad namuose turimi daiktai būtų švarūs ir tvarkingi. Tad kaip tinkamai nuvalyti bei prižiūrėti vaikiškas kietų puslapių knygeles?

Rašiklių, flomasterių žymės


Be abejonės, knygų dėti į indaplovę nereikėtų. Kartoninių puslapių knygos yra gana patvarios, todėl jas drąsiai galima valyti su drėgnomis servetėlėmis ar sudrėkinta šluoste. Visgi, ne visuomet pakanka tokio būdo valymo, tad į pagalbą gali ateiti rimtesnės priemonės.


Jei knygelė buvo išpiešta tušinuku, flomasteriu ar kitu rašikliu, dažniausiai tokias žymes pavyksta nuvalyti su indų plovikliu. Suvilgykite šluostę vandeniu ir užpilkite lašelį ploviklio. Patrinkite išpieštas vietas. Vualia! Rezultatas turėtų būti akivaizdus.


Lipdukų likučiai


Vaikai dievina lipdukus, todėl juos mėgsta klijuoti ant įvairiausių paviršių. Ne išimtis – knygos. Deja, ne visi lipdukai lengvai nusiklijuoja. Dažnu atveju ant knygos puslapių lieka klijų likučiai. Juos nuvalyti galima naudojant plaukų džiovintuvą. Pūskite vėjelį į lipduką. Išdžiūvęs jis turėtų lengvai nusikrapštyti. Galite nuvalyti ir kempinėle.


Dar vienas puikus būdas – nutrinti lipdukų likučius trintuku. Skamba keistai, tačiau tai išties naudingas patarimas. Žinoma, trintukas padės įveikti ir pieštuko atliktus dailės darbus knygose.


Kramtomoji guma


Jei į knygos puslapius netyčia nugulė kramtomoji guma, ją lengvai galima pašalinti įdėjus knygą į šaldiklį. Tiesa, šis metodas padės atsikratyti guma nuo bet kokių paviršių, net rūbų. Sušalusi guma lengvai atsiklijuoja.


Kaip įveikti virusus, bakterijas?


Jei knygas pirkote padėvėtas ar įsigijote blusturgyje, verta jas dezinfekuoti, kad išvengtumėte nereikalingų bakterijų, virusų. Šiuo atveju puikiai galite išdezinfekuoti paviršius naudodami elementarų rankų dezinfekantą ar spiritą (70 proc.). Taip pat pagelbės actas. Tiesa, jis tik gerai nuvalys paviršių, tačiau jo gerai nedezinfekuos (todėl jis puiki priemonė valant dažus, maisto, rašiklio žymes ir t. t.). 


Kitas būdas. Pasiimkite talpą į kurią galėtumėte įpilti 2 puodelius šalto vandens bei 2 arbatinius šaukštelius baliklio, kurį naudojate vonios valymui. Tinka ir drabužių balinimo priemonė. Nepamirškite naudoti apsauginių pirštinių! Sumaišius tirpalą, jį naudokite knygelėms valyti. Naudokite kempinėlę, kurios dėka lengviau nušveisite paviršių.


Būtina paminėti, kad šis tirpalas veiksmingas tik 24 valandas, todėl panaudoję, išpilkite.


Kai knygelė išdžius, dar kartą ją nuvalykite drėgnomis servetėlėmis ir leiskite natūraliai išdžiūti.Knygos dezinfekavimas
Knygos dezinfekavimas
pinterest.com


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis