Specialistė pataria, kokių klaidų nepadaryti su vaikais kine

 (1)
Patarimai tėvams, pirmą kartą išsiruošusiems į kiną su mažyliu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėra vieno visiems vaikams priimtino amžiaus, nuo kada geriausia juos pradėti vesti į kiną. Vieni kino teatre apsilanko jau dviejų metukų, o kitas ir sulaukęs penkerių tam dar gali būti nepasiruošęs. Nepaisant to, kiekvienas tėvelis gali prisidėti, kad pirmasis mažylio apsilankymas kine praeitų kuo sklandžiau ir teiktų tik geriausias emocijas. Kaip išsirinkti tinkamiausią kino filmą, kur sėdėti, ką užkandžiauti filmo metu tėveliams pataria Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, esančio kino centro „Cinamon" atstovė Eglė Stačiokienė.

Kokį filmą rinktis?

Kino teatre vaiko dėmesį geriausiai išlaikys nuotaikingas animacinis filmas ar šeimyninė komedija. Ar filmas tinkamas, įsitikinsite stebėdami vaiko elgesį – jei vaikas šypsosi ir juokiasi, vadinasi pataikėte. Visada rekomenduoju atlikti namų darbus iš anksto – šiandien internete nesunkiai galima rasti tuo metu rodomų filmų anonsus, kuriuos reikėtų parodyti mažajam žiūrovui. Jei anonsas jo nesudomins, mažai tikėtina, kad sudomins ir ilgas poros valandų filmas, kuriam žiūrėti prireiks dar daugiau kantrybės.

Kokį seansą rinktis?

Nėra vieno geriausio seansų laiko, tai labai individualu ir priklauso nuo tėvų užimtumo bei vaikui priimtino žaidimų-miego ritmo. Kino teatrai stengiasi patenkinti kiekvienos šeimos poreikius ir pristato labai platų šeimai skirtų filmų seansų laiką - nuo 9 iki 22 valandos. Paprastai per dieną tėveliai gali rinktis vieną iš 5 ar net 10 šeimai skirtų filmų seansų jiems patogiu laiku.

Kokias sėdimas vietas rinktis?

Tėveliams su mažu vaiku visada rekomenduoju rinktis vietas arčiau išėjimo. Vaikai greičiau pavargsta, jiems sunku ilgai išlaikyti dėmesį, tad vos panorėję ir niekam netrukdomi galėsite palikti salę ir vėl į ją sugrįžti. Taip pat labai svarbu kino centro darbuotojų paprašyti specialios paaukštinančios kėdutės vaikams, ant jos žiūrėti filmą mažiesiems lankytojams bus kur kas patogiau.

Ar galima duoti vaikams spragintų kukurūzų filmo metu?

Spraginti kukurūzai laikomi gana sveiku užkandžiu, tinkamu ir mažiems vaikams, tik svarbu jų nepadauginti. Mažiesiems kino centro lankytojams itin tinka mažytės, vos 20 gr. spragintų kukurūzų porcijos. Vaikutis ne tik nepersivalgys, bet ir galės kas kartą rinktis vis naują skonį iš daugiau nei 20 rūšių - braškinių, miško uogų, pieniško ar balto šokolado, avietinių - jogurtinių, kokosinių - karamelinių ir kitų.

Keliese eiti į filmą?

Jei tik yra galimybė, visada eikite į kiną su visa šeima, ypač jei auginante dvi atžalas. Vienam vaikų filmo metu užsinorėjus pasivaikščioti su mama, antruoju galės pasirūpinti tėtis. Be to, šeimoms dažnai taikomi specialūs pasiūlymai, todėl taip dar ir galima sutaupyti.

Ar mažyliui bus įdomu stebėti 3D filmą?

Trimatė erdvė laikoma įtikinamesnė, labiau įtraukianti tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius. Tik labai svarbu rinktis specialiai vaikams pritaikytus 3D akinius, kurie yra mažesni ir lengvesni, todėl patogesni mažajam žiūrovui.

Ką veikti po filmo?

Jei tik yra galimybė, po filmo šeimai rekomenduojame pasivaikščioti parke, pabūti gryname ore, pailsinti akis. Be to, tai puiki proga aptarti tik ką matytą istoriją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?

5 lietuvės mamos instagrame, kurios dalijasi vaiko lavinimo idėjomis

Ką veikti su vaikui grįžus po darbo namo? Kaip jį užimti, kai suserga? Ką įdomaus nuveikus artimiausią savaitgalį?