3 žingsniai, padedantys išvengti kūdikių pilvo pūtimo

Kūdikių pilvo pūtimas – viena pirmųjų mažo žmogaus gyvenimo problemų, dažnai priverčianti kentėti ne tik jį patį, bet ir visą jo šeimą. Kokie 3 žingsniai galėtų padėti lengviau išvengti kūdikių pilvo pūtimo ir kokia tik fiziškai veikianti priemonė galėtų suteikti greitą pirmąją pagalbą? 

Žindomų kūdikių mamos turėtų iš naujo peržvelgti savo mitybos racioną

 

Nors vis dažniau teigiama, kad kūdikių pilvo pūtimas nuo žindančios mamos mitybos nepriklauso, vis dėlto reikėtų būti atsargesnėms, ypač jei mažyliui pilvą pučia itin dažnai ir skausmingai. Žindyvėms rekomenduojama atsisakyti labai aštraus, stipriai alergizuojančio, rūkyto, rauginto maisto. Jei suvalgius pupelių, žirnelių, ridikėlių, svogūnų, obuolių ir slyvų, po kurio laiko pilvą pučia ne tik mamai, bet ir mažyliui, tokių maisto produktų geriau bent kuriam laikui atsisakyti ir stebėti savo bei kūdikio savijautą. Žindančios mamos mityba turėtų būti įvairi ir subalansuota ne tik dėl mažylio savijautos, bet ir dėl jos pačios savijautos. Tad mamoms, besirūpinančioms mažyliais, reikėtų nepamiršti ir savęs. Beje, jei kūdikis maitinamas pieno mišiniais, kai kurie jų jam taip pat gali netikti, todėl vertėtų paieškoti tokio pieno mišinio, kuris mažyliui nesukeltų papildomų virškinimo sutrikimų.

 

Labai svarbi ir maitinimo technika

 

Svarbu ne tik tai, ką mažylis valgo, bet ir kaip jis valgo. Taigi žindymo technika – itin reikšminga. Būtina stebėti, kad žindomas kūdikis gerai apžiotų rudąjį krūties laukelį ir ne čiulptų, o taisyklingai žįstų krūtį. Maitinimo metu reikėtų visa dėmesį sutelkti tik į žindymą ir neužsiimti jokiomis papildomomis veiklomis. Iš buteliuko maitinami kūdikiai turėtų gerai ir taisyklingai apžioti žinduko pagrindą. Buteliuką laikantis asmuo turėtų stebėti, kad mažylis kartu su pieno mišiniu nenurytų papildomo oro. Verta rinktis inovatyvius buteliukus, kurie sukurti taip, kad pašalintų iš žinduko visą susikaupusį orą ir oro nurijimo tikimybė būtų sumažinama iki minimalios.

 

Prieš maitinimą – ant pilvuko, po maitinimo – vertikaliai

 

Likus maždaug 15 min iki maitinimo, mažylį verta paguldyti ant pilvelio. Tokiu būdu iš jo virškinimo trakto pasišalins susikaupęs oras, be to gulėjimas ant pilvelio labai svarbus normaliam kūdikio vystymuisi. Po maitinimo, nesvarbu, ką ir kaip valgė mažylis, rekomenduojama jį panešioti vertikaliai, kad pasišalintų į viršutinę virškinimo trakto dalį patekęs oras. Gali prireikti nemažai kantrybės – kai kurie tėveliai sako, kad mažylį gali tekti panešioti ir 15, ir net 30 minučių, o kartais ir visa valandą. Vis dėlto pasistengti – tikrai verta, ypač prieš pietų ar nakties miegą, kad poilsis būtų ramesnis.


Greita, saugi ir efektyvi pagalba nuo kūdikių pilvo pūtimo

 

Espumisan L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija) yra vaistas, priklausantis vadinamųjų virškinimo traktą veikiančių medžiagų grupei. Jo veiklioji medžiaga yra simetikonas, kuris keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinimo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti rezorbuojamos pro žarnų sieneles ir, prasidėjus žarnų peristaltikai, pašalinamos. Būtina pabrėžti tai, kad simetikonas veikia tik savo fizinėmis savybėmis, t.y. jis visiškai nedalyvauja cheminėse reakcijose ir yra farmakologiškai bei fiziologiškai inertiškas. Jis neabsorbuojamas iš žarnyno, nepatenka į kraujotaką ir iš organizmo išsiskiria nepakitęs. Vaistinis preparatas tinkamas kūdikiams nuo pirmosios jų gyvenimo dienos, mažiems vaikams, nėščioms ir žindančioms moterims. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

 

Užsakymo nr.: PT_74777

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis