Specialistė pataria, kokių klaidų nepadaryti su vaikais kine

 (1)
Patarimai tėvams, pirmą kartą išsiruošusiems į kiną su mažyliu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėra vieno visiems vaikams priimtino amžiaus, nuo kada geriausia juos pradėti vesti į kiną. Vieni kino teatre apsilanko jau dviejų metukų, o kitas ir sulaukęs penkerių tam dar gali būti nepasiruošęs. Nepaisant to, kiekvienas tėvelis gali prisidėti, kad pirmasis mažylio apsilankymas kine praeitų kuo sklandžiau ir teiktų tik geriausias emocijas. Kaip išsirinkti tinkamiausią kino filmą, kur sėdėti, ką užkandžiauti filmo metu tėveliams pataria Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, esančio kino centro „Cinamon" atstovė Eglė Stačiokienė.

Kokį filmą rinktis?

Kino teatre vaiko dėmesį geriausiai išlaikys nuotaikingas animacinis filmas ar šeimyninė komedija. Ar filmas tinkamas, įsitikinsite stebėdami vaiko elgesį – jei vaikas šypsosi ir juokiasi, vadinasi pataikėte. Visada rekomenduoju atlikti namų darbus iš anksto – šiandien internete nesunkiai galima rasti tuo metu rodomų filmų anonsus, kuriuos reikėtų parodyti mažajam žiūrovui. Jei anonsas jo nesudomins, mažai tikėtina, kad sudomins ir ilgas poros valandų filmas, kuriam žiūrėti prireiks dar daugiau kantrybės.

Kokį seansą rinktis?

Nėra vieno geriausio seansų laiko, tai labai individualu ir priklauso nuo tėvų užimtumo bei vaikui priimtino žaidimų-miego ritmo. Kino teatrai stengiasi patenkinti kiekvienos šeimos poreikius ir pristato labai platų šeimai skirtų filmų seansų laiką - nuo 9 iki 22 valandos. Paprastai per dieną tėveliai gali rinktis vieną iš 5 ar net 10 šeimai skirtų filmų seansų jiems patogiu laiku.

Kokias sėdimas vietas rinktis?

Tėveliams su mažu vaiku visada rekomenduoju rinktis vietas arčiau išėjimo. Vaikai greičiau pavargsta, jiems sunku ilgai išlaikyti dėmesį, tad vos panorėję ir niekam netrukdomi galėsite palikti salę ir vėl į ją sugrįžti. Taip pat labai svarbu kino centro darbuotojų paprašyti specialios paaukštinančios kėdutės vaikams, ant jos žiūrėti filmą mažiesiems lankytojams bus kur kas patogiau.

Ar galima duoti vaikams spragintų kukurūzų filmo metu?

Spraginti kukurūzai laikomi gana sveiku užkandžiu, tinkamu ir mažiems vaikams, tik svarbu jų nepadauginti. Mažiesiems kino centro lankytojams itin tinka mažytės, vos 20 gr. spragintų kukurūzų porcijos. Vaikutis ne tik nepersivalgys, bet ir galės kas kartą rinktis vis naują skonį iš daugiau nei 20 rūšių - braškinių, miško uogų, pieniško ar balto šokolado, avietinių - jogurtinių, kokosinių - karamelinių ir kitų.

Keliese eiti į filmą?

Jei tik yra galimybė, visada eikite į kiną su visa šeima, ypač jei auginante dvi atžalas. Vienam vaikų filmo metu užsinorėjus pasivaikščioti su mama, antruoju galės pasirūpinti tėtis. Be to, šeimoms dažnai taikomi specialūs pasiūlymai, todėl taip dar ir galima sutaupyti.

Ar mažyliui bus įdomu stebėti 3D filmą?

Trimatė erdvė laikoma įtikinamesnė, labiau įtraukianti tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius. Tik labai svarbu rinktis specialiai vaikams pritaikytus 3D akinius, kurie yra mažesni ir lengvesni, todėl patogesni mažajam žiūrovui.

Ką veikti po filmo?

Jei tik yra galimybė, po filmo šeimai rekomenduojame pasivaikščioti parke, pabūti gryname ore, pailsinti akis. Be to, tai puiki proga aptarti tik ką matytą istoriją.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju

Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?

Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti (7)

Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.

Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų

„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (11)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.

Nelengva, bet įmanoma: kaip užauginti atsakingą vaiką

Nors ši užduotis ganėtinai sudėtinga, vis tik galima būtų išskirti kelias svarbiausias taisykles, kurių vertėtų laikytis tėvams.