6 patarimai, jei ruošiatės skristi lėktuvu su kūdikiu

 (2)
Jeigu planuojate pirmą kartą skristi su kūdikiu ar mažu vaiku lėktuvu, jums šie patarimai tikrai pravers.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai pirmą kartą keliavome su Nojumi, jam buvo šiek tiek daugiau kaip 4 mėnesiai. Skridome aplankyti senelio į Vokietiją iš Londono. Skrydis truko šiek tiek daugiau kaip valandą.

Labai bijojau skrydžio, nes galvojau, kad su tokiu mažiuku uždaroje erdvėje nelabai bus linksma. Tačiau pergyvenau visai be reikalo, kadangi tik pakilus lėktuvui, jis nusprendė pailsėti ir miegojo beveik visą skrydį.

Sesė pamokė, kad reikia vaikui žysti kylant lėktuvui - taip jam neskaudės ausyčių. Nežinau, ar padėjo, bet jis tikrai į pakilimą reagavo ramiai, kadangi valgė mamos pieną. Pati maitinu, tai buvo pakankamai lengva, nes nereikėjo ruošti buteliuko su mišinuku.

1 patarimas: PAKILIMO METU DUOKITE VAIKELIUI VALGYTI ARBA ČIULPTUKĄ, KAD NEUŽGULTŲ AUSYČIŲ.

6 patarimai, jei ruošiatės skristi lėktuvu su kūdikiu
© Vida Press

Nežinau, ar taip suveikė gravitacija, bet tik pradėjus kilti lėktuvui, prireikė keisti sauskelnes. Lėktuvo tualetai ir taip nėra 5 žvaigždučių,o dar kai bandai laviruoti su vaikeliu, kuriam viskas labai įdomu, tai yra 3 kartus sunkiau. Kadangi nesijaučiau labai pasitikinti savimi, paprašiau vyro, kad eitų su manimi. Bent jau eidama siauru lėktuvo „podiumu" jaučiausi šiek tiek saugesnė .Tačiau padariau klaidą, kad pasiemiau sauskelnių krepšį. Ten ir taip nedaug vietos, o dar reikia laikyti vaiką, kuris bando kažką pasiekti, kas jam įdomu - tai savo kojas, tai tualetinį popierių...

2 patarimas: EIDAMOS KEISTI SAUSKELNIŲ Į LĖKTUVO TUALETĄ, PASIIMKITE SAUSKELNES, SERVETĖLIŲ, PATIESALIUKĄ IR PERSIRENGTI RŪBELIUS, JEIGU NETYČIA PRIREIKTŲ. O GERIAUSIA, JEI VISA TAI PADARYSITE PRIEŠ SKRYDĮ ORO UOSTO TUALETE, TEN TIKRAI PATOGIAU.

Vežimelį dažniausiai reikia palikti prie lėktuvo, kad personalas galėtų jį įdėti saugiai į lėktuvo bagažą. Kadangi jie nenori prisiimti atsakomybės už sulaužytą bagažą, jums pačioms reikės vežimuką sulankstyti ir paruošti kelionei. Tai sunkoka padaryti, jei keliaujate viena ir turite leliuką ant rankų, be to, nešate dar savo striukę, krepšį ir t.t. Kadangi mes buvom dviese su vyru, tai buvo truputį lengviau.

Būkite tam pasiruošusi. Jei yra galimybė, įsidėkite vaikelį į nešioklę, jei tokios galimybės nėra, stenkitės turėti kuo mažiau daiktų. Galite oro uosto eilėje nusižiūrėti kokį/kokią patikimiau atrodantį keleivį ir paprašyti, kad jis padėtų. Nustebsite, kokie žmonės būna draugiški, kai keliauja atostogauti.

6 patarimai, jei ruošiatės skristi lėktuvu su kūdikiu
© Vida Press

3 patarimas: BŪKITE PASIRUOŠUSI PRIE LĖKTUVO PADUOTI VEŽIMĖLĮ. TURĖKITE KUO MAŽIAU DAIKTŲ, ARBA PAPRAŠYKITE PAGALBOS DARBUOTOJŲ/TUO PAČIU LĖKTUVU KELIAUJANČIŲ ŽMONIŲ.

Su vyru esame susižadėję, bet nesusituokę. Nojus turi tėčio pavardę ir britišką pasą. Aš turiu savo pavardę ir lietuvišką pasą. Kai padaviau mūsų abiejų pasus Vokietijoje, jie labai ilgai tyrinėjo ir turbūt ieškojo ženklų, ar Nojus tikrai panašus į mane. Kai būsimas vyras padavė pasą, tik tada suprato, kad nepavogiau vaiko ir nebandau atgabenti į jų šalį.

4 patarimas: JEIGU JŪSŲ IR VAIKELIO PAVARDĖS SKIRIASI (VAIKAS TURI TĖVELIO PAVARDĘ) KARTU VEŽKITĖS IR GIMIMO LIUDIJIMĄ.

Atvykę į Vokietiją labai džiaugėmės žaluma ir grynu oru. Kadangi senelis gyvena labai gražioje vietoje prie upės, daugiausia laiko leidome lauke, jaunasis keliautojas pramiegojo 80 procentų kelionės laiko,o mes galėjome pasidžiaugti istorinėmis vietomis ir gamta.

5 patarimas: PRIEŠ VAŽIUODAMOS PASIDOMĖKITE ORU. NEPAMIRŠTI REIKTŲ IR KREMO NUO SAULĖS, IR APSAUGOS NUO LIETAUS.

Kelionėje praleidome 5 dienas. Sužinojome daug vietinio kaimelio istorijos, susipažinome su seneliu ir jo šeima bei pažadėjome kitą kartą visi susitikti kur nors prie baseino, kur šilta ir yra daug saulės.

Pirmoji kelionė nusisekė, kadangi Nojus dar mažas ir jam labiau rūpėjo miegoti, negu dairytis po apylinkės.

6 patarimas: KOL VAIKELIAI MAŽESNI, SIŪLYČIAU DARYTI ILGESNES KELIONĖS, KADANGI JIE DAR NĖRA TOKIE AKTYVUS.

Linkime gerų kelionių ir tikimės, kad mūsų patarimai padės.

Keliauninkas Nojus ir Mama Diana

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas