IŠRADINGA: 5 mamos dalijasi išskirtinėmis Kalėdų idėjomis FOTO

Jeigu turite smagių kalėdinių idėjų, firminių meduolių receptų ar įdomių nutikimų iš praėjusių metų Kalėdų, pasidalinkite jomis su mumis, el.paštas tavovaikas@delfi.lt Juk drauge laukti švenčių daug smagiau, ar ne?

Socialiniame tinkle Vaikas prašo dovanos, kuriai neturiu pinigų, ką daryti?
Kokie 2015 -ieji bus mūsų vaikams?

Pasak jos, ši idėja vaikams labai patiko, jie matė, kaip mama siuvo žaisliukus, vėliau su džiaugsmu padėjo puošti. „Šiais metais didžiuojuosi mūsų eglute", - sako ji.

Giedrė ir jos „valgoma" eglutė

Lukrecijos ir Aivaro namuose stovi eglė - visų smaližių svajonė!

Mama Giedrė nusprendė šiemet papuošti eglutę ne bet kaip, o būtent valgomais dalykėliais. Taip ant žaliaskarės šakų nutūpė saldainiai ir kalėdiniai meduoliai. Beje, mama sako, kad vaikai į kalėdinę eglę nesikėsina, tuo tarpu šeimos katinas labai įtariai žiūri – supranta, kad maistas ant medžio kabo. Šeima turi ir žiurkėną, kurio artyn prie skanėstais papuoštos eglės neprileidžia.


Santa ir rankų darbo Advento kalendorius

Kalėdinės tradicijos Debesėlių šeimoje" - taip savo pasakojimą apie šeimos švenčių tradicijas pavadino Santa Debesienė. Sūnelį Adrijų auginanti Santos ir Dariaus šeima Kalėdų laukia smagiai: „Prieš kiekvienas Kalėdas mes kuriame mūsų šeimos Advento kalendorių. Jame su vyru įdedame vienas kitam dovanėlių, o dabar jau ir mažajam Adrijukui, ir atidarome jį kiekvieną dieną.

Tai būna įvairios mielos smulkmenos, saldumynai, žaisliukai ir t.t. Dovanėlių maišelius darome patys kiekvienais metais skirtingus.

Esame pirkę ir iš parduotuvės kalendorių su šokoladu, tačiau mums mūsų pačių daug mielesnis ir įdomesnis.

Manau, kad kai sūnelis paaugs, jam tai bus malonus laikotarpis belaukiant Kalėdų senelio dovanų".

Renata ir „puponautų" eglutė

Šią savaitę publikavome straipsnį apie Žydrūnės ir jos keturių vaikų šeimą iš Kauno, kuri eglę šiemet papuošė išradingai - puponautais. (Straipsnį galite rasti ČIA). Straipsnyje klausėme, ar tai tik nebus vienintelė tokia eglė Lietuvoje ir pasaulyje? Atsakymo ilgai laukti nereikėjo. Mūsų Facebook profilyje atsiliepė mama Renata, kuri įkėlė savo „puponautiškos" eglės nuotrauką. Kaip ji pati parašė, šią idėją pasiūlė sūnus Edvinas.

Renata ir tradicinė kasmetė fotosesija prie Kalėdų eglės

„Taip jau atsitiko, kad nuo pat pirmųjų Kalėdų, dar kai sūnui buvo vos keliolika dienų, puošiame eglutę kartu. Tais metais jis miegojo šalimais, na, o sulaukęs vienerių padėjo , tik savaip- nagrinėdamas išimamus žaisliukus iš dėžės, ir paduodamas mums. Šiemet sūnui jau bus ketveri metai, tad jis su nekantrumu laukia šventės. Kad laikas neprailgtų, kas rytą atidaro Advento kalendoriaus langelį ir suvalgo po mažą šokoladuką. Iš tiesų, mūsų tradicija ta, kad eglutę puošiame drauge su vaikais.

Būtinai kasmet surengiame fotosesiją, įamžindami vaiko, o dabar jau ir vaikų augimo pokyčius. Kalėdos - ypatingas metas, tad stengiamės, kad ta Kalėdinė dvasia persiduotų vaikams. Nuo pernai, kai gimė dukrytė, tarp Kalėdų ir Naujųjų Metų, kas rytą po eglutę uždainuodavo Kalėdinis senelis, kurį sūnui padovanojo diedukas. Tai ženklas, kad po eglute jau yra atneštos dovanos. Kas rytą vaikai, labiau sūnus, rasdavo įvairių smulkmenų: šokoladinių kiaušinių, mažų automobiliukų, dantų pastos, "kišeninių" knygučių, kt. Smulkmenų, kurių dėka vaiko akys spindėte spindėjo. Nesvarbu kokia tai šventė, Kalėdos, gimtadieniai ar kitos sezoninės šventės - visada esame drauge ir viską darome kartu. Ir kiek laimės, kai pervertus senesnių nuotraukų albumus pamatai vaiko šypsena ir jau dabar išgirsti "ačiū". Tas vienas žodis - didžiausias įkvėpimas žingsniuoti toliau".

Skaitytojų atsiųstos asmeninio archyvo nuotr.

Gražių artėjančių švenčių!

Parašyk Redakcijai