Motinystės įkvėpta Laura sukūrė svajonių namą vaikams

Jeigu ir jūs norite tapti mūsų rubrikos „Kurianti mama“ heroje bei papasakoti mums apie savo veiklą, kurią įkvėpė vaikai, rašykite el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Laura Grigaliūne ir jos svajonių namuku, skirtu vaikams.

Su vyru Mindaugu ir 4 metų sūnumi Ąžuolu gyvename Jonavoje. Esu baigusi kultūros vadybą ir daug metų dirbau šioje srityje Kėdainiuose (pati esu iš ten kilusi) bei Jonavoje. Tačiau visada žinojau, jog noriu daryti kažką savo. Idėja, kurią šiandien noriu pristatyti, gimė, kai susilaukiau Ąžuolo.Laura su šeima
Laura su šeima
Asmeninio albumo nuotr.


Beklaidžiojant interneto platybėse, radau Švedijoje pastatytą rašytojos A. Lindgren sukurto personažo Pepės Ilgakojinės namelį - vilaitę. Pagalvojau, o kodėl gi man tokio nepastačius Lietuvoje – Jonavoje? Juk tai klasika tapęs vaikų personažas iš garsiosios švedų rašytojos A. Lindgren knygos apie pašėlusią mergaitę. Tiesa, pati maždaug nuo 13 metų mielai tapdavau Pepe Ilgakojine: vedžiau renginius, dalyvaudavau privačiose vaikų šventėse. Drąsiai galiu teigti – manyje gyvena vaikas, vardu Pepė Ilgakojinė. Esu linksma, draugiška, bet tuo pačiu ir tvirta, drąsi, nebijanti iššūkių ir išskirtinumo. Todėl ir vaidinti šio personažo nereikia - pavyksta savaime.Laura Pepės personažą pamėgo dar vaikystėje.
Laura Pepės personažą pamėgo dar vaikystėje.
Asmeninio albumo nuotr.


Labai tikėjau šia idėja, kadangi Lietuvoje nieko panašaus į Pepės namą dar nėra. Žinoma, buvo skeptiškai nusiteikusių žmonių, net vyras iš pradžių nepalaikė tokios idėjos įgyvendinimo. Tačiau aš atkakli! Atidėjau mintį vėlesniam laikui ir po metų dar su didesniu užsispyrimu kibau į įgyvendinimo darbus. Tad teko manimi patikėti – per pusmetį Jonavos rajone nuotykių parke “Lokės pėda” išaugo Pepės Ilgakojinės dviaukštis namas, iš kurio antro aukšto galima nučiuožti čiuožykla. Pamenate, Pepė sakydavo: „Kam nulipti, jeigu galima nučiuožti!“ Čiuožyklą jau išbandė ne tik vaikai, bet ir seneliai.


„Pepės vilaitė“
„Pepės vilaitė“
Asmeninio albumo nuotr.


Namo viduje įrengta Pepės virtuvėlė su senais ir įdomiais rakandais, antrame aukšte – miegamasis su pepiška lova, spinta ir kitais namų apyvokos daiktais, kurie čia kitokie, nei daugelio namuose.


Kieme – gyvūnų kampelis. Jame gyvena vištos, triušiai, balandžiai ir ožkos. Visi jie turi vardus ir visus galima paliesti, pamaitinti. Taip pat kieme daug lauko žaidimų: saldainių ratas, muštynės su maišais, vikingų mūšis, meškeriojimas ir kt.


Kiemo gyventojai.
Kiemo gyventojai.
Asmeninio albumo nuotr.


„Pepės vilaitėje“ organizuojamos privačios vaikų šventės – gimtadieniai, krikštynos, išleistuvės iš darželio, priimami vaikai iš stovyklų ir pan. Taip pat sezono metu, kartą per mėnesį, čia organizuojami vieši renginiai šeimoms su vaikais. Renginiai visada skirtingi su įdomiomis veiklomis, edukaciniais užsiėmimais: piešimas ant puodelių/ akmenukų/ meduolių, laivelių iš medžio žievės gaminimas ir jų plukdymas Lokio upe, žygiai į piliakalnį, picų kepimas šalia esančioje nuotykių parko kavinėje ir kitos veiklos bei pramogos.


