Specialistė pataria, kokių klaidų nepadaryti su vaikais kine

 (1)
Patarimai tėvams, pirmą kartą išsiruošusiems į kiną su mažyliu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėra vieno visiems vaikams priimtino amžiaus, nuo kada geriausia juos pradėti vesti į kiną. Vieni kino teatre apsilanko jau dviejų metukų, o kitas ir sulaukęs penkerių tam dar gali būti nepasiruošęs. Nepaisant to, kiekvienas tėvelis gali prisidėti, kad pirmasis mažylio apsilankymas kine praeitų kuo sklandžiau ir teiktų tik geriausias emocijas. Kaip išsirinkti tinkamiausią kino filmą, kur sėdėti, ką užkandžiauti filmo metu tėveliams pataria Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, esančio kino centro „Cinamon" atstovė Eglė Stačiokienė.

Kokį filmą rinktis?

Kino teatre vaiko dėmesį geriausiai išlaikys nuotaikingas animacinis filmas ar šeimyninė komedija. Ar filmas tinkamas, įsitikinsite stebėdami vaiko elgesį – jei vaikas šypsosi ir juokiasi, vadinasi pataikėte. Visada rekomenduoju atlikti namų darbus iš anksto – šiandien internete nesunkiai galima rasti tuo metu rodomų filmų anonsus, kuriuos reikėtų parodyti mažajam žiūrovui. Jei anonsas jo nesudomins, mažai tikėtina, kad sudomins ir ilgas poros valandų filmas, kuriam žiūrėti prireiks dar daugiau kantrybės.

Kokį seansą rinktis?

Nėra vieno geriausio seansų laiko, tai labai individualu ir priklauso nuo tėvų užimtumo bei vaikui priimtino žaidimų-miego ritmo. Kino teatrai stengiasi patenkinti kiekvienos šeimos poreikius ir pristato labai platų šeimai skirtų filmų seansų laiką - nuo 9 iki 22 valandos. Paprastai per dieną tėveliai gali rinktis vieną iš 5 ar net 10 šeimai skirtų filmų seansų jiems patogiu laiku.

Kokias sėdimas vietas rinktis?

Tėveliams su mažu vaiku visada rekomenduoju rinktis vietas arčiau išėjimo. Vaikai greičiau pavargsta, jiems sunku ilgai išlaikyti dėmesį, tad vos panorėję ir niekam netrukdomi galėsite palikti salę ir vėl į ją sugrįžti. Taip pat labai svarbu kino centro darbuotojų paprašyti specialios paaukštinančios kėdutės vaikams, ant jos žiūrėti filmą mažiesiems lankytojams bus kur kas patogiau.

Ar galima duoti vaikams spragintų kukurūzų filmo metu?

Spraginti kukurūzai laikomi gana sveiku užkandžiu, tinkamu ir mažiems vaikams, tik svarbu jų nepadauginti. Mažiesiems kino centro lankytojams itin tinka mažytės, vos 20 gr. spragintų kukurūzų porcijos. Vaikutis ne tik nepersivalgys, bet ir galės kas kartą rinktis vis naują skonį iš daugiau nei 20 rūšių - braškinių, miško uogų, pieniško ar balto šokolado, avietinių - jogurtinių, kokosinių - karamelinių ir kitų.

Keliese eiti į filmą?

Jei tik yra galimybė, visada eikite į kiną su visa šeima, ypač jei auginante dvi atžalas. Vienam vaikų filmo metu užsinorėjus pasivaikščioti su mama, antruoju galės pasirūpinti tėtis. Be to, šeimoms dažnai taikomi specialūs pasiūlymai, todėl taip dar ir galima sutaupyti.

Ar mažyliui bus įdomu stebėti 3D filmą?

Trimatė erdvė laikoma įtikinamesnė, labiau įtraukianti tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius. Tik labai svarbu rinktis specialiai vaikams pritaikytus 3D akinius, kurie yra mažesni ir lengvesni, todėl patogesni mažajam žiūrovui.

Ką veikti po filmo?

Jei tik yra galimybė, po filmo šeimai rekomenduojame pasivaikščioti parke, pabūti gryname ore, pailsinti akis. Be to, tai puiki proga aptarti tik ką matytą istoriją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Psichologė: kodėl emocinio intelekto neišmokysime per pamokėles ar užduotėles (1)

Per savo praktiką su jaunomis šeimomis ir darželio pedagogais patyriau, kad terminas emocinis intelektas yra auksinė frazė, kuri uždega suaugusiųjų akis.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?