Specialistė pataria, kokių klaidų nepadaryti su vaikais kine

 (1)
Patarimai tėvams, pirmą kartą išsiruošusiems į kiną su mažyliu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėra vieno visiems vaikams priimtino amžiaus, nuo kada geriausia juos pradėti vesti į kiną. Vieni kino teatre apsilanko jau dviejų metukų, o kitas ir sulaukęs penkerių tam dar gali būti nepasiruošęs. Nepaisant to, kiekvienas tėvelis gali prisidėti, kad pirmasis mažylio apsilankymas kine praeitų kuo sklandžiau ir teiktų tik geriausias emocijas. Kaip išsirinkti tinkamiausią kino filmą, kur sėdėti, ką užkandžiauti filmo metu tėveliams pataria Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, esančio kino centro „Cinamon" atstovė Eglė Stačiokienė.

Kokį filmą rinktis?

Kino teatre vaiko dėmesį geriausiai išlaikys nuotaikingas animacinis filmas ar šeimyninė komedija. Ar filmas tinkamas, įsitikinsite stebėdami vaiko elgesį – jei vaikas šypsosi ir juokiasi, vadinasi pataikėte. Visada rekomenduoju atlikti namų darbus iš anksto – šiandien internete nesunkiai galima rasti tuo metu rodomų filmų anonsus, kuriuos reikėtų parodyti mažajam žiūrovui. Jei anonsas jo nesudomins, mažai tikėtina, kad sudomins ir ilgas poros valandų filmas, kuriam žiūrėti prireiks dar daugiau kantrybės.

Kokį seansą rinktis?

Nėra vieno geriausio seansų laiko, tai labai individualu ir priklauso nuo tėvų užimtumo bei vaikui priimtino žaidimų-miego ritmo. Kino teatrai stengiasi patenkinti kiekvienos šeimos poreikius ir pristato labai platų šeimai skirtų filmų seansų laiką - nuo 9 iki 22 valandos. Paprastai per dieną tėveliai gali rinktis vieną iš 5 ar net 10 šeimai skirtų filmų seansų jiems patogiu laiku.

Kokias sėdimas vietas rinktis?

Tėveliams su mažu vaiku visada rekomenduoju rinktis vietas arčiau išėjimo. Vaikai greičiau pavargsta, jiems sunku ilgai išlaikyti dėmesį, tad vos panorėję ir niekam netrukdomi galėsite palikti salę ir vėl į ją sugrįžti. Taip pat labai svarbu kino centro darbuotojų paprašyti specialios paaukštinančios kėdutės vaikams, ant jos žiūrėti filmą mažiesiems lankytojams bus kur kas patogiau.

Ar galima duoti vaikams spragintų kukurūzų filmo metu?

Spraginti kukurūzai laikomi gana sveiku užkandžiu, tinkamu ir mažiems vaikams, tik svarbu jų nepadauginti. Mažiesiems kino centro lankytojams itin tinka mažytės, vos 20 gr. spragintų kukurūzų porcijos. Vaikutis ne tik nepersivalgys, bet ir galės kas kartą rinktis vis naują skonį iš daugiau nei 20 rūšių - braškinių, miško uogų, pieniško ar balto šokolado, avietinių - jogurtinių, kokosinių - karamelinių ir kitų.

Keliese eiti į filmą?

Jei tik yra galimybė, visada eikite į kiną su visa šeima, ypač jei auginante dvi atžalas. Vienam vaikų filmo metu užsinorėjus pasivaikščioti su mama, antruoju galės pasirūpinti tėtis. Be to, šeimoms dažnai taikomi specialūs pasiūlymai, todėl taip dar ir galima sutaupyti.

Ar mažyliui bus įdomu stebėti 3D filmą?

Trimatė erdvė laikoma įtikinamesnė, labiau įtraukianti tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius. Tik labai svarbu rinktis specialiai vaikams pritaikytus 3D akinius, kurie yra mažesni ir lengvesni, todėl patogesni mažajam žiūrovui.

Ką veikti po filmo?

Jei tik yra galimybė, po filmo šeimai rekomenduojame pasivaikščioti parke, pabūti gryname ore, pailsinti akis. Be to, tai puiki proga aptarti tik ką matytą istoriją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.