Kurdama „Pepės vilaitę“ išsikėliau šiuos tikslus:


- Organizuoti prasmingą, įdomų ir įsimintiną vaikų laisvalaikį;


- Tvirtinti vaikų ir tėvų, vaikų ir draugų santykius per bendras veiklas ir patirtis;


- Ugdyti mažųjų meilę gamtai, gyvūnams, padėti jiems augti sveikiems, aktyviems ir geresniems aplinkai;


- Suteikti galimybę kiekvienam pasijusti vaiku;


- Mokyti džiaugtis vaikyste!


Tikslų ateityje gali iškilti ir daugiau, kurie būtų dar prasmingesni – kalbėjimas apie tvirtą vaiką visuomenėje, apie drąsą būti savimi, nebijoti būti kitokiu ir siekti savo svajonių. Yra minčių apie vaikų stovyklas ir kitas įdomias bei prasmingas veiklas vilaitėje. „Pepės vilaitės“ veikla yra sezoninė, nuo gegužės iki spalio mėn. Labai džiaugiuosi, kad 2017 m. konkurse "Sukurta Jonavoje" vaikų žaidimų ir švenčių kiemas „Pepės vilaitė“ buvo apdovanota aukso medaliu. ( FB puslapis – ČIA arba www.pepesvilaite.lt).
Turint savo veiklą, natūralu, kad visada susiduriama su laiko stoka šeimai. Tad ir man būna visko! Mes su vyru esame puikūs žonglieriai, žongliruojam buvimu su vaiku ir veiklų pasiskirstymu, tuo labiau, kad vyras turi ir kitą – pagrindinį darbą. Labai džiaugiuosi savo vyru ir jo pagalba. Tiesa pasakius, bet jo palaikymo ir auksinių rankų (aš jį vadinu vilaitės ūkvedžiu), tikrai nebūtų taip, kaip yra dabar. Tiesa, viešų renginių metu dirbame visa šeima. Aš – Pepė, vyras – Piratas, kuris vaikus vežioja išskirtiniu retro Pepės automobiliu.


Miniatiūrinis automobiliukas, kurį vairuoja Piratas – Lauros vyras Mindaugas.
Miniatiūrinis automobiliukas, kurį vairuoja Piratas – Lauros vyras Mindaugas.
Asmeninio albumo nuotr.


Ąžuolas yra puikus mamos pagalbininkas, kai vedu ekskursijas vilaitėje (manau, po kiek laiko, Pepei nebereikės pasakoti savo istorijų, Ąžuolas jas jau žinos mintinai ir galės pats vaikams papasakoti). Sūnus labai aktyvus, smalsus, drąsus, puikus tėvelių mokytojas, kuris priverčia nurimti, būti kantriems, nuolat perdėlioti prioritetus gyvenime, kas yra svarbu, o kas gali palaukti.


Laura ir Ąžuolas
Laura ir Ąžuolas
Asmeninio albumo nuotr.


Esu pakankamai aktyvi, turiu nemažą draugų ratą, tačiau stengiuosi visada pirmiausiai laiko skirti mylimiausiems šeimos nariams, o po to susitikimams su draugėmis, pramogoms. Gyvenimas šeimoje yra sunkus darbas. Tačiau aš visada renkuosi sunkesnį, bet prasmingesnį kelią. Toks kelias mus augina, stiprina, gludina.  


Visoms mamoms palinkėčiau klausyti savo vidinio balso ir nebijoti. Baimė – didžiausias žmogaus priešas. Per baimes praleidžiame labai daug puikių progų. Tad drąsos ir laimės visoms!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis