Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasikeičia visa atmosfera namie, nes nusistovėjusi tvarka ir rutina dingsta užleisdama vietą kūdikiui su visomis naujovėmis, rūpesčiais ir netikėtumais. Mažylis namuose okupuoja visą tėvų dėmesį, žavi savo gležnumu, todėl labai dažnai, ypač mamoms, paleisti iš rankų mažyli būna sunku. Norisi kartu miegoti, kartu valgyti ir kartu dainuoti. Ir labai dažnai, tik po kurio laiko aplanko netikėta mintis: „vaje, o kur tėtis?".

Kiekvienas žmogus nori jaustis kažkam reikalingas ir būti pastebėtas, įvertintas. Kiekvienam iš mūsų reikalingas tas ramybės uostas į kurį galima atplaukti ir ramiai, palaimingai plūduriuoti, net jei jūra tavo kelyje šiandien buvo labai audringa. Uostas - tai šeima, o vaikams sumigus – vyras ir žmona.

Gimęs mažylis pakeičia poros gyvenimą, bet neturėtų neigiamai veikti tarpusavio santykių. Turėti vaikų, sutuoktinio atžvilgiu, tai reiškia išmokti dalintis ir aktyviai (ne pasyviai!) išlaukti. Laukiant partnerių vakaro tik sau, reikėtų abiems vienodai prisidėti prie namų ruošos ir kūdikio priežiūros darbų. Tada nebus vienas pavargęs nuo laukimo, o kitas nuo visos dienos bėgimo.

Mielos mamos, neokupuokite vaiko sau, dalinkitės rūpesčiais ir džiaugsmais su partneriu.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Mielos mamos, neokupuokite vaiko sau, dalinkitės rūpesčiais ir džiaugsmais su partneriu. Jeigu didžiąją dienos dalį vaikas praleidžia su jumis, negalvokite, kad vakare negalės, nenorės ar dar blogiau – nemokės, su mažyliu pabūti ir tėtis. Jūs, tikriausiai, geriau mokate tvarkytis su kūdikiu ir visais jo reikalais, tačiau jūs jau turite patirties! Jeigu tėtis su mažyliu būtų daugiau, jam neabejotinai viskas pavyktų greičiau, tačiau juk čia nėra svarbus greitis. Lėčiau pakeis sauskelnes, ilgiau maudys ar ilgiau dainuos lopšinę – niekas dėl to tikrai nenukentės. Net jei mažylis ir paverks ilgiau – jie susitvarkys. Nei vienam iš tėvų nereikėtų apsiimti rūpinimosi vaiku vienam – tai nenaudinga nei tėvams, nei vaikui. Mažylis turi augti apsuptas abiejų tėvų dėmesiu ir meile, o nuo mažumės būdamas tiek su vienu, tiek su kitu, ateity patirs mažiau nerimo kai mamai reikės nors trumpam išbėgti iš namų.

Skirkite kokybiško laiko ir vienas kitam. Santykiai kaip ugnis – tik vis kūrenama ryškiai dega, o paliekama rusenti, galiausiai užgęsta. Nebijokite palikti mažylio seneliams ar kitiems patikimiems žmonėms ir leiskite sau bent kartais pabūti tik dviese ir kitoje, ne namų aplinkoje. Kad ir kaip labai norėtųsi visą laiką būti netoliese mažylio, pasistenkite bent kartais atsiriboti nuo rūpesčių apie kūdikį ir pailsėti. Susiruošti, pasipuošti ir nepertraukiamai žiūrėti vienas kitam į akis, gimus kūdikiui dažnai tampa retenybė, bet esant dideliam norui tikrai gali tapti realybe.

Skirkite kokybiško laiko ir vienas kitam. Santykiai kaip ugnis – tik vis kūrenama ryškiai dega, o paliekama rusenti, galiausiai užgęsta.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Kol kūdikis yra toks mažas ir gležnas, sunku įsivaizduoti jį suaugusį, tačiau taip neišvengiamai nutiks. Dviese pradėjote gyvenimą su savo vyru, dviese ir liksite, kai užaugs jūsų mažylis. Staiga nusišluostyti prakaitą išleidus sūnų pro duris pas marčią ir tada imtis santykių gerinimo su vyru kažin ar pavyks. Santykius gerinti reikia kasdien – lepinti ne tik mažylį savo dėmesiu, bet kartu ir lepintis vienas kitu. Nors vyrai labai dažnai nutyli dėmesio ir savos moters trūkumą, analizuokite situacijas ir pačią save. Labai neturėdamos laiko ir noro, nenutylėkite – pasikalbėkite. Tikrai labai dažnai moterys būna pavargusios nuo namų ruošos ir rūpinimosi kūdikiu, todėl apie jokius išėjimus ar pasimatymus su vyru net galvoti nenori. Jeigu vienintelė jūsų svajonė šiuo metu yra išsimiegoti – būtent tai ir pasakykite savo vyrui. Mylinčiam vyrui visų pirma bus svarbu, kaip jaučiasi jo moteris, o kai ji jausis pailsėjusi ir linksma – santykiai gerės savaime. Nuolatinis pavargęs veidas bus daug labiau suprastas ir užjaustas, jei jis turės aiškų paaiškinimą (net jei jums atrodo, kad priežastis savaime suprantama). Nepalikite vietos neaiškioms ir netikslioms vyro interpretacijoms – būkite suprastos teisingai, išreikškite savo jausmus ir norus pirma netikslių spėjimų. Išgirsti būna tie, kurie kalba.

Gyvenant santuokoje ilgesnį laiką daugelis dalykų tampa tarsi savaime suprantamais. Gimęs kūdikis savaime suprantamus dalykus dar labiau nustumia į „antrą planą". Jeigu mylėti vienas kitą taps savaime suprantamu reiškiniu, kuris guli labai nejudinamas, nes tam dabar nėra laiko, labai greitai vienas iš jūsų gali atsirasti tame „antrame plane". Linkiu, kad pirmas planas visada būtų šeima. O šeima – tai laimingas vaikas, tėtis ir mama.

Psichologė Karolina Gurskienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.