10 patarimų, kad nėštumas būtų lengvesnis

Visiškai nesvarbu, ar laukiesi pirmą, ar kažkelintą kartą, nėštumo lengvumas ar sunkumas nuo to nepriklauso. Svarbiausia, kokius lūkesčius puoselėja besilaukianti moteris.

Be jokios abejonės, visi kiti nėštumai, po pirmojo karto, būna lengvesni, nes jau atsiranda aiškus suvokimas, kaip tai vyksta. Įdomu tai, kad po vaikelio gimimo praėjus visai nedaug laiko viskas atrodo taip paprasta ir lengva. Šitaip jau gamtos sutvarkyta, kad oksitocinas, meilės hormonas, kuris lemia ir pieno išsiskyrimą, padeda pamiršti visa tai, kas buvo tikrai nemalonu, – ilgą ir sunkų gimdymą, skausmingą stūmimą ir visa kita. Po trijų dienų, praėjus itin skausmingam gimdymui, jau viską pamirštame: mūsų atmintis veikia taip, kaip mes norime, jei pasiekiame rezultatą.


Gydytojos ginekologės  Ingridos Kravčenkienės patarimai, kad nėštumas būtų lengvesnis.


1. Susiraskite tinkamą specialistą – gydytoją, akušerį, gal net dulą, t. y. žmogų, su kuriuo jums būtų lengva ir patogu kalbėti bet kokiomis temomis, be jokių tabu. Tai labai svarbu. Atsiminkite, kad kvailų klausimų nebūna, būna tik neatsakyti.


2. Jokiu būdu nevalgykite už du. Tai kartoja visi, kas tik gali, pakartosiu ir aš. Nėščiajai per dieną reikia tik šiek tiek daugiau kalorijų, nei kitiems. Antruoju nėštumo trimestru per dieną būtina gauti tik apie 300 kilokalorijų daugiau nei kitiems. Maistas turėtų būti sveikas ir lengvai virškinamas. Venkite šlamštmaisčio – keptų, riebių, o ypač – labai saldžių produktų. Cukraus kiekio svyravimai dažnai lemia nuotaikos pakilimus ir nuopuolius – depresyvumą, nepasitenkinimą, verksmingumą. Ir tiesiog neadekvatų aplinkos vertinimą. Geriausia valgyti namie gamintą maistą.


3. Gerkite folio rūgštį, ji apsaugos vaisių nuo įgimtų defektų, tai paprasta ir elementaru. Pasidarykite išsamų kraujo tyrimą ir pažiūrėkite, ar jums netrūksta kokių nors medžiagų. Paisykite specialisto nurodymų, naudokitės mokslo pasiekimais; kai kurios problemos mus kamuoja, nes organizmui ko nors trūksta – kalcio, magnio, B grupės vitaminų, omega 3 rūgščių ir pan. Tarkim, jei trūksta geležies, vitamino B12 ar folio rūgšties gali kristi hemoglobino kiekis, vystytis mažakraujystė. Būtina atkreipti dėmesį į vitamino D3 kiekį. Šis vitaminas labai svarbus įvairioms organizmo funkcijoms (kalciui įsisavinti, normaliai raumenų funkcijai, kaulų ir dantų būklei, imuninės sistemos veiklai; kai šio vitamino užtenka, rečiau puola įvairios kvėpavimo takų ligos ar kitos infekcijos). Kam kankintis, jei galime to išvengti.


4. Kiekvieną dieną mankštinkitės ir darykite tempimo pratimus, pasitarusios su specialistais. Tai padės sumažinti ar išvengti nemalonių pojūčių, kuriuos sukelia nėštumas.


5. Užsirašykite į nėščiųjų mokyklėles ar kursus, ten sutiksite daug tokių pačių kaip jūs ir turėsite galimybę pasipasakoti bei pasidalyti, dėl ko nerimaujate tuo metu. Susirasite draugių, su kuriomis paskui, jau gimus kūdikiui, bus linksma drauge vežioti vežimėlius ir keliauti patiriant tuos pačius išbandymus.


6. Numatykite, kur gimdysite. Antrojo trimestro pabaigoje ar trečiojo pradžioje nueikite į tas vietas, kur planuojate gimdyti, visko smulkiai išsiklausinėkite, kad žinotumėte, kokia ten gimdymo tvarka. Paruoškite kraitelį ir daiktus sau, tai suteiks ramumo, kurio jums tikrai labai reikia šiuo periodu.


7. „Įjunkite“ humoro jausmą, kai girdite artimųjų – mamos, anytos, tetų, draugių – patarimus. Kad ir kaip jus nervintų tie patarimai, atminkite: visi jums nori tik gero.


8. Praneškite darbdaviui, kad laukiatės, kuo anksčiau. Pasisaugokite, neužsikraukite papildomų darbų. Nedirbkite naktimis – naktį besilaukianti moteris privalo miegoti, ir taškas! Kuo mažiau komandiruočių, skraidymų ir to, kas sukeltų papildomo streso. Tegul visi žino, kad laukiatės, ir jūsų lai nenervina. Šiuo metu jūsų pagrindinė misija – išnešioti naują žmogų.


9. Nesistenkite visko padaryti pati, padalykite visas pareigas šeimos nariams. Leiskite kitiems jums padėti. Negalvokite, kad, išėjusios gimdyti skirtų atostogų, dar spėsite nuveikti milijoną darbų, jos ne tam skirtos, jos – būtent tam, kad ramiai pasiruoštumėte gimdymui.


10. Mėgaukitės šiomis 40 savaičių. Kiekviena diena ir akimirka. Jos prabėga labai greitai, tai – puikus laikas rašyti dienoraštį. Kada nors vėliau jums tai sukels labai gerų emocijų, o jei dar kartą lauksitės, galėsite palyginti save tada ir dabar.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis