Kaip atrodo svajonių gimdymas skaitytojos istorija

 (10)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Vaidai.
Kaip atrodo svajonių gimdymas <sup style="color: #ff0000;">skaitytojos istorija</sup>
© Shutterstock nuotr.

Į natūralaus gimdymo kursus - ryžtingai nusiteikusi

Ne kartą girdėjau moteris pasakojant savo gimdymo istorijas, kad gimdymas praėjo per porą valandų. Negalėdavau tuo patikėti - juk žinojau, kad gimdymas turi trukti ne mažiau kaip 12 val. Atvirai pasakius, klausydavau su pavydu. Mat savo pirmąjį gimdžiau būdama gana jauna (21 m.), ir nors ir buvau praėjus gimdymo kursus, tačiau matyt dar nesuvokiau pasirengimo šiam įvykiui reikšmės, tad patyriau ir baimės, ir pasimetimo, ir gydytojų įtaką priimant tam tikrus sprendimus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mitai ir faktai apie atopinį dermatitą
Vieni metai emigracijoje: kas džiugina, o kas - liūdina?

Bet šį kart ne apie tai. Į nėštumo ir gimdymo kursus pas gerai žinomą R. Šemetą ėjau nusiteikusi ryžtingai: padarysiu viską, kad mažylis į pasaulį ateitų lengvai, ramiai ir natūraliai. Tuo tikėjau, labai norėjau ir ruošiaus: didelį dėmesį skyriau dar sveikesnei mitybai, sportavau iki pat nėštumo pabaigos ir pan.

Savo „svajonių gimdymą" tikrai konstravau savo mintyse: pasirašiau visą planą, kartodavau prieš miegą ir pabudus, jog „aš pagimdysiu lengvai ir natūraliai", įsivaizduodavau šią dieną džiugią ir laukiau jos.

Paskutinis pasikartojimas prieš gimdymą

Tiesa, reikėjo vengti kai kurių artimųjų ir draugų. Mat kuo arčiau gimdymo datos, tuo dažniau žmonės jausdavo pareigą pasidalinti „sėkmingo" gimdymo baisiomis istorijomis, „geraisiais" mūsų senolių požiūriais ir visomis kitomis baimėmis. Tad teko atsiriboti nuo aplinkos, ir bendrauti tik su patikimais ir itin teigiamu požiūriu pasižyminčiais draugais bei artimaisiais.

38 savaitei prasidėjus pradėjom natūraliai skatinti gimdymą. Po kelių dienų nusprendžiau nedelsti ir užbaigti susidėti lagaminą, kuriam tetrūko tik išlygintų vaikelio rūbelių. Tą vakarą kartu su vyru nusprendėm atsiversti užrašus ir pasikartoti mūsų gimdymo etapą. Jau kartojantis kartas nuo karto pajusdavau nugaroje keistus jausmus. „Turbūt čia tie paruošiamieji sąrėmiai, paintensyvėjo šį vakarą kalbant apie gimdymą" - pagalvojau. Tačiau lyginant drabužėlius dėl visa ko pradėjau užsirašinėti laiką. Sąrėmiai buvo nereguliarūs, bet po 1,5 val. jie vis dar buvo, kas 12-15 min. Aptariau tai su vyru, kurio akys šiek tiek padidėjo, mačiau, kad jis pradėjo jaudintis.

„Kaip mes laiku pasikartojom. Dabar bus „šviežios žinios", -pasakė mano vyras su šypsena, bet drugeliai pilve skraidė pas abu. Svarstėm, ar tai dar paruošiamieji, ar jau bus tikrieji sąrėmiai ir netrukus ateis mūsų mažylis?

Kadangi jau buvo apie 22.30, laikėmės kursuose girdėtų instrukcijų ir abu nuėjom į lovą, nusprendėm pabandyti užmigti. Ne iškart pavyko. Mes dar valandžiukę pakalbėjom, pasidalinom savo mintimis apie mudviejų savijautą, užplūdusius jausmus, stebėjom sąrėmių dažnumą. Tikėjomės, kad pavyks pamiegoti nors 3 valandas. Pabudau 2 valandą , tuomet - 4, galiausiai - 6 val. ryto. Sąrėmiai jau buvo kas 7-6 min.

Džiaugėmės su jauduliuku sulaukę šios akimirkos. Aš nuėjau į dušą, ir dainuodama pranešinėjau vyrui, kada prasideda ir kada baigiasi sąrėmis. Jo užduotis buvo fiksuoti laiką, kad į ligoninę išvažiuotumėm laiku. Pavalgyt jau nespėjom, gimdyti ruošėmės Trakuose. Juokavau, kad po gimdymo norėsiu kelių kibinų.

Pakeliui į gimdyklą - žaidimas radijo eteryje

Išvažiavome iš namų apie 7:30 ir 8:30 jau buvome Trakuose. Pakeliui klausėmės radijo stoties Lietus žaidimo, kuriame reikia atspėti dainą. Paskambinau - dalyvavau žaidime ir laimėjau. Dar eteryje pakalbėjom su šio žaidimo vedėja Simona, kuri negalėjo patikėti, kad mes  tikrai esame pakeliui į gimdymą ir sugebame žaisti.

Priimamajame po apžiūros paaiškėjo, kad gimdos kaklelis jau buvo atsvėręs 6 cm. Toliau laikas bėgo greitai. 9 val. jau įsikūrėm gimdykloje, 9.30 val. mano vyras pradeda daryti nugaros masažus. Iki pat stūmimo laiko aš vaikštau arba būnu atsirėmusi į lovą, o vyro masažai nuostabūs. Tomis akimirkomis, kai gydytoja prašo atsigulti, kad patikrintų kalelio atsidarymą, kelioms minutėms atsigulu - tada suprantu, kad tai yra daug skausmingiau, ir vėl džiaugiuosi, kada galiu atsistoti, o mano vyras su dygliuotuoju kamuoliuku man daro nugaros masažą.

Apie 10 val. mane jau krečia šaltis. Pasakau apie tai vyrui - abu džiaugiamės šiuo ženklu - jau greitai ateis mūsų mažylis. Ruošiuosi paskutiniam gimdymo etapui - stūmimui, ir 10.44 val. mūsų šeima pagausėjo. Sūnus įvertintas 9-10 balų pagal Apgar skalę. Vaikutis iškart paguldytas ant krūtinės, pašliaužė ieškodamas krūties ir užkandęs užsnūdo. Mes 2 valandas džiaugėmės savo stebukliuku palikti gimdykloje, o perkėlus mus į palatą vyras man atvežė pažadėtus kibinus, mat buvau siaubingai alkana.

Po gimdymo į namus - tą pačią dieną

Jautėmės puikiai, tad tą patį vakarą išvažiavome namo. Akušerė dar siūlė pabūti ir pailsėti ligoninėje, bet man labai norėjosi namų aplinkos, be to, kitą dieną buvo vyresniojo vaiko gimtadienis. Tad su vakariniais Vilniaus kamščiais grįžome namo.

Aš džiaugiuosi - tai tikrai buvo mano svajonių gimdymas. Mes gimdėme natūraliai, aš jaučiau vyro pagalbą ir paramą, akušerė mumis labai rūpinosi. Kartu su vyru buvome darni komanda, kuri žinojo, kas kada ir kaip vyksta su mano kūnu, buvome ramūs ir žinojome, kaip reikia elgtis. Tai buvo tarsi egzaminas, kuriam kaupėm žinias kursų metu, ruošėmės visus nėštumo mėnesius. Mes jį išlaikėme labai ramiai, esame patenkinti rezultatais.

Šią istoriją pasakoju visoms draugėms ir pažįstamoms, kurios nori  vaikelių, ar ruošiasi gimdyti. Tikiuosi, ji įkvėps drąsos ir noro gimdyti su šypsena.

Visoms besilaukiančioms poroms nuoširdžiai linkiu gero, lengvo, natūralaus gimdymo džiaugsmo. Gimdykite su šypsena - tai tikrai įmanoma, kai to labai norite.

Vaida

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (87)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo (33)

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo
Gimdymas be skausmo. Sakysite, taip nebūna? Būna! Dviejų vaikučių (3,5 ir 2 m.) mama Liepa ir pati netikėjo, kad gimdyti be skausmo – įmanoma...