Norite protingo vaiko? Kalbėkite su juo nėštumo metu

 (2)
Nėštumo metu kalbėdami su negimusiu vaiku, nedarome to bergždžiai - mažyliai viską girdi, ir, negana to, gimę prisimena!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mokslininkai dar kartą patvirtino tai, apie kalbama jau senokai: dar negimę kūdikiai girdi, kaip su jais bendrauja tėtis ir mama, ir tai turi teigiamos įtakos jų smegenų raidai.

Mokslininkai iš Helsinkio universiteto (Suomija) tyrė 33 būsimas mamas. Pusė iš jų, 17, nėštumo metu nuolat klausė dviejų - keturių minučių trukmės įrašus su žodžiais, sakomus skirtingu tembru. Ir tai truko nuo 29 nėštumo savaitės iki pat vaikučio gimimo kasdien. Iš viso per šį laiką mamos ir kūdikiai išgirdo tuos pačius žodžius ir skiemenis 50-71 kartų. Likusieji kūdikiai su mamomis tokių užsiėmimų neturėjo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip apie būsimo vaiko lytį galima spręsti pagal moters krūtinę?
Ką apie vaiką pasako jo Zodiako ženklas? JAUTIS

Po gimdymo mokslininkai tyrimą tęsė. Visiems 33 kūdikiams jie atliko klausos tyrimą bei galvos smegenų skenografiją, kuri parodo smegenų reakciją į tam tikrus dirgiklius. Kūdikiams buvo vėl kartojami tie patys žodžiai, kaip ir per nėštumą.

Kūdikiai, kurie klausėsi įrašų iki gimimo, reagavo į girdimus žodžius, atpažino juos, tuo tarpu, jų negirdėjusiųjų kūdikių smegenys niekaip nereaguodavo į negirdėtus žodžius. Taigi, mamos pilve gyvendamas vaisius, girdi, ką jam sakome ir gimęs prisimena.

Panašūs tyrimai vykdomi jau keliasdešimt metų įvairiose šalyse. Štai dar 1988 metais mokslininkai tyrė, kaip kūdikiai reaguoja į muilo operose skambančias melodijas. Kūdikiai, kurie dar mamos pilve nuolat klausydavo muilo operų, atpažindavo jų melodijas ir jau gimę. Tai leidžia Prenatalinės psichologijos specialistams toliau tyrinėti negimusio vaikučio atmintį, ir tai, kaip jo galvos smegenų raidą veikia informacija, gaunama dar iki gimimo.

Tai, kad būdami mamos gimdoje kūdikiai sugeba girdėti, įsiminti ir gimę atpažinti garsus, leidžia daryti prielaidą, kad mokytis gimtosios kalbos vaikai pradeda dar negimę.

Jeigu jūs savo pūpsančiam pilvui kasdien skaitote pasakas arba dainuojate lopšines, neabejokite, kad mažylis jus girdi. Ir, kai gimęs jis bus neramus, nuliūdęs, susijaudinęs, padainuokite jam tą patį - gal girdėta melodija ir garsas jį nuramins?

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai
Gimdymo metu vienas iš sėkmės veiksnių yra taisyklingas kvėpavimas. Jūsų dėmesiui – trys pratimai, kurie padės pasimokyti tinkamai kvėpuoti gimdant.

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?