Lietuvoje gyvenantis žavusis virtuvės šefas italas – „Ką tai reiškia – bausti vaikus?“


Gian Luca Demarco – garsiausias italas Lietuvoje. Ir, ko gero, vienas žavingiausių, linksmiausių, nuoširdžiausių tėčių, kokius tik teko sutikti.

Su žmona Egle Zdanavičiūte–Demarco augina Magdą (6 m.), Beną (4 m.) ir Martiną (1 mėnuo). Gian Luca puikiai kalba lietuviškai, atrasdamas tokias žodžių sąvokas ir tarimą, kad net gaila „versti“ į taisyklingą lietuvių kalbą. Su šiuo žavingu vyru net neišeina kalbėti kreipiantis į jį „jūs“ – jis toks tikras ir savas, o humoro jausmas – nepakartojamas.


Kaip vyresnieji – Magda ir Benas reagavo į mažąją sesutę?


Gian Luca. Benas labai myli ir saugo sesutę, jis toks rūpestingas, nuostabus vaikinas. Magda iš pradžių labai apsidžiaugė, kad turės su kuo žaisti, bet dabar konkuruoja su mama.


Eglė. Magda turi tokius pačius drabužėlius savo lėlei, kuri irgi panaši į Martiną, keičia sauskelnes, maitina, sūpuoja.

Gian Luca. Dabar pas mus šeimoje vyksta varžybos, kuris daugiau padės mamai. Jeigu Eglė prašo vandens, jo atnešti bėgame visi trys. Paprastai laimiu aš.


Nesijaučiate su Benu mažuma? Jūsų šeimoje dabar daugiau mergaičių.


Eglė neleidžia mums jaustis mažuma, mes esame jos komandos nariai. Jeigu man trūks vyriškos draugijos, dar nusipirksiu šunį, kuris bus vyras, supranti? Yra kita bėda, labai jaučiasi, kad suaugusiųjų šeimoje tik

du, o mažiukų – trys, vis sunkiau susitvarkyti, man teks tapti rimtesniu tėvu – tokiu, kuris visur visur spėja. Sunkus periodas, bet labai įdomus, toks supainiotas, nieko tokio – atsipainios, laiko tik reikia.

Gerai, kad daugiau laiko galėjau skirti šeimai, Eglei sunku, ji po cezario pjūvio operacijos, visi trys vaikai taip gimė. Ji – mano didvyrė! Atlaikė tiek skausmo dėl manęs, kad gimtų tokie trys maži nepaprasti žmogeliukai. 


Su kuriuo iš vyresniųjų lengviau randate bendrą kalbą, kuris labiau klauso – Magda ar Benas?


Nė vienas, nė kitas. Egle, manęs čia šeimoje kas nors klauso? Nė vienas! Nei žmona, nei vaikai. Ačiūdie, dar Martina klauso. Aš kalbu, o ji neprieštarauja, kaip gerai!


Bendrauji su abiem vienodai?


Jeigu Magda blogai elgiasi, ji gaus pastabą, jei Benas – jis, jokių išimčių niekam nedarau. Eglė visada šypsosi, visada maloni ir gerutė, kažkas juk turi būti griežtas, toks ir esu, bet dar labai su jais žiauriai daug

bajeruoju. Jeigu su vaikais reikia durniuoti, tai aš esu tikras durniavimo profas.


Eglė. Dėl to mūsų vaikai greitai „pagauna“ visus juokelius. Jeigu jiems pasakysi: „Žiūrėk, dangus griūva“, jie tau pasakys: „Baik juokauti.“


Kažkaip juos baudžiate?


Ką tai reiškia – bausti vaikus? Kompiuterio jie neturi ir neturės, kol tik galėsiu, kai labai supykstu, nes vaikai kažko prisidirbo, jie negauna saldumynų sekmadieniais, kartais neleidžiu žiūrėti filmukų. Nėra kitos išeities.

Telefoną jie gauna, jei nori pažiūrėti nuotraukas, ir tai mane erzina, noriu atimti, bet kad žaistų su telefonais, o dar prie stalo, to tai jau tikrai nebūna! Filmukai žiūrimi tik per televizorių ir tik nustatytu laiku. Man gerai, kai jie pažiūri filmuką, paskui eina į lauką žaisti. Nori nenori, bet į lauką varau, net priverstinai.


Visą redaktorės Rūtos Rukaitės interviu su Gian Luca Demarco skaitykite naujausiame žurnale „Tavo vaikas“ (nr. 10). (str. „Mano žmona – mano didvyrė!“)


Tavo vaikas Nr.10
Tavo vaikas Nr.10
Fotografė Nendrė


Kitos spalio mėnesio TAVO VAIKO žurnalo temos:


„Negaliu net į tualetą viena nueiti. Lyg kokia uodegėlė jis visur kartu: kartu miegame, keliamės, tvarkomės namus, geriame kavą. Nė minutės be vaiko. Pavargau! Kada tai baigsis?“ – klausia metinuko mama. Psichologė Dovilė Jankauskienė: „Atsakymas priklauso nuo to, kuris į kurį ir kodėl yra įsikibęs.“ Skaitykite str. „Uodegutis“.TAVO VAIKAS


Labas (geras) rytas yra geros dienos garantas. Gera diena prasideda lėtai: kasdieniu SPA, skania kava, apsikabinimais. Tačiau turintiesiems ikimokyklinukų ir mokinukų šiokiadienių rytai yra karščiausia dienos dalis. Tokia karšta, kad tenka labai pasistengti neperkaisti ir neprarasti nuovokos dar iki aštuntos ryto, nes kažkas nenori keltis, o prikeltas vėl užmiega, kažkas neranda pėdkelnių, pamiršo, kur pasidėjo šukas, o pusryčiams nenori košės. Sakoma, planuok ir tavo gyvenimas pasikeis. Skaitykite Eglės Racevičiūtės str. „Labo ryto planas“.


TAVO VAIKASKai vaikas pirmąkart nugvelbia svetimą daiktą, šeimą ištinka šokas: „Auga vagis?!“ Nebūtinai. Psichologas Vytis Valantinas pirmiausia pataria stabtelėti ir pagalvoti, ką vaikas iš tikrųjų slapta „pasisavino“: daiktą ar tėvų dėmesį? Str. „Apie auksinę obelį, arba Mano vaikas vagia“.


TAVO VAIKASAnksčiau ar vėliau vaikui ateina metas iškeliauti į pirmąjį savo kolektyvą – darželį. Kaip palengvinti šį sudėtingą laikotarpį? Apie tai – visas žurnalo priedas „Į darželį“.


TAVO VAIKAS


TAVO VAIKO viršelyje – 8 mėn. raseiniškis Jonas


Fotografė Nendrė


Nors Jonas gimė anksčiau laiko, 35 savaitę, pasak mamos Deimantės, jis puikiai vejasi laiku gimusių kūdikių raidą. Yra be galo linksmas, judrus, guvus ir tuo pačiu metu ramus. Jonas fotografuotis viršeliui atvažiavo iš Raseinių. Tai buvo jo antra ilgesnė kelionė automobiliu. Mama Deimantė sako, jei reikėtų pakartoti kelionę, vargu ar ryžtųsi, nes Jonas nenorėjo ramiai tiek laiko sėdėti, vis bandė dairytis pro langą. 


Tačiau fotosesija buvo greita, nes berniukas buvo geros nuotaikos, daug šypsojosi, noriai pozavo fotografei. Pasak Deimantės, Jonui, ko gero, jau kalasi pirmas dantukas, nes tą dieną, kai kalbėjomės, su jo mama, berniukui sukilo temperatūra. Sveikatos, Jonuk!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis