Kaip atrodo svajonių gimdymas skaitytojos istorija

 (10)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Vaidai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Į natūralaus gimdymo kursus - ryžtingai nusiteikusi

Ne kartą girdėjau moteris pasakojant savo gimdymo istorijas, kad gimdymas praėjo per porą valandų. Negalėdavau tuo patikėti - juk žinojau, kad gimdymas turi trukti ne mažiau kaip 12 val. Atvirai pasakius, klausydavau su pavydu. Mat savo pirmąjį gimdžiau būdama gana jauna (21 m.), ir nors ir buvau praėjus gimdymo kursus, tačiau matyt dar nesuvokiau pasirengimo šiam įvykiui reikšmės, tad patyriau ir baimės, ir pasimetimo, ir gydytojų įtaką priimant tam tikrus sprendimus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mitai ir faktai apie atopinį dermatitą
Vieni metai emigracijoje: kas džiugina, o kas - liūdina?

Bet šį kart ne apie tai. Į nėštumo ir gimdymo kursus pas gerai žinomą R. Šemetą ėjau nusiteikusi ryžtingai: padarysiu viską, kad mažylis į pasaulį ateitų lengvai, ramiai ir natūraliai. Tuo tikėjau, labai norėjau ir ruošiaus: didelį dėmesį skyriau dar sveikesnei mitybai, sportavau iki pat nėštumo pabaigos ir pan.

Savo „svajonių gimdymą" tikrai konstravau savo mintyse: pasirašiau visą planą, kartodavau prieš miegą ir pabudus, jog „aš pagimdysiu lengvai ir natūraliai", įsivaizduodavau šią dieną džiugią ir laukiau jos.

Paskutinis pasikartojimas prieš gimdymą

Tiesa, reikėjo vengti kai kurių artimųjų ir draugų. Mat kuo arčiau gimdymo datos, tuo dažniau žmonės jausdavo pareigą pasidalinti „sėkmingo" gimdymo baisiomis istorijomis, „geraisiais" mūsų senolių požiūriais ir visomis kitomis baimėmis. Tad teko atsiriboti nuo aplinkos, ir bendrauti tik su patikimais ir itin teigiamu požiūriu pasižyminčiais draugais bei artimaisiais.

38 savaitei prasidėjus pradėjom natūraliai skatinti gimdymą. Po kelių dienų nusprendžiau nedelsti ir užbaigti susidėti lagaminą, kuriam tetrūko tik išlygintų vaikelio rūbelių. Tą vakarą kartu su vyru nusprendėm atsiversti užrašus ir pasikartoti mūsų gimdymo etapą. Jau kartojantis kartas nuo karto pajusdavau nugaroje keistus jausmus. „Turbūt čia tie paruošiamieji sąrėmiai, paintensyvėjo šį vakarą kalbant apie gimdymą" - pagalvojau. Tačiau lyginant drabužėlius dėl visa ko pradėjau užsirašinėti laiką. Sąrėmiai buvo nereguliarūs, bet po 1,5 val. jie vis dar buvo, kas 12-15 min. Aptariau tai su vyru, kurio akys šiek tiek padidėjo, mačiau, kad jis pradėjo jaudintis.

„Kaip mes laiku pasikartojom. Dabar bus „šviežios žinios", -pasakė mano vyras su šypsena, bet drugeliai pilve skraidė pas abu. Svarstėm, ar tai dar paruošiamieji, ar jau bus tikrieji sąrėmiai ir netrukus ateis mūsų mažylis?

Kadangi jau buvo apie 22.30, laikėmės kursuose girdėtų instrukcijų ir abu nuėjom į lovą, nusprendėm pabandyti užmigti. Ne iškart pavyko. Mes dar valandžiukę pakalbėjom, pasidalinom savo mintimis apie mudviejų savijautą, užplūdusius jausmus, stebėjom sąrėmių dažnumą. Tikėjomės, kad pavyks pamiegoti nors 3 valandas. Pabudau 2 valandą , tuomet - 4, galiausiai - 6 val. ryto. Sąrėmiai jau buvo kas 7-6 min.

Džiaugėmės su jauduliuku sulaukę šios akimirkos. Aš nuėjau į dušą, ir dainuodama pranešinėjau vyrui, kada prasideda ir kada baigiasi sąrėmis. Jo užduotis buvo fiksuoti laiką, kad į ligoninę išvažiuotumėm laiku. Pavalgyt jau nespėjom, gimdyti ruošėmės Trakuose. Juokavau, kad po gimdymo norėsiu kelių kibinų.

Pakeliui į gimdyklą - žaidimas radijo eteryje

Išvažiavome iš namų apie 7:30 ir 8:30 jau buvome Trakuose. Pakeliui klausėmės radijo stoties Lietus žaidimo, kuriame reikia atspėti dainą. Paskambinau - dalyvavau žaidime ir laimėjau. Dar eteryje pakalbėjom su šio žaidimo vedėja Simona, kuri negalėjo patikėti, kad mes  tikrai esame pakeliui į gimdymą ir sugebame žaisti.

Priimamajame po apžiūros paaiškėjo, kad gimdos kaklelis jau buvo atsvėręs 6 cm. Toliau laikas bėgo greitai. 9 val. jau įsikūrėm gimdykloje, 9.30 val. mano vyras pradeda daryti nugaros masažus. Iki pat stūmimo laiko aš vaikštau arba būnu atsirėmusi į lovą, o vyro masažai nuostabūs. Tomis akimirkomis, kai gydytoja prašo atsigulti, kad patikrintų kalelio atsidarymą, kelioms minutėms atsigulu - tada suprantu, kad tai yra daug skausmingiau, ir vėl džiaugiuosi, kada galiu atsistoti, o mano vyras su dygliuotuoju kamuoliuku man daro nugaros masažą.

Apie 10 val. mane jau krečia šaltis. Pasakau apie tai vyrui - abu džiaugiamės šiuo ženklu - jau greitai ateis mūsų mažylis. Ruošiuosi paskutiniam gimdymo etapui - stūmimui, ir 10.44 val. mūsų šeima pagausėjo. Sūnus įvertintas 9-10 balų pagal Apgar skalę. Vaikutis iškart paguldytas ant krūtinės, pašliaužė ieškodamas krūties ir užkandęs užsnūdo. Mes 2 valandas džiaugėmės savo stebukliuku palikti gimdykloje, o perkėlus mus į palatą vyras man atvežė pažadėtus kibinus, mat buvau siaubingai alkana.

Po gimdymo į namus - tą pačią dieną

Jautėmės puikiai, tad tą patį vakarą išvažiavome namo. Akušerė dar siūlė pabūti ir pailsėti ligoninėje, bet man labai norėjosi namų aplinkos, be to, kitą dieną buvo vyresniojo vaiko gimtadienis. Tad su vakariniais Vilniaus kamščiais grįžome namo.

Aš džiaugiuosi - tai tikrai buvo mano svajonių gimdymas. Mes gimdėme natūraliai, aš jaučiau vyro pagalbą ir paramą, akušerė mumis labai rūpinosi. Kartu su vyru buvome darni komanda, kuri žinojo, kas kada ir kaip vyksta su mano kūnu, buvome ramūs ir žinojome, kaip reikia elgtis. Tai buvo tarsi egzaminas, kuriam kaupėm žinias kursų metu, ruošėmės visus nėštumo mėnesius. Mes jį išlaikėme labai ramiai, esame patenkinti rezultatais.

Šią istoriją pasakoju visoms draugėms ir pažįstamoms, kurios nori  vaikelių, ar ruošiasi gimdyti. Tikiuosi, ji įkvėps drąsos ir noro gimdyti su šypsena.

Visoms besilaukiančioms poroms nuoširdžiai linkiu gero, lengvo, natūralaus gimdymo džiaugsmo. Gimdykite su šypsena - tai tikrai įmanoma, kai to labai norite.

Vaida

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.