I. Segalovičienė: atsakingos institucijos turi būti pasiruošusios nustatyti ir užkardyti ukrainiečių vaikams kylančias rizikas

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė akcentuoja, kad Lietuvoje vaiko teisių standartai yra labai aukšti, todėl, pasak jos, šalis turi pakankamai įrankių, kad tinkamai pasirūpintų ir apsaugotų nuo karo iš Ukrainos bėgančius vaikus.


„Lietuvos vaiko teisių standartai tikrai yra labai aukšti ir atitinka visus vakarietiško pasaulio standartus. Ir mes ukrainiečių vaikus stebime ir rūpinamės jais kaip savo akimi ir tikrai nuolat bendraujame su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, ir stebime kasdieną, kokia yra situacija su globa, su vaikais, kuriuos mes priimame, kaip jie pasiskirsto, kas juos globoja ir t. t.“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė I. Segalovičienė.

 

Visgi prezidento patarėja pripažįsta, kad tam tikros rizikos, susijusios su vaikų išnaudojimu arba prekyba vaikais, egzistuoja. Todėl, pasak jos, visos institucijos privalo būti tinkamai pasiruošusios visus tokius atvejus, jei jų atsirastų, nustatyti ir užkardyti.

 

„Tai tų rizikų tikrai yra, todėl visos institucijos, tiek Vaiko teisių apsaugos tarnyba, tiek savivaldybės, tiek policija, tiek, jei reikia, ir prokuratūra, visi turi stebėti ir būti pasiruošę sugaudyti ir užkardyti tuos baisius atvejus“, – akcentavo ji.

 

I. Segalovičienės teigimu, taip pat labai svarbu užtikrinti tinkamą psichologinę pagalbą nuo karo siaubo pabėgusiems vaikams.

 

„Kitas labai svarbus dalykas (...) yra pagalba vaikams. Ypatingai specialistų, psichologinė pagalba, todėl, kad vaikai iš tiesų yra patyrę didelius siaubus. Ir ta globa, kurią mes suteikiame, yra lydima kokybiškų paslaugų. Ir ta pagalba reikalinga vaikų, kurie atvyksta iš Ukrainos, gerovei“, – sakė prezidento patarėja.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis