Kaip atrodo svajonių gimdymas skaitytojos istorija

 (10)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Vaidai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Į natūralaus gimdymo kursus - ryžtingai nusiteikusi

Ne kartą girdėjau moteris pasakojant savo gimdymo istorijas, kad gimdymas praėjo per porą valandų. Negalėdavau tuo patikėti - juk žinojau, kad gimdymas turi trukti ne mažiau kaip 12 val. Atvirai pasakius, klausydavau su pavydu. Mat savo pirmąjį gimdžiau būdama gana jauna (21 m.), ir nors ir buvau praėjus gimdymo kursus, tačiau matyt dar nesuvokiau pasirengimo šiam įvykiui reikšmės, tad patyriau ir baimės, ir pasimetimo, ir gydytojų įtaką priimant tam tikrus sprendimus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mitai ir faktai apie atopinį dermatitą
Vieni metai emigracijoje: kas džiugina, o kas - liūdina?

Bet šį kart ne apie tai. Į nėštumo ir gimdymo kursus pas gerai žinomą R. Šemetą ėjau nusiteikusi ryžtingai: padarysiu viską, kad mažylis į pasaulį ateitų lengvai, ramiai ir natūraliai. Tuo tikėjau, labai norėjau ir ruošiaus: didelį dėmesį skyriau dar sveikesnei mitybai, sportavau iki pat nėštumo pabaigos ir pan.

Savo „svajonių gimdymą" tikrai konstravau savo mintyse: pasirašiau visą planą, kartodavau prieš miegą ir pabudus, jog „aš pagimdysiu lengvai ir natūraliai", įsivaizduodavau šią dieną džiugią ir laukiau jos.

Paskutinis pasikartojimas prieš gimdymą

Tiesa, reikėjo vengti kai kurių artimųjų ir draugų. Mat kuo arčiau gimdymo datos, tuo dažniau žmonės jausdavo pareigą pasidalinti „sėkmingo" gimdymo baisiomis istorijomis, „geraisiais" mūsų senolių požiūriais ir visomis kitomis baimėmis. Tad teko atsiriboti nuo aplinkos, ir bendrauti tik su patikimais ir itin teigiamu požiūriu pasižyminčiais draugais bei artimaisiais.

38 savaitei prasidėjus pradėjom natūraliai skatinti gimdymą. Po kelių dienų nusprendžiau nedelsti ir užbaigti susidėti lagaminą, kuriam tetrūko tik išlygintų vaikelio rūbelių. Tą vakarą kartu su vyru nusprendėm atsiversti užrašus ir pasikartoti mūsų gimdymo etapą. Jau kartojantis kartas nuo karto pajusdavau nugaroje keistus jausmus. „Turbūt čia tie paruošiamieji sąrėmiai, paintensyvėjo šį vakarą kalbant apie gimdymą" - pagalvojau. Tačiau lyginant drabužėlius dėl visa ko pradėjau užsirašinėti laiką. Sąrėmiai buvo nereguliarūs, bet po 1,5 val. jie vis dar buvo, kas 12-15 min. Aptariau tai su vyru, kurio akys šiek tiek padidėjo, mačiau, kad jis pradėjo jaudintis.

„Kaip mes laiku pasikartojom. Dabar bus „šviežios žinios", -pasakė mano vyras su šypsena, bet drugeliai pilve skraidė pas abu. Svarstėm, ar tai dar paruošiamieji, ar jau bus tikrieji sąrėmiai ir netrukus ateis mūsų mažylis?

Kadangi jau buvo apie 22.30, laikėmės kursuose girdėtų instrukcijų ir abu nuėjom į lovą, nusprendėm pabandyti užmigti. Ne iškart pavyko. Mes dar valandžiukę pakalbėjom, pasidalinom savo mintimis apie mudviejų savijautą, užplūdusius jausmus, stebėjom sąrėmių dažnumą. Tikėjomės, kad pavyks pamiegoti nors 3 valandas. Pabudau 2 valandą , tuomet - 4, galiausiai - 6 val. ryto. Sąrėmiai jau buvo kas 7-6 min.

Džiaugėmės su jauduliuku sulaukę šios akimirkos. Aš nuėjau į dušą, ir dainuodama pranešinėjau vyrui, kada prasideda ir kada baigiasi sąrėmis. Jo užduotis buvo fiksuoti laiką, kad į ligoninę išvažiuotumėm laiku. Pavalgyt jau nespėjom, gimdyti ruošėmės Trakuose. Juokavau, kad po gimdymo norėsiu kelių kibinų.

Pakeliui į gimdyklą - žaidimas radijo eteryje

Išvažiavome iš namų apie 7:30 ir 8:30 jau buvome Trakuose. Pakeliui klausėmės radijo stoties Lietus žaidimo, kuriame reikia atspėti dainą. Paskambinau - dalyvavau žaidime ir laimėjau. Dar eteryje pakalbėjom su šio žaidimo vedėja Simona, kuri negalėjo patikėti, kad mes  tikrai esame pakeliui į gimdymą ir sugebame žaisti.

Priimamajame po apžiūros paaiškėjo, kad gimdos kaklelis jau buvo atsvėręs 6 cm. Toliau laikas bėgo greitai. 9 val. jau įsikūrėm gimdykloje, 9.30 val. mano vyras pradeda daryti nugaros masažus. Iki pat stūmimo laiko aš vaikštau arba būnu atsirėmusi į lovą, o vyro masažai nuostabūs. Tomis akimirkomis, kai gydytoja prašo atsigulti, kad patikrintų kalelio atsidarymą, kelioms minutėms atsigulu - tada suprantu, kad tai yra daug skausmingiau, ir vėl džiaugiuosi, kada galiu atsistoti, o mano vyras su dygliuotuoju kamuoliuku man daro nugaros masažą.

Apie 10 val. mane jau krečia šaltis. Pasakau apie tai vyrui - abu džiaugiamės šiuo ženklu - jau greitai ateis mūsų mažylis. Ruošiuosi paskutiniam gimdymo etapui - stūmimui, ir 10.44 val. mūsų šeima pagausėjo. Sūnus įvertintas 9-10 balų pagal Apgar skalę. Vaikutis iškart paguldytas ant krūtinės, pašliaužė ieškodamas krūties ir užkandęs užsnūdo. Mes 2 valandas džiaugėmės savo stebukliuku palikti gimdykloje, o perkėlus mus į palatą vyras man atvežė pažadėtus kibinus, mat buvau siaubingai alkana.

Po gimdymo į namus - tą pačią dieną

Jautėmės puikiai, tad tą patį vakarą išvažiavome namo. Akušerė dar siūlė pabūti ir pailsėti ligoninėje, bet man labai norėjosi namų aplinkos, be to, kitą dieną buvo vyresniojo vaiko gimtadienis. Tad su vakariniais Vilniaus kamščiais grįžome namo.

Aš džiaugiuosi - tai tikrai buvo mano svajonių gimdymas. Mes gimdėme natūraliai, aš jaučiau vyro pagalbą ir paramą, akušerė mumis labai rūpinosi. Kartu su vyru buvome darni komanda, kuri žinojo, kas kada ir kaip vyksta su mano kūnu, buvome ramūs ir žinojome, kaip reikia elgtis. Tai buvo tarsi egzaminas, kuriam kaupėm žinias kursų metu, ruošėmės visus nėštumo mėnesius. Mes jį išlaikėme labai ramiai, esame patenkinti rezultatais.

Šią istoriją pasakoju visoms draugėms ir pažįstamoms, kurios nori  vaikelių, ar ruošiasi gimdyti. Tikiuosi, ji įkvėps drąsos ir noro gimdyti su šypsena.

Visoms besilaukiančioms poroms nuoširdžiai linkiu gero, lengvo, natūralaus gimdymo džiaugsmo. Gimdykite su šypsena - tai tikrai įmanoma, kai to labai norite.

Vaida

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?