Rima: neįsivaizduoju savęs žindančios (psichologės komentaras)

 (18)
Ne visos moterys svajoja žindyti vaikelį. Yra ir tokių, kurios dar nėštumo metu abejoja, ar to norėtų ir galėtų. Vieną tokį mums atsiųstą laišką paprašėme pakomentuoti psichologės Vilmos Petrikienės.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš Rimos laiško:

"Laukiuosi vaikelio, liko 1 mėnuo iki gimdymo, bet niekaip neįsivaizduoju savęs maitinančios kūdikio krūtimi. Vaikelis labai laukiamas, bet net nežinau, kodėl man kelia šleikštulį kūdikio maitinimas krūtimi".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip apskaičiuoti ovuliacijos datą?
Mamos atvirauja: ką daryti, vaikas mus užklupo mylintis

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Vilma Petrikienė.

Laba diena, Rima,

Visų pirma, sveikinu jus netrukus tapsiant mama, ypač, jei tai jūsų pirmagimis. Ir noriu drauge su jumis pasidžiaugti, kad vaikelis yra laukiamas. Tai ženklas, kad būsite puiki mama. Taip pat suprantu, kad artėjant didžiajam susitikimui kyla klausimų ir/ar nerimo, kaip viskas bus. Tai normalu, nes pokyčiai laukia išties dideli.

Jau nėštumo metu moterys susiduria su tam tikrais veiklos ar norų apribojimais. Kintantis kūnas, artėjantis gimdymas, vėliau žindymas kelia įvairių jausmų. Priimkite juos. Leiskite sau juos išjausti.

Ir tuo pat metu paklauskite savęs: „Kas su manimi vyksta; ką man tai reiškia; ar esu pasiruošusi ir toliau dalintis savo kūnu (žindymas krūtimi) su laukiamu vaikeliu; o gal įsivaizduojamas žindymas kelia šleikštulį, nes net koktu kaip ilgu „senų gerų laikų", kai su draugais nerūpestingai šėldavom iki ryto ar panorėjusi išgerdavau litrą kokakolos; ir t.t.".

Jei paguosiu, būna net žindžiusių moterų, kurioms sunku prisiminti, kaip jos žindė, kaip apskritai tai daroma ir ar mokės vėl tą daryti. Neskubėkite. Jūs neturite apsispręsti šią minutę. Žindysite ar ne, vis tiek būsite geriausia mama savo vaikui. Tik norėčiau padrąsinti kalbėtis apie jums kylančius jausmus su vaikelio tėčiu arba su kitu žmogumi, su kuriuo jausitės saugi. Bet koks aplinkinių spaudimas daryti tą ar aną ką tik tapus mama gali būti be reikalo jaudinantis.

Pabaigai norėčiau pasidalinti keletu minčių apie tai, kodėl vis dėlto vertėtų pabandyti žindyti. Kūdikio žindymas krūtimi yra gamtos dovana tiek mamai, tiek vaikui.

- Tai greičiausias ir arčiausias būdas kurti ryšį su vaikeliu.

- Tai įvairių ligų profilaktika abiems.

- Tai labai patogu ta prasme, kad visada su savimi turite tinkamiausios sudėties, reikiamos temperatūros maisto savo mažam stebuklui, o maitinimas pagal poreikį (maitinimas mišinukais vyksta pagal nustatytą grafiką) yra susijęs su besiformuojančiu kūdikio saugumo jausmu.

Linkiu jums sėkmės bei džiugaus susitikimo!

Daugiau klausimų ir psichologų atsakymų rasite portalo skiltyje "Klausk psichologo". Užduokite savo klausimą ir Jūs!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai
Gimdymo metu vienas iš sėkmės veiksnių yra taisyklingas kvėpavimas. Jūsų dėmesiui – trys pratimai, kurie padės pasimokyti tinkamai kvėpuoti gimdant.

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?