Ką reikėtų žinoti prieš renkant vaikui čiužinį? 

Žvalumas, gera nuotaika, energingumas – tai tik keletas kokybiško miego požymių, todėl trokštantiems būti energingesniems neįdedant pastangų, vertėtų žinoti, kaip galima paversti miegą efektyviu. Nors gero ir kokybiško miego efektas nepamatuojamas, visgi jo galia abejoja retas – jei puikus miegas ir nesuteiks jums magiškų galių nuversti kalnus, tai bent tikrai suteiks daugiau jėgų, kad į juos įkoptumėte.

Viena svarbiausių gero miego priežasčių yra kokybiškas čiužinys. Išsirinkti tinkamą čiužinį gali pasirodyti nelengva, o jei čiužinį renkame vaikams – užduotis tampa dar sudėtingesnė. Tad nuo ko pradėti renkantis vaikišką čiužinį, į ką atkreipti dėmesį ir kaip užtikrinti ramų ir kokybišką miegą mažiesiems?


Čiužinio dydis, storis ir medžiaga

 

Priklausomai nuo amžiaus ir lovelės dydžio, vaikų čiužiniai gali būti mažesni - skirti vaikams iki 4-5 metų amžiaus - ir didesni – vaikams iki 10-12 metų. Tad prieš perkant naują čiužinuką svarbu įvertinti, kad vaikų čiužiniai – tai investicija į miego kokybę bent penkiems metams. Vaikui augant labai svarbu laiku pastebėti besikeičiančius mažylio poreikius ir kūno pokyčius, todėl tinkamai reaguodami galime vakui suteikti ne tik efektyvų poilsį, bet pasirūpinti sklandžiu jo kūno vystymosi procesu.


Vaikų čiužiniai, taip pat kaip ir suaugusiųjų, gali būti spyruokliniai, latekso, putų poliuretano, mišriai sluoksniuoti ar natūralūs. Spyruokliniai čiužiniai yra pigesni, užtikrina gerą oro pralaidumą ir sukuria tvirtą atramą, tačiau vertėtų rinktis kokybiškas spyruoklines technologijas, o patį čiužinį – kiek aukštesnį. Žemos spyruoklės sukurs minkštesnio čiužinio efektą, o aukštesnės – kietesnio.


Putų poliuretano čiužiniai pagaminti naudojant memory foam technologiją ir didelio tankio, lėtai įdumbančią ir lėtai atsistatančią, viskoelastinę medžiagą. Šie čiužiniai yra jautrūs kūno temperatūrai, gerai prilaikantys ir formuojantys, jie taip pat padeda sumažinti judesių jautrumą miego metu. Jei vaikas miega neramiai, dažnai nubunda naktį, būtent toks čiužinys gali padėti išspręsti šią problemą.


Latekso putų čiužiniai užtikrina itin gerą oro pralaidumą ir leidžia odai kvėpuoti. Toks čiužinys bus idealus vaikams, kurie mėgsta miegoti vėsesnėje aplinkoje, daugiau prakaituoja ar reikalauja papildomo tinkamos kūno temperatūros palaikymo. Natūralūs vaikiški čiužiniai iš vilnos, medvilnės ar natūralaus latekso dažnai pasižymi antibakterinėmis, antigrybelinėmis savybėmis, puikiai praleidžia orą ir garina drėgmę.


Čiužinio kietumo svarba


Kūdikiams iki 6 mėn. rekomenduojami kietesni čiužinukai. Jie padeda išlaikyti taisyklingą galvos ir stuburo poziciją miego metu, padeda pakelti galvą gulint ant pilvo, užtikrina tinkamą atramą besiformuojantiems kaulams ir raumenims. Kai kurie vaikiški čiužiniai turi ir specialų masažuojantį paviršių, kuris padeda stimuliuoti kraujotaką.


Mažyliui augant ir keičiantis jo poreikiams bei miego ypatumams, kietą čiužinį gali keisti minkštesnis čiužinys su keletu minkštumo zonų, kurios leis tolygiai paskirstyti svorį ir atpalaiduoti dienos metu įsitempusius raumenis. Galima rinktis ir dvipusį čiužinį, kurio viena pusė minkštesnė, o kita – kietesnė. Investavę į tokį čiužinį savo mažyliui sutaupysite laiko ir pinigų pasikeitus miego poreikiams.

 

Oro pralaidumas ir jo nauda


Vaikų čiužiniai turėtų būti pralaidūs orui ir gerai garinti drėgmę. Toks čiužinys leis odai kvėpuoti, nesudarys sąlygų kauptis bakterijoms, pelėsiui ar grybeliui, leis užtikrinti tinkamą kūno temperatūrą miegant. Blogas oro pralaidumas pritrauks daugiau smulkių dulkių, čiužinys taps idealia terpe dulkių erkutėms, kurios gali sukelti alergines reakcijas. Jeigu vaikas serga astma ar yra linkęs į alergijas, turi kvėpavimo takų problemų, labai svarbu pasirinkti tinkamą čiužinio medžiagą, įsitikinti, kad ji laidi orui arba yra hipoalerginė. Kokybiški čiužiniai pagaminti integruojant pažangias technologijas, todėl jie turi antialerginius sluoksnius, kurie užtikrins ramų mažylio miegą visos nakties metu.

 

Čiužinio užvalkalas ir priežiūra


Vaikų čiužiniai, kaip ir suaugusiųjų, dažnai turi nuimamus užvalkalus, kuriuos ypač lengva prižiūrėti ir skalbti. Užvalkalas turėtų būti iš minkšto, lengvo audinio, atsparus dėvėjimuisi, gerai praleidžiantis orą, bei garinantis drėgmę. Užvalkalai, savo sudėtyje turintys natūralaus pluošto, pavyzdžiui, lino ar medvilnės, pasižymi antibakterinėmis savybėmis, juose nesiveisia dulkių erkutės, o skalbimo temperatūra gali siekti ir 60 laipsnių, tad visada užtikrinsite švarą ir optimalią higieną. Svarbu ir užvalkalo užsegimas bei papildomas sluoksnis, užtikrinantis minimalų slydimą, kad būtų lengva ir patogu nuimti bei uždėti užvalkalą ant čiužinio, taip pat kad medžiaga neslystų ir netrukdytų vaikui ramiai miegoti. Kokybiškas užvalkalas padės apsaugoti ir patį čiužinį, prailgins jo tarnavimo laiką.


Kokybiškas, ramus miegas yra itin svarbus vaikų fiziniam ir emociniam vystymuisi. Nakties metu vaikai ne tik ilsisi, bet ir auga, o keičiantis vaiko svoriui ir ūgiui, svarbu, kad čiužinys sugebėtų prisitaikyti ir sukurti tinkamą atramą kūnui. Tinkamas čiužinys užtikrins taisyklingą vaiko stuburo padėtį, padės vystytis raumenims bei formuos laikyseną, atpalaiduos įtemptus kaklo, pečių, stuburo, juosmens raumenis. Čiužinys taip pat gali pagerinti kraujotaką, padėti reguliuoti kūno temperatūrą. Renkant čiužinį vaikams, turintiems alergijų ar sergantiems astma, ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į naudojamas medžiagas, pasirūpinti čiužinio švara ir higiena, prižiūrėti ir keisti čiužinio užvalkalą. Tinkamas čiužinys ne tik padės jūsų vaikams išsimiegoti ir pailsėti, bet ir augti sveikesniems. 

Užsakymo nr.: PT_85361

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis